Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Xiaomi Mi MIX 2

- - - - -
  • Please log in to reply
501 replies to this topic

#307
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Decât garajul mai bine flanco...

#308
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
N-am avut probleme cu nici unul dintre ele.

N-am avut probleme cu nici unul dintre ele.

#309
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Oricum telefonul banuiesc ca e de la acelasi furnizor, PC Garage si Flanco fiind doar interfete.
Eu renunt sa-l mai cumpar, desi are foarte multe calitati la un pret imbatabil. Cei de la PC Garage m-au amagit acum o luna cu Mi Note 3 Posted Image
Singura problema la Mi Mix 2, pentru mine, pare camera. Spun pare pentru ca vorbesc din spatele unui ecran, fara sa fi testat respectiva camera. Insa in conditiile in care Nokia vrea sa scoata un smartphone cu... 5 camere Posted Image , deja este o cerinta minima ca smartphone-ul sa aiba doua, pentru a se ajuta reciproc. Bineinteles ca exista exceptii cum ar fi Samsung Galaxy S9 care are doar o camera, dar cu diafragma... duala Posted Image
In favoarea camerei de pe Mi Mix 2 ar fi modul de stocare UFS care o ajuta ca sa faca poze cu rezolutie mai buna si sa filmeze 4K. Nu orice smartphone are asa ceva, ba dimpotriva ! Posted Image

#310
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Stiu ca nu este pentru oricine asta, dar daca faci root, enable Camera2 API si pui Google camera, rezultatele sunt mult peste camera stock.

#311
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Asa e, dar solutia ta se aplica si la al meu Mi Note 3 cu conditia sa nu trec la.. MIUI10/Oreo Posted Image. Daca dau acces la root ce fac cu platile online, cu datele mele, cat de sigure mai sunt ? Trebuie musai sa fiu o fire tehnica pentru a cumpara un Xiaomi ? De tampiti Nokia si Huawei colaboreaza cu doi grei in optica, Carl Zeiss si Leica ? Nu ai cum cu un soft sa repari ceva stricat. Doar sa ameliorezi. Presupunem ca lentila obiectivului ar fi opaca. Crezi ca google cam ar face minuni ? Nu, ar scoate tot o imagine neagra.

Desigur ca exagerez, mergand in extrema cealalta, dar vreau sa scot in evidenta faptul ca trecerea mea de la Redmi la Mi, seria mai scumpa a celor de la Xiaomi, nu mi s-a parut un salt deosebit, pe masura preturilor. Nu-i vad nici pe cei de la Huawei ca sa colaboreze cu Leica la smartphone-urile ieftine, dar cu siguranta o o fac la cele de top Posted Image

La RN5 au pus lumina frontala probabil ca sa ajute functia face unlock, iar la RN6 au scos-o, probabil tot din cauza costurilor. Asa ca acum incearca si ei sa remedieze problemele tot din... soft Posted Image Nu-i zice google cam, ci AI portrait, AI face unlock etc. Posted Image

Postarea nu se vrea a contrazice pe cineva, ci doar exprima un alt unghi de abordare Posted Image Asta pentru ca voi ajunge si eu la... root, deci sunt cu voi ! Posted Image

#312
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Intrebare de baraj, cum "conving" SIM-uri sa stea ambele pe 2G ?

#313
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Esti pe MIUI sau ai custom ROM?

Eu sunt pe Lineage OS si la "Settings" - "Mobile network" - optiunea "Preferred network type" unde pot selecta LTE only, GSM only si orice combinatie de 2,3 sau 4 G.

#314
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Din pacate sunt pe MIUI, ieri l-am cumparat, e primul telefon cu soft "exotic", imi prind groaznic urechile in el, sigur ii voi schimba launcherul, n-am reusit sa gasesc (inca) meniul clasic in care sunt toate aplicatille. Din pacate are o groaza de programe inutile (din punctul meu de vedere) care nu nu se pot macar dezactiva.

#315
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View Postdanyel61, on 09 noiembrie 2018 - 11:01, said:

Intrebare de baraj, cum "conving" SIM-uri sa stea ambele pe 2G ?
Este foarte simplu ...settings - sim cards and mobile network - apesi pe numele cartelei  - preferred network type - 2g only
Apoi la fel la cealalta cartela .

#316
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Prima data acolo am incercat, merge doar pentru un SIM, la al doilea nu e activa optiunea.

#317
misulica70

misulica70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 24.07.2007
Poti sa incerci -setari-despre telefon-stocare interna [4sau5 clicuri]-informatii telefon.
Eu de aici tin portocala pe 2G acasa ptr ca nu penetreaza peretii semnalul 4g de rahat.
De la Digi dracu stie ce semnal au ca ma penetreaza si pe mine cu 4g-ul [ma mir si eu ce bine merge]

Edited by misulica70, 09 November 2018 - 18:24.


#318
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Mersi, de aici a mers.

#319
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Același lucru îl poți realiza dacă tastezi în dialer *#*#4636#*#*

#320
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.07.2018
Mi-a venit și mie telefonul, și am o întrebare: este normal să se audă un zgomot de fundal atunci când sunt în jocuri și este sunetul oprit? "Zgomot" însemnând un fel de... bârâit sau nu știu cum să-l numesc.

#321
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Depinde de la joc la joc. La unele apare acel sunet la altele nu

#322
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.07.2018
Încep să cred că nu este din cauza jocurilor, ci telefonul are o "bubă". Acel "sunet" se aude inclusiv la videoclipurile de pe facebook, pe care le țin pe mute, iar acum am observat că se aude ceva ciudat și în momentul unui apel, atunci când vorbește interlocutorul.
N-a mai sesizat nimeni asta?

Edited by Iza01, 11 November 2018 - 20:40.


#323
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Eu am telefonul din aprilie si nu am avut aceasta problema. Incearca o resetare sau o resoftare. Daca problema persista, inseamna ca telefonul tau e defect din fabrica. Se mai intampla.

#324
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Daca nu va e "frica" sa-i cresteti putin dimensiunile si greutatea, asta mi se pare cea mai "protectiva" husa: https://accesoriimix...search=mi mix 2
Iar ca sticla, asta pare buna: https://accesoriimix...search=mi mix 2

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate