Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Xiaomi Mi MIX 2

- - - - -
  • Please log in to reply
501 replies to this topic

#325
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View Postxxelu, on 08 noiembrie 2018 - 18:21, said:

La RN5 au pus lumina frontala probabil ca sa ajute functia face unlock, iar la RN6 au scos-o, probabil tot din cauza costurilor. Asa ca acum incearca si ei sa remedieze problemele tot din... soft Posted Image Nu-i zice google cam, ci AI portrait, AI face unlock etc. Posted Image
Mda, am gasit un articol care confirma incercarea celor de la Xiaomi de a drege busuiocul din soft:
"Potrivit dezvaluirilor facute chiar de fondatorul Xiaomi, Lei Jun, camera foto disponibila pe actualele modele Xiaomi Mi 8 si Mi Mix 2s este similara din punct de vedere hardware celei oferite cu noul flagship Xiaomi Mi Mix 3. Astfel, orice imbunatatiri aduse la partea de software pot fi preluate si la celelalte modele Xiaomi.
Xiaomi Mi Mix 3 pastreaza configuratia dual camera cu senzor de 12 MP (Sony IMX363) + 12 MP (Samsung S5K3M3+) si functie tele. Totusi, primele mostre de poze releva un salt important de calitate, sesizabil mai ales la instantaneele obtinute in conditii de lumina slaba."
Pana la urma senzorii Sony par cele mai bune solutii pe Xiaomi. Plus o stabilizare optica, o diafragma mai luminoasa, deci nu ajunge doar softul Posted Image Ar mai intra in ecuatie calitatea grupului optic si, de ce nu, numarul de camere folosite. 5 pe Nokia 9. Doar pe spate Posted Image

#326
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Știe cineva cine răspunde de garanția acestui produs...sau de orice xiaomi? As vrea sa il cumpar de la PCG dar mi-e frică că se strică in 3 luni și așa rămâne.

#327
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostMarian1237, on 30 noiembrie 2018 - 11:12, said:

Știe cineva cine răspunde de garanția acestui produs...sau de orice xiaomi? As vrea sa il cumpar de la PCG dar mi-e frică că se strică in 3 luni și așa rămâne.

Nu se strica așa ușor , poți sa-l cumperi liniștit , eu l-am cumpărat azi , la 1300 lei e Best deal , preț ca în China.Iti recomand și o husa de tip FLIP ca să-l protejezi.

Edited by andupustiu, 30 November 2018 - 13:14.


#328
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Sunt posesor de Mix 2 și momentan sunt mulțumit , se mișcă bine fara blocaje , se aude bine , se vede bine , nu se compara cu un telefon Allview , e mult mai bun .Am vrut să-mi cumpăr Allview X5 Soul Pro la 1250 lei dar când am văzut acest telefon la 1300 lei l-am cumpărat pe acesta , a venit din fabrica cu android 8.0 , data fabricării aprilie 2018.L-am cumpărat de la PC Garage , are garanție la Cordon Electronics.

Edited by andupustiu, 06 December 2018 - 10:28.


#329
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View PostMarian1237, on 30 noiembrie 2018 - 11:12, said:

Știe cineva cine răspunde de garanţia acestui produs...sau de orice xiaomi? As vrea sa il cumpar de la PCG dar mi-e frică că se strică in 3 luni și așa rămâne.
telefoanele Xiaomi ( contrar la ceea ce crede lumea ) sunt foarte solid construite. Inca am un xiaomi mi4c ...de cativa ani ..si se misca si arata impecabil si acum. Singurele probleme la ei ..au fost cele de soft ..nicidecum de constructie .

#330
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Corect: fac produse robuste, dar pentru mofturosi trebuie sa mai umble la calitatea componentelor. Desi pentru ei exista alte... marci si alte... preturi Posted Image Tine de o minima logica faptul ca nu pot fi telefoane la jumatate de pret cu aceeasi calitate a componentelor. Altfel ceilalti ar da faliment. Oricum celor de la Samsung le-au scazut vanzarile si nici Apple nu sta foarte confortabil. In schimb Xiaomi cu metoda "Loganul" (masina de 5000 de eur) vad ca are succes.Posted Image
Legat de soft: este unul din motivele principale pentru care m-am orientat spre Xiaomi ! Probabil Xiaomi si-a focusat vanzarile catre cei tineri, care nu au bani de telefoane scumpe, si carora le place tehonlogia si vor sa o aprofundeze. Tocmai de aceea gasesti o gramada de solutii, softuri pentru Xiaomi. Insa nu toate sunt bine slefuite si de aici "problemele". Pe de alta parte daca cei de la Xiaomi ar fi restrictivi nu cred ca ar mai avea aceleasi vanzari. Dupa implementarea neroada a functiei anti-rollback pe RN5AI eu nu am mai avut curajul sa-mi bag nasul in softurile lui MiNote3 si MiMix2s. Stiu ca e o chestiune de timp ca sa sa o fac, dar exista un precedent, iar eu sunt unul din clientii fideli ai lui Xiaomi Posted Image Pe RN4X si RN3MTK am pus toate softurile posibile precum podoabele pe un brad de Craciun Posted Image

#331
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 06.04.2018
Sunt foliile de xiaomi mi mix 2s compatibile dearece nu gasesc folie de sticla pentru mi mix 2.

#332
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Daca-ti place pretul ia de aici. https://accesoriimix...search=mi mix 2
Daca nu te grabesti, ia din China, acelasi produs e cam 2 parai.
Si, ca sa-ti raspund la intrebare, pe unele site-uri se specifica ca da, sunt puse la un loc, pe altele sunt separate. Cel mai bine te uiti la dimensiuni.

#333
gimims

gimims

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.03.2005
Buna ziua, cam cum se comporta bateria după un an de utilizare(cât ține la o utilizare normala), și în special telefonul? Multumesc.

#334
edyaldea

edyaldea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 02.03.2007
E foarte OK!

#335
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Am telefonul de o lună și funcționează excelent , nu am blocaje , se incarca rapid și se aude perfect la apeluri.La 1300 lei e best-buy.

Edited by andupustiu, 07 January 2019 - 08:31.


#336
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Intrebare pentru cei care au sim de la digi: cu volte activat, sms-ul pleaca mai greu din telefon cam la un minut dupa ce ai dat send, cu volte dezactivat sms-ul pleaca instant. La voi tot asa?

LE: despre vowifi pe telefonul asta se mai aude ceva?

Edited by Danitzi, 09 January 2019 - 11:40.


#337
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Da, durează pana se trimite un sms cu volte activat, nu știu de ce..e enervant

#338
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Cum se activează volte?

#339
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Sunt doi operatori care ofera aceste servicii: digi si orange. Procedura este pentru digi. Pe telefonul tau tastezi ca si cum ai forma un numar *#*#86583#*#*. Apoi in settings -> SIM & mobile networks iti apare un buton VoLTE pe care il activezi. Scoti simul si il bagi pentru provizionare intr-un telefon suportat oficial de digi. Pe simul tau trebuie sa apara VoLTE. Eu l-am provizionat pe al meu intr-un huawei 20 pro, instant. Iti va aparea si in contul digi -> serviciile mele -> digi mobil - VOLTE. Pui simul la tine in telefon si vei avea volte daca ai semnal 4g. Convorbirile cu volte activ se vor face peste 4g fara ca telefonul sa mai treaca in 3g. Intre doua telefoane digi cu volte activ va aparea HD voice. VoWifi nu este inca suportat, speram ca la urmatorul update sa mearga.

View Postmariusica24k, on 09 ianuarie 2019 - 11:41, said:

Da, durează pana se trimite un sms cu volte activat, nu știu de ce..e enervant
Aici

Edited by Danitzi, 13 January 2019 - 08:36.


#340
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Nu e rootat telefonul @Danitzi

#341
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Nici al meu si nici nu as vrea. Asteptam update poate se rezolva.

#342
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Danitzi, mersi, am reusit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate