Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

baba novac residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#451
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019

 greywolfact, on 06 iunie 2019 - 16:37, said:

130k cu TVA banuiesc, nu ? Vad ca pe site C2 e 112k+TVA... deci nu imi e deloc clar daca e cu sau fara TVA Posted Image))
Cu TVA  inclus si la apartament si la locul de parcare. Nu trebuie crezut 100% niciun site si intotdeauna trebuie propuse variante de negociere, cu orice dezvoltator.

 MARlN_ION, on 07 iunie 2019 - 01:14, said:

Este cum trebuie să fie pentru banii ăia.
Pentru 130.000 (cu loc de parcare) zici tu ca este cum trebuie? Aproape semidecomandat la banii astia? Inseamna ca luat-o piata razna rau de tot...

#452
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
Este un preț NORMAL acolo și în zona aia, scade 10.000 locul de parcare și caută tu ceva nou 3 camere și de 70 mp în zona aia la 120.000 și vezi ce găsești.

Uite ce prețuri sunt la 3 camere la vecinii tăi și vezi că unele nici loc de parcare nu au la prețurile alea.

https://www.olx.ro/i...loat_price:desc

Edited by MARlNMembruAnonim, 07 June 2019 - 09:00.


#453
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 mihaigerard, on 07 iunie 2019 - 07:27, said:




Zici ca ai dat tu cu trafaletul pe acolo, asa personal le iei. Ai lucrat chiar la toate blocurile din Bucuresti? Ia un algocalmin, sa-ti treaca. Posted Image)
Ma bag și eu in seama când văd pretențiile voastre.. ce ai vrea de banii aia? In câmp nu va place, in oras finisajele nu va plac, eu cred ca nu prea aveți bani in buzunare..
Încă e prea bine făcut la banii aia😂😂😂

#454
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,559
  • Înscris: 09.09.2017
LOL, “de banii aia”, de parca e o bagatela!
Pentru “banii aia” multi muncesc o viata de le sar capacele!!

#455
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

 ValentinVali, on 07 iunie 2019 - 08:42, said:

Pentru 130.000 (cu loc de parcare) zici tu ca este cum trebuie? Aproape semidecomandat la banii astia? Inseamna ca luat-o piata razna rau de tot...

Daca e 130k cu tot cu TVA inseamna ca e o mizerie completa piata acum. Nu pentru ca ar fi scump (discutabil), ci pentru ca nimeni nu stie cat sa mai ceara ptr ca lumea NU isi permite sa dea mai mult de 60-80k.

E ingramadeala maxima la garsoniere si apartamente de 2 camere subdimensionate si tot ce sare de 80-90k deja reduce numarul de cumparatori dramatic.

Toti se bat cu pumnul in piept ca nu se negociaza si ca e coada mare la ei (inclusiv cei de la vanzari BNR)...atata prostie mai rar. Si asa pierd clienti...

Edited by greywolfact, 07 June 2019 - 09:48.


#456
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu va luati de Dl dezvoltator Babitoi, care a construit pana acum mai multe blocuri decat ati vazut voi in viata voastra.
Asa isi apostrofeaza clientii:
Boss, zi mersi ca ti-am facut 4 pereti.
Macar nu te ploua.. Hai sictir coane -)))

#457
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 Bobitoi, on 07 iunie 2019 - 09:33, said:

Ma bag și eu in seama când văd pretențiile voastre.. ce ai vrea de banii aia? In câmp nu va place, in oras finisajele nu va plac, eu cred ca nu prea aveți bani in buzunare..
Încă e prea bine făcut la banii aia������


Poti sa te bagi in seama, asta nu inseamna ca te bagam in seama. Pretentiile sunt care sunt. Cui ii convine bine, cui nu, nu. :)))

#458
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008

 greywolfact, on 07 iunie 2019 - 09:45, said:

Daca e 130k cu tot cu TVA inseamna ca e o mizerie completa piata acum. Nu pentru ca ar fi scump (discutabil), ci pentru ca nimeni nu stie cat sa mai ceara ptr ca lumea NU isi permite sa dea mai mult de 60-80k.

E ingramadeala maxima la garsoniere si apartamente de 2 camere subdimensionate si tot ce sare de 80-90k deja reduce numarul de cumparatori dramatic.

Toti se bat cu pumnul in piept ca nu se negociaza si ca e coada mare la ei (inclusiv cei de la vanzari BNR)...atata prostie mai rar. Si asa pierd clienti...
Cum iti explici ca la BNR mai sunt 3 locuinte ce sunt antecontractate, sa nu intelegeti c-ar fi altfel?! Ca in tot complexul sunt 12 apartamente cu 4 camere si exista atatia care si-ar fi dorit si nu au mai prins?!

#459
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Pozitionarea, asta e explicatia si lipsa altor proiecte imobiliare mari in zona IOR-ului. Central district 4 elemente pe Fizicienilor cu Grigorescu s-a dat din faza de groapa neinceputa (ma refer 3 camere)

La 3 camere in BNR, cine a prins pana la inceput de an tipul C4 cu parcare la suprafata, a iesit mai bine si cu o compartimentare mai ok.

Edited by ValentinVali, 07 June 2019 - 10:00.


#460
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008

 ValentinVali, on 07 iunie 2019 - 09:56, said:

Pozitionarea, asta e explicatia si lipsa altor proiecte imobiliare mari in zona IOR-ului.
Astea ar fi doar unele avantaje dar daca n-ar exista unii care sa aiba banii ceruti nu s-ar vinde. Simplu.

#461
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 mihaigerard, on 07 iunie 2019 - 09:53, said:




Poti sa te bagi in seama, asta nu inseamna ca te bagam in seama. Pretentiile sunt care sunt. Cui ii convine bine, cui nu, nu. :)))
Eu cred ca nu vezi bine din Popesti 😂😂
Cum sa comentezi de lavabilul de pe tavan când tu stai in Popesti in bloc vechi, mai bine te uiti sa nu ți cada nisipul in cap ..


 ValentinVali, on 07 iunie 2019 - 09:56, said:

Pozitionarea, asta e explicatia si lipsa altor proiecte imobiliare mari in zona IOR-ului. Central district 4 elemente pe Fizicienilor cu Grigorescu s-a dat din faza de groapa neinceputa (ma refer 3 camere)

La 3 camere in BNR, cine a prins pana la inceput de an tipul C4 cu parcare la suprafata, a iesit mai bine si cu o compartimentare mai ok.
Luați aminte ce zice omul asta..
dacă voi nu aveți după ce bea apa, mai puneți va pofta in cui.. bosilor😂😂

#462
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,559
  • Înscris: 09.09.2017

 Bobitoi, on 07 iunie 2019 - 12:17, said:


Eu cred ca nu vezi bine din Popesti 😂😂
Cum sa comentezi de lavabilul de pe tavan când tu stai in Popesti in bloc vechi, mai bine te uiti sa nu ți cada nisipul in cap ..



Luați aminte ce zice omul asta..
dacă voi nu aveți după ce bea apa, mai puneți va pofta in cui.. bosilor😂😂

Ai o atitudine de ghertoi patentat.

#463
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Pai asa sunt combinatorii de blocuri... pardon, dezvoltatorii... -))

#464
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 leusteanul, on 07 iunie 2019 - 13:03, said:



Ai o atitudine de ghertoi patentat.
Leustene😂😂zi i ceva de cutremure, lasa imobiliarele pt oameni cu bani, ca de comentat tot flamanzii sunt satul

#465
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008
Eu când am scris de tipul ăsta de la primele lui posturi ca e genul cu maioul peste burtă și "e multe, bos" nu m-a crezut nimeni. Cu un singur "s" ca fim înțeleși.

#466
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Îmi pare rau sa va dezamăgesc domnilor, dar nici burta nu am (am 31 de ani , ce burta la anii astia) și nici cioara nu sunt 😂😂😂..
spre deosebire de voi , care va plângeți ca nu va ajung banii sa cumpărați  oua, pe altii nu i deranjează lavabila de pe tavan , cumpărând LOCAȚIA, nu lavabila..
inclusiv nea Marin v a arătat ca la prosti ca ala e pretul zonei


#467
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 Bobitoi, on 07 iunie 2019 - 12:17, said:

Eu cred ca nu vezi bine din Popesti ����
Cum sa comentezi de lavabilul de pe tavan când tu stai in Popesti in bloc vechi, mai bine te uiti sa nu ți cada nisipul in cap ..


Berceni, nu Popesti:)))
E renovat ma, dar n-am lucrat cu ai lui bobicoi.


 Bobitoi, on 07 iunie 2019 - 14:32, said:

Îmi pare rau sa va dezamăgesc domnilor, dar nici burta nu am (am 31 de ani , ce burta la anii astia) și nici cioara nu sunt ������..
spre deosebire de voi , care va plângeți ca nu va ajung banii sa cumpărați  oua, pe altii nu i deranjează lavabila de pe tavan , cumpărând LOCAȚIA, nu lavabila..
inclusiv nea Marin v a arătat ca la prosti ca ala e pretul zonei


Problema nu ar fi burta, ci organul care se ocupa cu gandirea. E un pic mai sus. Probabil n-ai, da. Posted Image))

Edited by mihaigerard, 07 June 2019 - 15:09.


#468
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 mihaigerard, on 07 iunie 2019 - 14:55, said:



Berceni, nu Popesti:)))
E renovat ma, dar n-am lucrat cu ai lui bobicoi.





Problema nu ar fi burta, ci organul care se ocupa cu gandirea. E un pic mai sus. Probabil n-ai, da. Posted Image))
Nici cu tine nu mi e rusine Mihăiță 😂😂😂
Dacă aveai ceva in bostanul ala nu ți cumpărai in Popesti 😂😂

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate