Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

baba novac residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#433
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Asta este foarte bine. Atunci poate aflam si niste opinii legate de locuirea efectiva in ansamblu(calitatea finisajelor, costuri intretinere, etc), in afara de cum decurg lucrarile la celelalte blocuri care nu s-au dat in folosinta.

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 09:52.


#434
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 31.07.2017
cam pe straduta din atasament trebuie sa iasa viitorii locuitori din zona aceasta... va las pe voi sa va ganditi cate tone de carne se vor umple in frigidere atunci...

Attached Files


Edited by kopac, 20 May 2019 - 12:34.


#435
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
Stai linistit kopac, vor fi 2 benzi si trotuar acolo. Dezvoltatorul a cedat o parte din teren primariei pentru acest lucru, si tot dezviltatorul de va ocupa de amenajare, asa cum a facut pe euforsina pe toata lungimea ansamblului. Acelasi lucru se va intampla si pe partea cealalta paralel cu baba novac. Acum da, e nasol rau de tot accesul. Dar cum mai ziceam, sa tinem cont ca mai exista si oameni de rand care nu folosesc masina pana la mega image-u din colt :))

#436
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Deci se vor taia zeci de copaci pentru asta.

#437
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
Cred ca nu s-a inteles corect. De la gardul de tabla, in spre dreapta se va latii din cate am inteles eu. Acolo nu prea sunt copaci. Iar pe partea cealalta, in spatele turnurilor, nu stiu cati copaci sunt, in orice caz de la gardul limita de priprietate pana la cel de tabla erau cativa metri unde se va amenaja strada respectiva.

#438
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 31.07.2017
ori n-am vazut eu bine, ori in spatele acelui gard se afla doua surse trafo de mare putere care nu pot fi demolate. da, oamenii cumpara in disperare pentru ca la ei in provincie mor de foame la propriu. nu se mai gandeste nimeni la calitatea vietii prin asa balarii de cartiere!

#439
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
Nu am idee daca e unu sau sunt 2, dar din cate stiu nu erau lipite de acel gard de metal. Si cu siguranta nu vor fi demolate atata timp cat au fost facute de vreo 2 ani probabil. Nu prea inteleg treaba cu muritul de foame. Daca nu ai bani nu dai peste 90000 de euro pe 2 camere zic.

#440
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 31.07.2017

View Postae_aex, on 20 mai 2019 - 13:43, said:

Nu am idee daca e unu sau sunt 2, dar din cate stiu nu erau lipite de acel gard de metal. Si cu siguranta nu vor fi demolate atata timp cat au fost facute de vreo 2 ani probabil. Nu prea inteleg treaba cu muritul de foame. Daca nu ai bani nu dai peste 90000 de euro pe 2 camere zic.
banii aia sunt facuti in bucuresti, nu la tara, in provincie, simplu. e la mintea cocosului!

#441
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
Iti dau dreptate partial, pentru ca mai sunt si alte orase in Romania in care se castiga bani multi, nu numai in Bucuresti. Plus ca mai sunt unii care au avut si cate o matusa bogata si isi permit poate mai mult de un apartament in diverse ansambluri mai legale sau mai ilegle.

#442
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

View Postkopac, on 20 mai 2019 - 13:51, said:

banii aia sunt facuti in bucuresti, nu la tara, in provincie, simplu. e la mintea cocosului!

Stai tu linistit ca la unii proprietari din BNR o parte buna nici macar nu sunt facuti in RO. Nu e Bucuresti centrul universului.

#443
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008
Ce se mai aude de complex ?
Din ce inteleg, au inceput deja sa fie predate apartamentele. Pre-receptia a fost acu ceva timp si ar fi trebuit sa fie corectate eventualele probleme.

Care sunt primele impresii ? Cum se prezinta apartamentele / spatiile comune ?

#444
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Am fost si eu sa vad, mai aveau doar unul de 3 camere, in afara de parter si ultimul etaj, varianta de schita C2, et.1. Ansamblul arata bine iar pozitionarea si ea foarte buna.
Totusi, mie mi-ar tremura mana sa dau 130.000E cu tot cu loc de parcare (subteran, sus nu mai sunt) pentru 70m2, compartimentat aproape semidecomandat:

Attached Files



#445
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

View PostValentinVali, on 06 iunie 2019 - 16:01, said:

Am fost si eu sa vad, mai aveau doar unul de 3 camere, in afara de parter si ultimul etaj, varianta de schita C2, et.1. Ansamblul arata bine iar pozitionarea si ea foarte buna.
Totusi, mie mi-ar tremura mana sa dau 130.000E cu tot cu loc de parcare (subteran, sus nu mai sunt) pentru 70m2, compartimentat aproape semidecomandat:

130k cu TVA banuiesc, nu ? Vad ca pe site C2 e 112k+TVA... deci nu imi e deloc clar daca e cu sau fara TVA :)))

Edited by greywolfact, 06 June 2019 - 16:38.


#446
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostValentinVali, on 06 iunie 2019 - 16:01, said:

Am fost si eu sa vad, mai aveau doar unul de 3 camere, in afara de parter si ultimul etaj, varianta de schita C2, et.1. Ansamblul arata bine iar pozitionarea si ea foarte buna.
Totusi, mie mi-ar tremura mana sa dau 130.000E cu tot cu loc de parcare (subteran, sus nu mai sunt) pentru 70m2, compartimentat aproape semidecomandat:
Pe tavan sunt urme de trafalet?

#447
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 31.07.2017

View PostValentinVali, on 06 iunie 2019 - 16:01, said:

Am fost si eu sa vad, mai aveau doar unul de 3 camere, in afara de parter si ultimul etaj, varianta de schita C2, et.1. Ansamblul arata bine iar pozitionarea si ea foarte buna.
Totusi, mie mi-ar tremura mana sa dau 130.000E cu tot cu loc de parcare (subteran, sus nu mai sunt) pentru 70m2, compartimentat aproape semidecomandat:
teava de gaz prin casa e super sexy, vecina din blocul de langa e si mai sexy, iar tavanul este jos de tot, poate sa aiba 2.50, in niciun caz 2.60. in rest ramane cum am stabilit, d-abia avem loc la noi in apartament. daramite si pe stradutele adiacente!

#448
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View Postmihaigerard, on 06 iunie 2019 - 17:56, said:


Pe tavan sunt urme de trafalet?
In Popesti pe tavan ai urme de huma? Sau cum dracu se numește materialul ala de prin 1900 toamna..
Esti pretentios  tare.. ma mir ca poti respira pe unde ți ai cumpărat..

View Postkopac, on 06 iunie 2019 - 18:57, said:


teava de gaz prin casa e super sexy, vecina din blocul de langa e si mai sexy, iar tavanul este jos de tot, poate sa aiba 2.50, in niciun caz 2.60. in rest ramane cum am stabilit, d-abia avem loc la noi in apartament. daramite si pe stradutele adiacente!
Soluții se mascare pt teava de gaz sunt destule .. ai un ochi de șoim dacă poti măsura și sa vezi diferențe de 10 cm dintr o poza..


Mai sunteți mulți?

#449
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
Este cum trebuie să fie pentru banii ăia.

Edited by MARlNMembruAnonim, 07 June 2019 - 01:21.


#450
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostBobitoi, on 06 iunie 2019 - 22:16, said:

In Popesti pe tavan ai urme de huma? Sau cum dracu se numește materialul ala de prin 1900 toamna..
Esti pretentios  tare.. ma mir ca poti respira pe unde ți ai cumpărat..




Zici ca ai dat tu cu trafaletul pe acolo, asa personal le iei. Ai lucrat chiar la toate blocurile din Bucuresti? Ia un algocalmin, sa-ti treaca. Posted Image)

Edited by mihaigerard, 07 June 2019 - 07:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate