Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Info FM

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
7035 replies to this topic

#6121
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 geo-videle, on 23 martie 2019 - 08:13, said:

sa comparam receptiile din anul 2017 cu cele de acum, posturile din Buc, receptionate la 50 km sud-vest, Videle Teleorman:


-
Domnu' Geo ...fiti amabil ,v-am pus si eu vreo patru intrebari ...daca aveti timp sa raspundeti ...

#6122
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
am antena si la 20 metri cum este ce a de 180 cm ai vazut poza doar
la primarie la sediul firmei de cablu (acum in asociere cu firma media sud Alexandria) am avut in anii 2000 antena de 3 metri diametru la 18 metri sus ti am mai spus cu macara grover urcata
am antene targoviste in functiune chiar si cea panou tot de la ei din targoviste, am si antene targoviste noi noute nefolosite sigilate, ce vrei poze si dupa alea..ce folos lauda..am da

#6123
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 geo-videle, on 23 martie 2019 - 09:45, said:

am antena si la 20 metri cum este ce a de 180 cm ai vazut poza doar

Tot cu macaraua ai urcat-o ?
Pe cea de-a doua (parabolica terestra ) nu o vinzi ?

#6124
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
am antene targoviste functionele am testat duminica trecuta ce iau cu ele..
am inaltime de la 10 m pana la 20 m
am record de 100 km dar ce folos ca voi stiti muntii noi campiile..noi in campie luam inainte bucurestiul de la 100 km de dupa gara olteni de langa rosiori de vede luam si canal 38 prima uif..ce sa zic istoria de nu o sti..pro tv era pe piata iancului jos nu sus ca dupa 2005 cand era pe herastrau..ce sa spun tie..recapitularea tv buc..imi ia o zi sa scriu..da m am ocupat de dx tv cu rezultate fantastice  si de radio nu mai zic la cate baruri din teleorman am bagat radio delta 93,5 si radio contact 96,1 buc ambele..la peste 60 km..cand ele aveau 100 w maxim..am facut bani cu cate antene tv uif am montat in sat luat 1 mil pe zi cree ma faceam bani din pasiune ram f cautat..aveam rezultate..asa faceam banu..nu mai zic la buc cate colective am facut..pe 5 mil luam la bloc..eram boier..nu ca acum nu as fi,,,

o antena de peste 12 m nu o poti urca pe balama decat cu macara..sau nacela..etc..am experienta ..stiu ce spun..am urcat zeci de antene
nu vand nimic..imi vand pasiunea? nuu mersi

#6125
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 geo-videle, on 23 martie 2019 - 09:53, said:


nu vand nimic..imi vand pasiunea? nuu mersi
Atunci amplaseaza una la mine acasa la tzara si te folosesti de ea ,nu cer chirie ,doar mai fac cate-o poza uneori ...Posted Image

 geo-videle, on 23 martie 2019 - 09:53, said:

am antene targoviste functionele am testat duminica trecuta ce iau cu ele..

Baga o poza cu receptie digital terestru sarbi ca sa ne convingi ...

#6126
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
e pe bucuresti pusa..crezi ca o intorc...la comanda ta ..hmm
eu sunt sef la job eu dau sarcini

#6127
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 geo-videle, on 23 martie 2019 - 15:55, said:

e pe bucuresti pusa..crezi ca o intorc...la comanda ta ..hmm
eu sunt sef la job eu dau sarcini
Zii mai bine ca nu merge schimbata directia ,a fost proiectata doar spre Bucuresti ...
Esti sef la job ,aici esti egal cu toata lumea ...Posted Image

#6128
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Ciuciu ciuciu...Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FDs6dADBmI0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marsel90, 24 March 2019 - 08:02.


#6129
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
da

schimb directia antenei tv oricand vreau..manual da..de parca nu ai sti...culmea..crezi ca e sudata..fixa..hmm.
o zi buna...sunt 20 grade in sud..gratarul..e ziua de gratar azi si maine nu muncim la camp iar maine mancam icre..scrumbie..somn...
salut

Edited by geo-videle, 24 March 2019 - 09:54.


#6130
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 geo-videle, on 24 martie 2019 - 09:52, said:



schimb directia antenei tv oricand vreau..manual da..de parca nu ai sti...culmea..crezi ca e sudata..fixa..hmm.

Daca te hotarasti intr-o zi cand n-o faci pe sheful ,schimba directia spre sarbi ...si asa spre Bucuresti o tii degeaba ! Poate bagi si poze cu receptii de la sarbi sa vedem ce poate .

#6131
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
da
chiar te invit la mine odata
asa da
pentru tine cu drag
la mine radio e pasiune tv e mai putin nu stiu de ce...
haidi..conduc..o zi faina sa ai..azi mai fac poze de aici din videle..cu antene doar nu cu fripturi..sau salata..pa pa

Edited by geo-videle, 24 March 2019 - 10:18.


#6132
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 geo-videle, on 24 martie 2019 - 10:18, said:

da
chiar te invit la mine odata
.azi mai fac poze de aici din videle..cu antene
Ma inviti ca sa ma oftic cu parabolica ,mai bine stau linistit ...Posted Image ...Fa o poza-doua cu parabolica de la baza catargului in sus ...

#6133
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
gata..subiect inchis ...nu mai discut de antene tv, mai ales din colectia mea, nu poze, gata
ca deja am oferte de la altii sa le vand..nu numai de la tine, ca vazura discutiile noastre de mai sus..
nu sunt bisnitar nici muritor de foame..etc gata
salut

19 grade azi la Videle Teleorman..superb..apoi dupa masa ceva vant..dar gratarul era de mult gata..pa
muzica..doar izty..99,3 cu copiii..ce sa pun acasa pe radio

Edited by geo-videle, 24 March 2019 - 22:10.


#6134
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
muzica ce mi place..in masina pe iPhone X..via 4G (direct pe rcd 300 din passat prin cablu)..sau la videle...100,5...via radio by zvartosul-tunat..este..

http://radioenergy.b...t-nrj#quality-1

aceasta sunt eu..asta i muzica mea..radio Pristis Ruse,,m a format

Edited by geo-videle, 24 March 2019 - 22:20.


#6135
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017

 qazwsxqazwsx, on 24 martie 2019 - 07:29, said:

Esti sef la job ...Posted Image

de la 1 mai am decis sa nu mai fiu sef..nu sefimea imi da sanatatea..oboseala prea mare duce la boala..asa ca sarac si curat..stres mai putin dar si bani mai subtire, e ok.

radio insa e al meu..pasiunea mea..raman cu el si cu sanatatea ok, nu sunt impins spre jos..e doar alegerea mea, am obosit, muncesc desigur si dupa 1 mai dar nu ca sef..si da,,nu mai semnez op (electronic..cu token ul, nu de mana cu stiloul ca pe vremuri)..asta e.  modestia, sinceritatea este pentru cei care tin capul sus.

Edited by geo-videle, 28 March 2019 - 22:08.


#6136
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Bai ce veste nasoala, incepe decaderea ! De acum...Posted Image

[ https://i.postimg.cc/qRnnSxLs/ciuciu-ciuc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Treci la economie...Posted Image

[ https://i.postimg.cc/MZ9KxjFV/bucegi-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.postimg.cc/BQySPfsv/Marasesti-TM-1956-1961.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dar stai, sa nu uitam gratarul, trebuie si el pe modul economic...Posted Image

[ https://i.postimg.cc/DzcmXpBY/index.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marsel90, 28 March 2019 - 22:32.


#6137
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
https://www.bucurest...8Ir0DQhYZIGMLdk
Noi vorbim de analogic , si nemtii deja vor sa scape de el, si au inceput de putin timp asta in anumite zone.
Stratul de ionizare va fi mai putin poluat in veriile toride de la undele radio joase gen 88-108 care dispar acolo.
Dar banuiesc ca vor mai ramane radiouri inca 10 ani de acum incolo in banda de FM 88-108

#6138
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 Cristy0007, on 29 martie 2019 - 00:09, said:

https://www.bucurest...8Ir0DQhYZIGMLdk
Noi vorbim de analogic , si nemtii deja vor sa scape de el, si au inceput de putin timp asta in anumite zone.
Stratul de ionizare va fi mai putin poluat in veriile toride de la undele radio joase gen 88-108 care dispar acolo.
Dar banuiesc ca vor mai ramane radiouri inca 10 ani de acum incolo in banda de FM 88-108
Cred ca e o greseala de interpretare ...e vorba de analogicul de la cablu .

 geo-videle, on 28 martie 2019 - 21:59, said:

de la 1 mai am decis sa nu mai fiu sef..nu sefimea imi da sanatatea..oboseala prea mare duce la boala..asa ca sarac si curat..stres mai putin dar si bani mai subtire, e ok.


Te-ai gandit foarte bine ...n-ai vrut sa ajungi ca Patriciu extenuat.Oricum ,de obicei un shef se trezeste pe la 9 dimineata Posted Image

Edited by qazwsxqazwsx, 29 March 2019 - 07:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate