Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Corectitudinea politică

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3195 replies to this topic

#55
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View PostThinkAbout, on 25 aprilie 2017 - 22:48, said:

....
e un lucru bun, ca-i descurajeaza pe ticniti sa se casatoreasca cu copile
ahamadyya a adoptat acest punct de vedere si sunt si alte denominatiuni islamice care l-au adoptat la randul lor
http://www.muslim.or...m/aisha-age.htm

Daca e asa atunci afirmatia mea e evident incorecta. Eu am luat ca baza informatia anterioara. Pe moment stiu ca aia e cea mai general acceptata. Cand se schimba si se dovedeste valida varianta cu ea in jur de 18 ani atunci mai discutam.
Oricum, asta era doar un exemplu, ideea din spatele argumentului meu e ca nu poti sa pui garduri in exprimarea libera in functie de modul in care unora LI SE PARE ca sunt jigniti sau nu.

#56
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postneur0, on 25 aprilie 2017 - 22:57, said:

Pedofilia e o stare de spirit şi o cutumă socială. În România poţi face sex legal cu o persoană care are 15 ani. În alte ţări variază de la 13 la 16.

Acum 100 de ani, în tot Occidentul existau fete de 14 ani casătorite cu băieţi de 17. Făceau 10 copii din care trăiau 4 sau 5. El murea la 40 şi ea la 45. Cam aşa erau vremurile, grele, urâte şi meschine.
pedofilia este o crima, in secolul 21
nu ma intereseaza ce se intampla acum 100 de ani sau 1000 de ani
problema este cum poti sa civilizezi ticnitii care vor neveste pre-pubere
in mod clar, daca le consideri pe profetu lor pedofil, le dai apa la moara
daca aduci dovezi ca de fapt aisha avea o alta varsta-i pui pe ganduri

#57
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postneur0, on 25 aprilie 2017 - 22:57, said:

Pedofilia e o stare de spirit şi o cutumă socială. În România poţi face sex legal cu o persoană care are 15 ani. În alte ţări variază de la 13 la 16.
Mno, cand s-o maritat bunica-mea, ea avea 15 ani si bunicu' 27.

#58
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostHunor_66, on 25 aprilie 2017 - 22:54, said:

Sunt foarte multe ocaziile de o babardeala ocazionala, ne-insotite si de sansa unui dus imediat.
Si goangele alea is multe mobile, avanseaza prin uretra de pe gland, in cateva ore.


Ridic nivelul intelectual al co-forumistilor referitor la circumcizie si beneficiile ei.
Ca sa nu ia BTS-uri de la purtatoarele din Mali, Guineeea Bissau, Bora-Bora sau Tanganyka.
Îmi schimb părerea despre tine. Credeam că fiind medic veterinar mai ştii câte ceva.

Bacteriile, viruşii, ciupercile, acarienii, păduchii, nu se sperie de un prepuţ tăiat sau nici măcar de duş. Ei se sperie de prevenţie, şi dacă nu, de medicamente.

#59
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostSCORILO-CORYLLUS, on 25 aprilie 2017 - 22:58, said:

Daca e asa atunci afirmatia mea e evident incorecta. Eu am luat ca baza informatia anterioara. Pe moment stiu ca aia e cea mai general acceptata. Cand se schimba si se dovedeste valida varianta cu ea in jur de 18 ani atunci mai discutam.
Oricum, asta era doar un exemplu, ideea din spatele argumentului meu e ca nu poti sa pui garduri in exprimarea libera in functie de modul in care unora LI SE PARE ca sunt jigniti sau nu.
pai au adus dovezi concrete
unele relatari ale aishei au fost facute de ea, cand avea un an [ceea ce-i practic imposibil]
asa ca aia care sustin ca varsta aishei era mai mare au facut niste corelari cu varsta surorii ei, cu anul de mutare la medina s.a.m.d
aka dovezi
Aisha was 18, not nine, when she married the Prophet
https://guardian.ng/...ed-the-prophet/
The correct of Aisha when she married the Prophet was 18 years old and not 9 years old. The narration reported by Bukhari is simply a corrupt one. It violates the law of God, common sense, tradition and culture, and even other hadith! It also contradicts the chronological order of the events during the Prophetic mission. It is thus inconceivable and unjustified to elevate the words of Bukhari above the integrity of the beloved Messenger!
Islam is not to be monopolised by the early scholars and hadith narrators, nor related to their time only. It is our right and duty to evaluate their findings and criticise and also reject much of their findings, which are found to be fabricated delusions! At the end of the day, these works are no more than human efforts and thus should never be granted sanctity or divinity.
CONCLUDED
•Entitled ‘The marriage of the Prophet to Aisha when she was a girl of nine years – A BLATANT LIE!’, this article was first published in the Egyptian Yawm Al-Sabai (The Seventh day) magazine of October 16, 2008

Edited by ThinkAbout, 25 April 2017 - 23:10.


#60
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostHunor_66, on 25 aprilie 2017 - 22:57, said:

Nimic din ce spui aici nu este adevarat.
Ai impresia ca cei care au mai multe testicule, mor musai de cancer testicular ?
Tu ai impresia că cei care au prepuţ mor de tot felul de boli. Eu doar îţi imit stilul.

Dacă eşti femeie şi extirpi ovarele şi sânii, cazul Angelinei Jolie, nu ai cum să faci cancer la sâni sau ovarian, nu? :D

#61
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postneur0, on 25 aprilie 2017 - 23:02, said:

Bacteriile, viruşii, ciupercile, acarienii, păduchii, nu se sperie de un prepuţ tăiat sau nici măcar de duş. Ei se sperie de prevenţie, şi dacă nu, de medicamente.
Si se mai sperie de un mediu uscat, in care nu se pot multiplica si nici deplasa.

#62
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postneur0, on 25 aprilie 2017 - 23:05, said:

Tu ai impresia că cei care au prepuţ mor de tot felul de boli. Eu doar îţi imit stilul.

Dacă eşti femeie şi extirpi ovarele şi sânii, cazul Angelinei Jolie, nu ai cum să faci cancer la sâni sau ovarian, nu? Posted Image
astia care militeaza impotriva mutilarii genitale feminine nu militeaza si contra mutilarii genitale masculine :lol:

#63
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007

View PostHunor_66, on 25 aprilie 2017 - 23:08, said:

Si se mai sperie de un mediu uscat, in care nu se pot multiplica si nici deplasa.
Plus ca o alunga pe Manuela.

#64
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postneur0, on 25 aprilie 2017 - 23:05, said:

Tu ai impresia că cei care au prepuţ mor de tot felul de boli.
Eu n-am spus ca mor. Am spus ca se infecteaza mult mai rapid decat cei fara de.

Quote

Dacă eşti femeie şi extirpi ovarele şi sânii, cazul Angelinei Jolie, nu ai cum să faci cancer la sâni sau ovarian, nu? Posted Image
In cazul unui risc extrem, bine analizat si cuantificat, este (din pacate) singura metoda 100% sigura de preventie.

#65
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostHunor_66, on 25 aprilie 2017 - 23:08, said:

Si se mai sperie de un mediu uscat, in care nu se pot multiplica si nici deplasa.
incepi sa dai idei si acum vezi ca ia nastere secta celor care poarta puta`n recipient steril :roflmaofast:

#66
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostCris007, on 25 aprilie 2017 - 21:54, said:

Deci jignirea minoriatilor defavorizate e nepretuita in conceptia lui Plesu sau asta e comentariul tau in rezumat?
Or fi cei cu Political Correctness-ul de criticat dar mi-e mila de cei care isi fac un scop in viata din a jigni ca e gratis.


nu, ideea e ca libertatea de expresie nu poate insemna eliminarea posibilitatii de a jigni
cat timp nu e expres adresa ("tu, Xulescule, esti un idiot") sau nefondata, nu poate fi interzisa

piatra de temelia a C.P. moderne se poate rezuma la "da' nu toti sunt rai" (in cam orice privinta...nu toti puscariasii sunt rai, nu toti traficantii ucid etc), dar la nivel populational, unicul instrument legitim e statistica, nu studiu individual

#67
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostThinkAbout, on 25 aprilie 2017 - 22:13, said:

islamistii publica niste carti in care spun ca mutilarea genitala a femeilor este o practica anti-islamica
The paradox of FGM is that women themselves perpetuate this crime. FGM is practised by the older women of a society on small girls to achieve their so-called “purity”; it is a rite of passage to make them “fit for marriage”. It is violence by women against women.
http://www.promosaik...n-by-promosaik/

Perfect, păcat că majoritatea nu știu să citească

Edited by Velaxa, 25 April 2017 - 23:34.


#68
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostThinkAbout, on 25 aprilie 2017 - 23:08, said:

astia care militeaza impotriva mutilarii genitale feminine nu militeaza si contra mutilarii genitale masculine Posted Image
În principiu nu, pentru că progresismul dictează anumite reguli. O regulă ar fi că bărbaţii sunt agresori. O altă regulă ar fi că albii sunt agresori. O altă regulă ar fi că heterosexualii sunt agresori.

Edited by neur0, 25 April 2017 - 23:39.


#69
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostVelaxa, on 25 aprilie 2017 - 23:29, said:

Perfect, păcat că majoritatea nu știu să citească
de fapt, majoritatea stie sa citeasca, interdictia vizeaza doar aspectele neconvenabile liderilor religiosi
insa in epoca internetului, a smartphone-urilor vestile circula repede

View Postpinguinul666, on 25 aprilie 2017 - 23:29, said:

nu, ideea e ca libertatea de expresie nu poate insemna eliminarea posibilitatii de a jigni
cat timp nu e expres adresa ("tu, Xulescule, esti un idiot") sau nefondata, nu poate fi interzisa

studiu practic al ipotezei de mai sus
coformusitul pinguinul spune ca libertatea de expresie admite formulari de genul, toti romanii sunt criminali si prin urmare toti romanii trebuie pedepsiti

Edited by ThinkAbout, 25 April 2017 - 23:43.


#70
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostHunor_66, on 25 aprilie 2017 - 22:47, said:

Aia nu e mutilare, in sensul ca e benefica.
Eliminarea mediului umed dintre preput si gland previne transmiterea infectiilor genitale.
In sensul ca un circumcis are mult mai putine sanse sa contracteze BTS dupa un raport sexual cu o purtatoare.

fals

se practica in desert, in vremuri cand igiena personala nu exista
dar azi, in vremea cand igiena personala exista, e doar abuz fizic si atat

are zero beneficii, nici gand sa apere contra HIV sau ceva, deci e total inutila azi

#71
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostHunor_66, on 25 aprilie 2017 - 23:10, said:

Eu n-am spus ca mor. Am spus ca se infecteaza mult mai rapid decat cei fara de.


In cazul unui risc extrem, bine analizat si cuantificat, este (din pacate) singura metoda 100% sigura de preventie.
Bine domnu, scoatem tot din noi, coaie, penis, ovare, plămâni, rinichi, o bucata de creier, ca sa nu ne imbolnăvim. Cu ce rămânem? Cu ceea ce rămânem ne mai reprezintă?

#72
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postneur0, on 25 aprilie 2017 - 23:35, said:

În principiu nu, pentru că progresismul dictează anumite reguli. O regulă ar fi că bărbaţii sunt agresori. O altă regulă ar fi că albii sunt agresori. O altă regulă ar fi că heterosexualii sunt agresori.
progresismul dicteaza reguli de genul, mi se rupe daca nu alegi sa crezi ca e=mc la patrat
ticnelile cu barbatii agresori, albii agresori, whatever....nu este progresism, cu doar ticneala

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate