Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

PSD este un partid tenace, nu se lasa, pregateste mai departe, netulburat, gratierea coruptiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
344 replies to this topic

#55
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ai dreaq jigodii astia de la pesede, probabil o sa avem o primavara foarte plimbareata. Acu' nah, daca trebuie...

#56
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Opoziția nu există, asta mă îngrijorează. Oare unde e Băsescu?

Dreapta e moartă.

Dreapta consistă din câțiva oameni hiperactivi pe Facebook, dar în viața reală dorm.

Halal dreaptă. Își merită soarta.

Dacă dreapta ar fi fost dreapta pe bune, ar fi creat domne' capital.

Nema capital.

Dreapta în România e o iluzie din acest motiv. O țară fără capital propriu nu poate avea o dreapta.

#57
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
Dreapta e facuta din oportunisti si penali de la adormitul si penibilul PNL si cativa hipesteri de pe alta planeta de la USR.
Si lumea se intreaba de ce nu s-a votat.
ce dracu sa votezi?

#58
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Eu înțeleg că e nasol să pierzi alegerile, dar nu le poți câștiga pe ochi frumoși.

Ăștia de la dreapta trebuie să vină cu soluții la problemele populației dacă vor să câștige.

Până atunci avem slavă Domnului o putere robustă de stânga ce vine în întâmpinarea votanților care n-au dormit.

Bine fac că își exercită puterea ce le-a fost conferită prin mecanismul democratic al votului.

La alegeri, dacă ăștia de dreapta nu mai dorm, vor fi aleși.

Până atunci fiți bărbați și suck it up.

Ce atâta smiorcăială.

#59
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Bre, mentalitatea aia de suck it up o au aia care se plang ca ii trage curentul la metrou. Restul mai au si niste c..ah oua prin anumite zone (culmea, pana si femeile). Astia o sa barbiereasca nitel pesedeaua. Cat o fi loc, si cat nu se apuca sa se impauneze marea dreapta de cacat autentic cu realizarile celor din strada. Aia am impresia ca-si inchipuie ca-s la adapost (dreptacii vietii din legislatv), dar saracii sunt cei mai expusi, sunt de cacat, nu fac nimic, latra gen caine la luna dar asa in deradere si spera sa se scoata cu faza asta. Si o sa iasa cu atat de mult sex oral incat o sa urle ca ala in banc, bah e a 4-a oara cand o sug, ne organizam si noi?

#60
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Mno, da' de ce i-ati lasat sa aiba majoritatea in parlament ?

#61
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostHunor_66, on 07 martie 2017 - 00:10, said:

da' de ce i-ati lasat sa aiba majoritatea in parlament ?

Asta e o problema din care alegatorii sa invete pentru viitor. La fel cum si parlamentarii trebuie sa invete ca nu-ti iei tara pentru 4 ani dupa ce ai castigat alegerile.

Edited by miromulus, 07 March 2017 - 00:18.


#62
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postmihnearau1, on 06 martie 2017 - 20:24, said:


astept sa fie promulgata legea in varianta finala si dupa aia o sa comentez
ca oricum eu nu pot s-o schimb sau sa o influentez
in rest, imi vad de treaba mea ca nu mi-o face nimeni nici PSD nici voi
E suficient sa vezi cum borfasii de partid precum Serban Nicolae vor cu orice pret sa submineze justitia, fara sa fie trasi in vreun fel de maneca de ceilalti colegi.
Maine poimaine, mai vedem cativa "reprezentanti ai poporului" cm propun ei pedeapsa cu moartea pt toti cei care il vorbesc de rau pe liderul mult iubit, doar asa ca pot da legi, ca doar i-a votat o minoritate din intreg poporul.

#63
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011
Lasati gargara si iesiti in strada si nu mai plecati de acolo pana nu se fixeaza data alegerilor anticipate. Restul e doar bla bla.

#64
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

View PostOriginalCopy, on 06 martie 2017 - 22:14, said:

Îmi place cum gașca de dreapta care se face că e capitalistă, dar nu e (căci nema capital), își bagă unghia-n gât de ciuda faptului că stânga are puterea și că se folosește de toate pârghiile legale pentru a își exercita puterea pe care românii prezenți la vot i-a dat-o.

Îmi place pentru că demaschează cât de antidemocratici sunt ăștia care o are cu dreapta, o dreaptă falsă, o miștocărie de dreapta.
Poiana e o eprubeta care si-a format un ecosistem propriu. Tu comentezi ce vezi aici, mai ales la userii cei mai activi. Afara e o lume diversa, in care multi opozanti ai gratierii au motive si mijloace de exprimare diferite, iar cei mai multi nici nu se exprima. In favoarea gratierii "extinse" sunt doar nucleele dure ale PSD, ALD si partial PMP (PNL s-a disociat de condamnatii sai, iar USR nici n-are de cine sa se disocieze) la care se adauga cei manipulati si sinecuristii.

©OriginalCopy, din pacate, in Romania, de cca.1 luna, stanga si dreapta nu mai au nicio semnificatie si nici nu vor mai avea vreme indelungata. Asta o spun eu - tu stii bine la ce ma refer - si acesta e motivul revenirii mele pe forum. In schimb, vom avea un conflict  de durata, legat de regimul politic si de orientarea geopolitica.

Eu cred ca PSD joaca aceasta carte a gratierii cu scopul de a provoca referendumul inaintea modificarii codurilor, care e principala tinta a lor, fiindca deschide calea generalizarii sistemului clientelar-sinecurist sub comanda unica, dupa model putinist.
Si da, asa cum am inteles imediat dupa declansarea protestelor, PSD a trecut la "politica pasilor marunti si calmi", specifica perioadei de mijloc a comunismului. Nu vom mai avea un Iordache "Alta intrebare", care sa agite spiritele strazii, iar Serban Nicolae le agita controlat, urmarind acel scop legat de referendum.

View PostOriginalCopy, on 06 martie 2017 - 23:12, said:

Opoziția nu există, asta mă îngrijorează. Oare unde e Băsescu? [...]
Basescu nu e interesat de gratiere, dar e foarte interesat de o varianta extinsa a OUG13, extinsa intr-o anumita directie, pe care a si indicat-o in Parlament. Mai sunt si niste oameni de la UNPR pe acolo, dar o voce dintre ei a avut grija sa remarce ca fuziunea PMP-UNPR inca nu e oficiala, pana la pronuntarea tribunalului, probabil din cauza ca interesele lor judiciare nu corespund cu ale lui Basescu. Observi inca o data ca jocurile nu mai au nicio legatura cu stanga si dreapta.

#65
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003

View PostOriginalCopy, on 06 martie 2017 - 23:12, said:

Opoziția nu există, asta mă îngrijorează. Oare unde e Băsescu?

Dreapta e moartă.

Dreapta consistă din câțiva oameni hiperactivi pe Facebook, dar în viața reală dorm.

Halal dreaptă. Își merită soarta.

Dacă dreapta ar fi fost dreapta pe bune, ar fi creat domne' capital.

Nema capital.

Dreapta în România e o iluzie din acest motiv. O țară fără capital propriu nu poate avea o dreapta.
In mare, ai dreptate, dar nu despre dreapta e vorba in poveste.
Si nici nu ar avea cum, nu exista parghii pe care sa le poata actiona.
Referirile la dreapta pe acest topic sunt off topic.
Trage-te singur de ureche, ca poti, esti moderator.
:)
Ai voie sa-ti alegi singur mana cu care o faci, dreapta sau stanga.

#66
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View PostOriginalCopy, on 06 martie 2017 - 22:14, said:

Îmi place cum gașca de dreapta care se face că e capitalistă, dar nu e (căci nema capital), își bagă unghia-n gât de ciuda faptului că stânga are puterea și că se folosește de toate pârghiile legale pentru a își exercita puterea pe care românii prezenți la vot i-a dat-o.

Îmi place pentru că demaschează cât de antidemocratici sunt ăștia care o are cu dreapta, o dreaptă falsă, o miștocărie de dreapta.
aoleu deci democratia pesedista inseamna protejarea hotilor, coruptilor si a haimanelelor din partid ce dau tunuri cu statul?

#67
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,584
  • Înscris: 30.01.2008
„Eu nu cred ca cei care sunt corupti trebuie sa stea trei intr-un pat, in conditii de igrasie”



De Serban Nicolae !Posted Image


https://republica.ro...ietele-romaniei

Edited by Daco_Get, 07 March 2017 - 07:04.


#68
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View PostOriginalCopy, on 06 martie 2017 - 23:36, said:

Eu înțeleg că e nasol să pierzi alegerile, dar nu le poți câștiga pe ochi frumoși.

Ăștia de la dreapta trebuie să vină cu soluții la problemele populației dacă vor să câștige.

Până atunci avem slavă Domnului o putere robustă de stânga ce vine în întâmpinarea votanților care n-au dormit.

Bine fac că își exercită puterea ce le-a fost conferită prin mecanismul democratic al votului.

La alegeri, dacă ăștia de dreapta nu mai dorm, vor fi aleși.

Până atunci fiți bărbați și suck it up.

Ce atâta smiorcăială.
aoleu deci usr-ul e de vina ca pesedeaua da legi prin care-si scot hotii din partid de la puscarie. Ai o logica, sa-ti traiasca..

View PostDaco_Get, on 07 martie 2017 - 07:01, said:

„Eu nu cred ca cei care sunt corupti trebuie sa stea trei intr-un pat, in conditii de igrasie”

De Serban Nicolae !

https://republica.ro...ietele-romaniei
imi vine sa plang cu ag-ul de mila colegilor de partid al lui serban ce traiesc in asemenea conditii :(

#69
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Ce e sub 200.000 se pedepseste, ce e peste se gratiaza.
Pai ce dracu, sub 200.000 se considera gainarii. Peste 200k, e deja o arta, scenarii puse in practica, regizori care se chinuiesc. Pai dupa atata chin sa fure, voi vreti sa-i si pedepsiti ?
Eu propun ca dupa 3 furturi consecutive peste 200k, sa primeasca si spor de stres, de la stat. 25% din ce au furat. Si bilete gratuite la statiuni de recuperare.

Edited by cataspo, 07 March 2017 - 07:32.


#70
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostRosebud09, on 06 martie 2017 - 21:21, said:

Nu ajunge asa.
Odata ca pesedisti adevarati sunt relativ putini, grupati in functii deja sau care aspira la o felie din furt, altfel n-ar sustine niste nemernici.

Sunt multi insa din aceia care nu stiu despre de e vorba, in general in partea cea mai joasa a societatii (material si moral) si se care se orienteaza dupa ce pica mai repede si mai usor. Astia nu sunt activi decat la vot, nu dau din gura pe la mitinguri sau forumuri.
Putina sperietura si se imprastie.
n-as paria pe asta. personalitatea lor bipolara o sa iasa la iveala. asa se intampla intotdeauna.

mai precis e vorba de tulburarea de personalitate multipla ....nu stim daca nu cumva din obisnuinta si din servilism acea personalitate care a acaparat instinctul de conservare no sa ii trimita exact la psd ....

#71
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Eu nu inteleg o chestie. Daca s-a ajuns la ideea gratierii, nu-i normal ca gratierea sa se faca cu aceeasi masura, adica si cel care a facut fapta A, si cel care a facut fapta B, dar au primit aceiasi ani de inchisoare, sa fie gratiati amandoi ?

De ce pentru unu' muma si pentru altu' ciuma ?

Sunt unele fapte mai gratiabile si altele mai putin gratiabile ? (repet, pedepsite cu acelasi numar de ani de inchisoare, si la prima abatere).

#72
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
pai justitia nu trateaza la fel pe toti cu aceeasi masura la aceeasi infractiune

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate