Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

PSD este un partid tenace, nu se lasa, pregateste mai departe, netulburat, gratierea coruptiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
344 replies to this topic

#37
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 rotnic, on 06 martie 2017 - 20:03, said:

De ce îi aperi?

astept sa fie promulgata legea in varianta finala si dupa aia o sa comentez
ca oricum eu nu pot s-o schimb sau sa o influentez
in rest, imi vad de treaba mea ca nu mi-o face nimeni nici PSD nici voi

#38
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 mihnearau1, on 06 martie 2017 - 20:24, said:

astept sa fie promulgata legea in varianta finala si dupa aia o sa comentez
Probabil esti genul de om care nu franeaza niciodata la volan. Intai astepti sa intri in ala din fata, dupa aceea vezi tu ce e de reparat la masina.

Quote

ca oricum eu nu pot s-o schimb sau sa o influentez
Tu nu, dar noi, asa stransi mai multi, da.

Fanii pesede au avut timp suficient sa se convinga care e programul real al partidului. In decembrie inca-i mai banuiau de intentii bune si nu le puteam reprosa. Cine insa sustine psd si in martie, dupa toate dovezile de pe lume, ...

#39
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016
Cred totusi ca nu pot fi decuplate actiunile lui serban de cele ale olgutei. Practic pe o parte promit tot felul de ineptii, pe partea aialalta produc (adica chiar fac) tot felul de magarii.
Cu speranta ca lumea le crede ineptiile si nu le mai baga-n seama hotiile.

Cred totusi ca Romania nu prea mai merge prostita in felul asta.

Edited by pink_flamingo, 06 March 2017 - 20:52.


#40
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Nesimtitul de Serban Nicolaie este in stare sa propuna ca amendament ocuparea puscariilor cu oamenii cinstiti , cu toti acei care condamna ,chiar si verbal, coruptia si impostura ! Atita timp cit se v-a vota pe baza de liste ale partidelor sunt sanse infime sa scapam de jeguri !

#41
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,104
  • Înscris: 04.08.2007
http://www.hotnews.r...ena-precara.htm

#42
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Bre, nu imi vine sa cred asa ceva desi am citit in link .E o pramatie domle . I se falfaie lui de  aia ca dorm trei in pat,  auzi .Da cand au dat cu jula nu s-au gandit ca e igrasie  in parnaie ?

Edited by GingisHan2015, 06 March 2017 - 21:10.


#43
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 argonaut, on 06 martie 2017 - 17:30, said:

Jigodia asta de Serban Nicolae, merge inainte ca tancul sovietic, flancat de cealalta jigodie numita Tariceanu.

Acest lucru se intampla pentru ca, in decembrie 2016, in ziua votului, ar fi trebuit ocupate sectiile de votare... nu pus stampila pe unii sau pe altii.
Acum, culegem rezultatul punerii stampilei pe unii sau pe altii - Serban Nicolae fiid un exemplu scoala in acest sens, alaturi de Dragnea, Tari si altii asemeni lor, care nu aveau ce sa mai caute pe buletinele de vot si totusi au candidat din nou, a ensphe mia oara.

#44
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009

 Alexandru2212, on 06 martie 2017 - 20:08, said:

Da...dar daca se intampla cu puscociu ajunge tara jumate din populatia actuala!Posted Image
Nu ajunge asa.
Odata ca pesedisti adevarati sunt relativ putini, grupati in functii deja sau care aspira la o felie din furt, altfel n-ar sustine niste nemernici.

Sunt multi insa din aceia care nu stiu despre de e vorba, in general in partea cea mai joasa a societatii (material si moral) si se care se orienteaza dupa ce pica mai repede si mai usor. Astia nu sunt activi decat la vot, nu dau din gura pe la mitinguri sau forumuri.
Putina sperietura si se imprastie.

#45
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 OriginalCopy, on 06 martie 2017 - 18:12, said:

Ce mă bucur că o forță politică are puterea de a își impune politicile de guvernare.
Esti nelipsit din fiecare topic anti-PSD cu cate o replica scurta si care sfideaza logica.
Blocarea luptei anti-coruptie nu a fost niciodata in programul de guvernare.
Eliberarea clientelei politice din inchisori si albirea cazierelor, renuntarea la recuperarea prejudiciului etc.

Niciodata. Daca s-ar face acum referendum "sinteti de acord cu propunerea lui Serban Nicolae PSD de a nu recupera prejudiciul in maxim un an de la cei gratiati?" ar iesi ca lumea nu e de acord.

Tot incerci sa provoci cu postari din astea gen "burtiera romanitatv", fara argumente, fara un fir logic

Activitatea lui Serban Nicolae:

- Serban Nicolae despre amendamentele la proiectul legii gratierii: Ar beneficia aproximativ 2.700 de persoane. Nu cred ca cei care sunt corupti trebuie sa stea 3 intr-un pat, in conditii de igrasie, de igiena precara

- Serban Nicolae (PSD) vrea eliminarea termenului de un an in care sa fie recuperate prejudiciile, din legea gratierii

- "Nu inteleg de ce se vorbeste de acea dispozitie de recuperare a prejudiciului. Este exagerata si pune sub semnul intrebarii semnificatia gestului de clementa", a argumentat senatorul PSD

- Liderul senatorilor PSD Serban Nicolae, care este si presedinte al Comisiei Juridice, a transmis colegilor sai din comisie amendamentele pe care le va depune marti la proiectul legii gratierii, iar unul dinte acestea prevede faptul ca se gratiaza si cei condamnati pentru infractiuni de coruptie, inclusiv luare de mita, dare de mita, trafic de influenta si abuz in serviciu

#46
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

 mihnearau1, on 06 martie 2017 - 20:24, said:


astept sa fie promulgata legea in varianta finala si dupa aia o sa comentez
ca oricum eu nu pot s-o schimb sau sa o influentez
in rest, imi vad de treaba mea ca nu mi-o face nimeni nici PSD nici voi

Mama ce tare esti ! Astepti sa fie legea promulgata, si ce faci dupa ?
Aplauzi fericit, jigodiile penale proaspat amnistiate de Camorra pesedaca !

#47
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 cris_ncs, on 06 martie 2017 - 21:45, said:


Mama ce tare esti ! Astepti sa fie legea promulgata, si ce faci dupa ?
Aplauzi fericit, jigodiile penale proaspat amnistiate de Camorra pesedaca !
Face parte din propaganda PSD, alaturi de "coruptia ca normalitate", nu avem ce face, nu ne putem opune etc...
Daca iesi in strada la o manifestatie, esti automat manipulat, ca nu stai in casa si nu te uiti pe romaniatv/antena3

#48
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Îmi place cum gașca de dreapta care se face că e capitalistă, dar nu e (căci nema capital), își bagă unghia-n gât de ciuda faptului că stânga are puterea și că se folosește de toate pârghiile legale pentru a își exercita puterea pe care românii prezenți la vot i-a dat-o.

Îmi place pentru că demaschează cât de antidemocratici sunt ăștia care o are cu dreapta, o dreaptă falsă, o miștocărie de dreapta.

#49
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

 Alecsandru010, on 06 martie 2017 - 20:09, said:

Suntem singuru' stat care o are pe Floricica dansatoarea.
Dar de unde știi asta? Sau o spui în sensul că odată ce ea e aici, nu poate fi simultan și în alte state?

#50
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 28.11.2005

 OriginalCopy, on 06 martie 2017 - 22:14, said:

ĂŽmi place cum gașca de dreapta care se face că e capitalistă, dar nu e (căci nema capital), Ă®și bagă unghia-n gât de ciuda faptului că stânga are puterea și că se folosește de toate pârghiile legale pentru a Ă®și exercita puterea pe care românii prezenți la vot i-a dat-o.

ĂŽmi place pentru că demaschează cât de antidemocratici sunt ăștia care o are cu dreapta, o dreaptă falsă, o miștocărie de dreapta.

Decât o așa zisă stângă care de fapt e doar un comunism pur mai bine o tentativă de dreapta.

#51
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 OriginalCopy, on 06 martie 2017 - 22:14, said:

Îmi place cum gașca de dreapta care se face că e capitalistă, dar nu e (căci nema capital), își bagă unghia-n gât de ciuda faptului că stânga are puterea și că se folosește de toate pârghiile legale pentru a își exercita puterea pe care românii prezenți la vot i-a dat-o.

Îmi place pentru că demaschează cât de antidemocratici sunt ăștia care o are cu dreapta, o dreaptă falsă, o miștocărie de dreapta.
Daca ai o opinie, enunt-o si argumenteaz-o, fara sa lansezi jigniri vizibile sau subtile asupra unor grupuri de persoane.

Erorile de logica continua in mod grav:

- daca esti anti-hotie, nu insemna ca esti de drepta, cum nu inseamna ca daca esti de stanga esti pro-hotie
- oricine a trait in ro prin provincie sau are o ruda pe la tzara stie cum se iau oamenii la alegeri si sint mituiti cu faina si ulei sa voteze cu PSD ca altfel "vine dreapta si le taie ajutoarele sociale"
- asta e vizibil acum la manifestatiile pro-psd, unde autocarele cu asistati sociali au fost filmate, nu poti spune ca nu e asa: https://www.facebook...243/?fallback=1
- spune-mi ca te poti uita la filmul ala fara sa iti fie rusine pt bietii oameni si pt cei care ii manipuleaza. Asta nu e putere castigata democratic!
- nu s-a vorbit nicaieri in campanie de gratiere, amnistie, dezincriminarea unor fapte de coruptie etc
- tu chiar vorbesti serios cand spui ca orice opozitie este anti-democratica? nici cei mai corupti PSDisti nu au curajul sa spuna ca manisfetatiile din strada sint anti-democratice. Ba chiar au demis ministrul, si acesta a votat IMPOTRIVA propriei initiative legislative Se întâmplă în PSD: Florin Iordache a votat împotriva Ordonanței 13, pe care chiar el a emis-o

common dude, use your common sense...

#52
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

 _NeXUS-, on 06 martie 2017 - 17:54, said:

Cat timp noul proiect de lege o sa fie cu girul USR/PNL... nu vad care este problema.
Trebuie sa se consulte cu toate partidele si dupa ce PNL/USR isi da acordul, asta inseamna ca si internetul platit o sa fie in linie cu decizia lor.
Internetul platit este poate problema ta si a celor care se topesc de grija hotilor, restul oamenilor normali vor totusi ca infractorii sa stea la zdup!

 mihnearau1, on 06 martie 2017 - 20:24, said:


astept sa fie promulgata legea in varianta finala si dupa aia o sa comentez
ca oricum eu nu pot s-o schimb sau sa o influentez
in rest, imi vad de treaba mea ca nu mi-o face nimeni nici PSD nici voi
Nu, draga, nu ne mai aburi! Acum trebuie actionat, dupa ce este promulgata e vax albina! Ai pe cineva la incalzire pentru zdup, sau ??

#53
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 OriginalCopy, on 06 martie 2017 - 22:14, said:

Îmi place cum gașca de dreapta care se face că e capitalistă, dar nu e (căci nema capital), își bagă unghia-n gât de ciuda faptului că stânga are puterea și că se folosește de toate pârghiile legale pentru a își exercita puterea pe care românii prezenți la vot i-a dat-o.

Îmi place pentru că demaschează cât de antidemocratici sunt ăștia care o are cu dreapta, o dreaptă falsă, o miștocărie de dreapta.
daca maine psd da lege ca trebuie sa mergem in maini, e bine nu? halal logica,  voturile castigate nu le permit sa faca ce vor, democratule

#54
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

 cris_ncs, on 06 martie 2017 - 21:45, said:


Mama ce tare esti ! Astepti sa fie legea promulgata, si ce faci dupa ?
Aplauzi fericit, jigodiile penale proaspat amnistiate de Camorra pesedaca !
...si pe urma se aseaza la coada la casierie!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate