Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Vodafone România renunță anticipat la costurile de roaming cu o nouă serie de abonamente

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
Vodafone România renunță anticipat la costurile de roaming și oferă companiilor abonamente cu minute nelimitate și date în roaming fără costuri suplimentare față de abonament, potrivit unui anunț al companiei.
Beneficiile de minute nelimitate și de date naționale vor fi incluse astfel și în țările din Spațiul Economic European, alcătuit din toate țările din Uniunea Europeană plus Islanda, Lichtenstein și Norvegia
Clienții noi și cei existenți care vor opta pentru noile pachete își vor putea utiliza beneficiile în Spațiul Economic European pentru abonamente începând de la 13 euro fără TVA.
De asemenea, noile abonamente oferă companiilor posibilitatea de a alege gratuit între pachete de date suplimentare sau beneficii de roaming valabile în 15 țări din afara Spațiului Economic European, precum Australia, Elveția, Egipt, Noua Zeelandă, Qatar, Singapore, SUA, Turcia etc.
„În acest an de referință, în care sărbătorim 20 de ani de servicii oferite clienților, Vodafone România marchează o nouă premieră, deschizând granițele comunicării în Europa pentru companii. Flexibilitatea și posibilitatea de a beneficia de servicii în roaming fără constrângeri sunt elemente-cheie pentru a oferi o experiență superioară clienților noștri”, a declarat Valeriu Nistor, Director Enterprise Business Unit, Vodafone România.

http://www.zf.ro/bus...amente-16184235

#2
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Asteptam si pentru PF.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003
E o smecherie sa-ti iei abonament nou... isi permit sa plateasca pierderile doar sa te puna pe alt abonament. Toata lumea oricum are din iunie roaming off. Nu stiu cu UK cum o sa ramana pana la urma... dar sa vedem.

Edited by andreic, 06 March 2017 - 16:35.


#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,573
  • Înscris: 20.10.2006
Bravo Vodafone pentru initiativa. Dealtfel deregula Vodafone a fost cel mai ieftin in roaming. Roamingul va fi gratis pentru toata lumea in spatiul economic european din 15 iunie nu de la sfarsitul anului. 13 euro nu pare a fi un abonament chiar scump.

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mare grija, 13+TVA, dar cum spune si ZigZag20, asetptam si PF (dupa cum sunt tarifate, fara TVA, pretul abonamentelor sunt de PJ, nu PF). Pe site n-am vazut nicio modificare (nici PJ, nici PF).

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

View Postandreic, on 06 martie 2017 - 15:35, said:

Toata lumea oricum are de la finele anului roaming off.

Din cate stiam eu din Iulie, nu de la sf anului.

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostLunaCrystal, on 06 martie 2017 - 15:44, said:

Bravo Vodafone pentru initiativa. Dealtfel deregula Vodafone a fost cel mai ieftin in roaming. Roamingul va fi gratis pentru toata lumea in spatiul economic european din 15 iunie nu de la sfarsitul anului. 13 euro nu pare a fi un abonament chiar scump.
Poate pentru tine, eu as fi platit muuuult mai mult pt roaming in ultimii ani fata de Digi. Bineinteles fara internet in roaming.

Asteptam si la Orange, Digi si Telekom.

Edited by easy90rider, 06 March 2017 - 16:30.


#8
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
din cate stiu eu nu mai e 15 iunie, s-a decalat.

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003

View Posteiffel, on 06 martie 2017 - 16:03, said:

Din cate stiam eu din Iulie, nu de la sf anului.
Asa este, am uitat... am corectat.

Edited by andreic, 06 March 2017 - 16:36.


#10
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postniggaru, on 06 martie 2017 - 16:29, said:

din cate stiu eu nu mai e 15 iunie, s-a decalat.
Link? Posted Image

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Initiativa este una UE sau internationala. Totul se face prin Internet, este stupid ca ceri bani pentru pentru chestii care nu te costa suplimentar. Vodafone nu a inventat apa calda, doar a gasit un mod sa mai stoarca ceva bani. O sa se arunce lumea maxim sa faca abonamente la ei...not.

Tot din vara stiu si eu ca se va schimba ceva. Dar nu-mi mai amintesc de unde.

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postaris86, on 06 martie 2017 - 15:25, said:

Vodafone România renunţă anticipat la costurile de roaming şi oferă companiilor abonamente cu minute nelimitate şi date în roaming fără costuri suplimentare faţă de abonament, potrivit unui anunţ al companiei.
[...]
Care Vodafone ?  asta ?

Quote

Vodafone se plânge de pierderile suferite după eliminarea tarifelor de roaming şi cere ajutor de la Bruxelles
Sursa

Edited by stlk, 06 March 2017 - 18:07.


#13
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,573
  • Înscris: 20.10.2006
Actualizat recent si scrie clar ca taxele de roaming dispar pe 15 iunie. Nu ar strica si obligatia tuturor operatorilor de a oferi roaming pentru toata lumea, nu cum face Digi ca nu ofera roaming la cartela sau la unele abonamente de internet only.

http://europa.eu/you...ts/index_ro.htm

View Posteasy90rider, on 06 martie 2017 - 16:28, said:

Poate pentru tine, eu as fi platit muuuult mai mult pt roaming in ultimii ani fata de Digi. Bineinteles fara internet in roaming.

Asteptam si la Orange, Digi si Telekom.
Lipsul asta zice tot, no comment. Desi cel mai ieftin dar tot fara internet era lycamobile pana acum. In prezent Digi a ajuns cel mai scump in roaming. Insa maxim pana in iunie asta.

Edited by LunaCrystal, 06 March 2017 - 18:07.


#14
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Am red 19 si doar in Decembrie am fost la Vidin de unde am sunat si trimis cateva sms uri, ce mi a placut a fost faptul ca desi am stat in roaming pe toate retele din BG niciuna nu mi a generat cost :D

#15
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare,

View PostPololica, on 06 martie 2017 - 16:02, said:

Mare grija, 13+TVA, dar cum spune si ZigZag20, asetptam si PF (dupa cum sunt tarifate, fara TVA, pretul abonamentelor sunt de PJ, nu PF). Pe site n-am vazut nicio modificare (nici PJ, nici PF).

Momentan este valabil doar pentru ofertele pe persoana juridica.

Multumesc!

#16
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O noua oferta menita sa te tina captiv in retea pentru inca 2 ani.
Cu 3 luni inainte de eliminarea taxelor de roaming, Vodafone aduce noilor abonati si celor care isi prelungesc abonamentele de minim 10 euro, roaming fara taxe. Si cartelarii care n-au ce face cu banii si isi activeaza optiuni de la 8 euro in sus vor beneficia de roaming gratuit.

http://www.go4it.ro/...mania-16218847/

Nici Orange nu se lasa mai prejos
http://www.zf.ro/bus...oaming-16218770

Edited by danutz1, 03 April 2017 - 13:20.


#17
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Adica e pt toata lumea?


Beneficiile de voce si date, disponibile fără costuri suplimentare în roaming pentru clienţii Vodafone Romania

http://www.go4it.ro/...mania-16218847/

#18
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
da, e ptr toata lumea (abonamente si cartele). bravo vodafone
sa il lasam pe cei de la digi sa viseze cu cartelele lor prepay cu minute putine, internet prost si valabilitate extrem de mare sa le foloseasca doar in romania
(ei inca nu ''a'' auzit de roaming - doamne fereste, ochiul dracului, unealta diavolului, etc...)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate