Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 

Topicul de feedback al userilor din Poiana lui Iocan

* * * * * 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4333 replies to this topic

Poll: Feedback (70 member(s) have cast votes)

Ati citit regulamentul ariei, ce parare aveti

  1. Prea restrictiv (12 votes [17.14%] - View)

    Percentage of vote: 17.14%

  2. Prea lejer (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  3. Trebuie imbunatatit, am propuneri de facut (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  4. Este bun si suficient asa cum este (38 votes [54.29%] - View)

    Percentage of vote: 54.29%

Discutiile intre useri, pe tema topicului, sa fie moderate :

  1. Mai drastic, sa fie oprita orice referire la persoana userului, discutia exclusiv la tema topicului (21 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  2. Mai lax, permitandu-se mici intepaturi, interventia modului sa fie facuta doar cand apare un raport de la cei implicati sau cand modul considera necesar (26 votes [37.14%] - View)

    Percentage of vote: 37.14%

  3. Ca pana acum (23 votes [32.86%] - View)

    Percentage of vote: 32.86%

Cand esti provocat (atacat, jignit sau citesti idei pe care le consideri stupide, in totala contradictie cu ceea ce crezi tu) cum ti se pare normal sa procedezi :

  1. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod fara, sa dai raport (18 votes [25.71%] - View)

    Percentage of vote: 25.71%

  2. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod si sa dai si raport (3 votes [4.29%] - View)

    Percentage of vote: 4.29%

  3. Nu raspund dar, enervat, dau raport (14 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  4. Nu ma enervez si raspund regulamentar (35 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#1585
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View Postlil debul, on 24 iunie 2017 - 18:41, said:

Azi am intilnit o situatie de mi-a venit rau , un titlu de topic cu stagul Turciei in el, nici nu stiam ca e posibil sa scrii un titlu de topic cu poze, nu am mai vazut pina acum.
Daca s-a ajuns ca steagul Turciei sa fluture pe aria de politica cred ca renunt la Softpedia, se merge cam prea departe .
Succes in continuare .

e mai grav de atat, pe langa  steagul Turciei apare si numele Turciei

Edited by Nick_85, 25 June 2017 - 14:01.


#1586
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,706
  • Înscris: 13.10.2003
Mda, asta e o arie unde supravietuiesc cei ce se pot stapani, cei mai tari de inger.
Cei care cedeaza usor, se oripileaza, ,,vai, a aparut steagul Turciei langa titlul topicului!'', ,,vaiiiiiiii, ce prostii spune cutarica!'', etc sunt sfatuiti sa incerce alt forum.
Ne pare rau baieti, aici e o  arie ptr. oameni mari. Posted Image

#1587
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,290
  • Înscris: 06.01.2007
Radule, dar ce ai neica? Just keep on rocking in the free world, acum esti suparat pe semne? Da-le naibii, a facut si unu o aroganta, probabil ca o sa mai faca si altii o perioada pana se plictisesc.
Si pana acum puteai scrie in toate culorile curcubeului, puteai pune fonturi ciudate, eu mai pun semnul asta... cand mai zic de cineva care a murit.

#1588
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,667
  • Înscris: 02.10.2009

View Postradumiki, on 25 iunie 2017 - 14:51, said:

Mda, asta e o arie unde supravietuiesc cei ce se pot stapani, cei mai tari de inger.
Cei care cedeaza usor, se oripileaza, ,,vai, a aparut steagul Turciei langa titlul topicului!'', ,,vaiiiiiiii, ce prostii spune cutarica!'', etc sunt sfatuiti sa incerce alt forum.
Ne pare rau baieti, aici e o  arie ptr. oameni mari. Posted Image
...iar aici un subiect in care prea multi se ingramadesc sa dea lectii, nu sugestii.
In nici un caz intentia initerii subiectului a fost aceasta, sau aceea de cadru pentru rafuieli in public
Pe de alta parte, cred ca discutia, atat cat a fost ea in cadrul subiectului se invarte in jurul cozii de la o vreme, de unde si alunecarile frecvente off- topic.

#1589
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
Discutia aluneca spre aplicarea diferita a regulatiunilor de catre mozi.

#1590
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostRosebud09, on 25 iunie 2017 - 17:44, said:

...iar aici un subiect in care prea multi se ingramadesc sa dea lectii, nu sugestii.
In nici un caz intentia initerii subiectului a fost aceasta, sau aceea de cadru pentru rafuieli in public
Pe de alta parte, cred ca discutia, atat cat a fost ea in cadrul subiectului se invarte in jurul cozii de la o vreme, de unde si alunecarile frecvente off- topic.

Pai si ce mai astepti? Inchide-l! In spiritul corect politic pe care il combateti toti cei care bagati pumnul in gura!
Cei mai vajnici combatanti ai corectitudinii politice aplica cu cel mai sfruntat zel ... corectitudinea politica.
Si cu toate astea nu asta ma deranjeaza, pana la urma prefer corectitudinea politica care ma obliga la politete si nu-mi permite sa spun jigodiei mincinoase ca-i jigodie mincinoasa pentru ca oricum lipsa mea de corectitudine politica nu va face o javra mincinoasa sa iubeasca adevarul.   Dar mi-e tare scarba de ipocrizie!

PS: acest mesaj in care am folosit cuvinte urate este un mesaj corect sau incorect politic?  :)

Edited by zardato, 25 June 2017 - 20:37.


#1591
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Este incorect de corect

#1592
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,667
  • Înscris: 02.10.2009
@ zardato
Este un mesaj de genul celor care nu au ce cauta aici si care indica mult dispret la adresa celorlalti.
Un afront general la adresa tuturor, de pe o pozitie superioara, a aceluia care nu se coboara la nivelul "javrelor mincinoase" care gandesc altfel decat el.

Sa intelegem deci ca mesajele politicoase si decente (dupa unii) ale userului Zardato &comp sunt doar masca, in realitate doar corectitudinea politica il opreste pe (viitorul fost) coleg de discutii sa ne spuna cum  crede el ca suntem.

Ok man, am notat, dar daca-ti inchipui ca intru in jocul dumitale, te inseli.

Intr-un fel totusi, mesajul se inscrie in cadrul subiectului, este un feed-back, adica cum gandesc unii despre altii, sau mai exact despre moderatori.
Este ceva de asteptat de altfel, nimic nou. Unii cauta prieteni pe forum, altii cauta dusmani. Daca nu-i gasesc, inventeaza, e simplu, cum vedeti.

#1593
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postradumiki, on 25 iunie 2017 - 14:51, said:

Mda, asta e o arie unde supravietuiesc cei ce se pot stapani, cei mai tari de inger.
Cei care cedeaza usor, se oripileaza, ,,vai, a aparut steagul Turciei langa titlul topicului!'', ,,vaiiiiiiii, ce prostii spune cutarica!'', etc sunt sfatuiti sa incerce alt forum.
Ne pare rau baieti, aici e o  arie ptr. oameni mari. Posted Image

ma alatur si eu acestui feedback al userilor din Poiana lui Iocan si spun ca asa e, e o arie unde, daca n-ai destui etrieri pe stalp, n-ai ce cauta.
si tot asa, daca mintea functioneaza, in loc de creier, cu beton botezat, iar nu e locul tau aici.
fundatia acestei arii de discutii trebuie hidroizolata de laturile ce o pot macina de la temelie, iar frigul celor ce vor sa bage aici iarna vrajbei nostre, trebuie termoizolat si tinut afara!!!

Edited by casuta_papusilor, 26 June 2017 - 09:38.


#1594
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postei8ht, on 25 iunie 2017 - 18:07, said:

Discutia aluneca spre aplicarea diferita a regulatiunilor de catre mozi.
Pai si nu fix asta e problema?!? In plus diferentiat fata de cui anume se aplica sanctiunile: cei care nu achieseaza la ideile majoritatii sunt arsi ca la nufarul, majoritatii le sunt trecute cu vederea nenumarate abateri.

#1595
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,706
  • Înscris: 13.10.2003
Hamdoulillah: tu nu ai primit nici o sanctiune pana acum, in fapt esti inscris de putin timp pe forum si activezi de scurt timp pe arie.
Stim cine esti si ce conturi ai avut inainte insa nici acestea din cate imi amintesc nu au fost ,,abuzate'' de moderatori. Ai plecat prin ban la cerere.
Ai te rog bunul simt si mai aduna nitzel cheag pe aici (arie) si apoi vino sa critici pe topicul de feedback.
Multumesc.

De fapt o sa impun o regula noua valabila incepand de acum: cei ce au putina spre deloc activitate & vechime pe un cont sunt rugati sa nu polueze aici pe topicul de feedback, nu se califica ptr. a da sfaturi si a baga de vina. Nu ma intereseaza de conturile anterioare banate, vorbesc de conturile active.

Edited by radumiki, 26 June 2017 - 10:55.


#1596
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postradumiki, on 26 iunie 2017 - 10:54, said:

Hamdoulillah: tu nu ai primit nici o sanctiune pana acum, in fapt esti inscris de putin timp pe forum si activezi de scurt timp pe arie.
Stim cine esti si ce conturi ai avut inainte insa nici acestea din cate imi amintesc nu au fost ,,abuzate'' de moderatori. Ai plecat prin ban la cerere.
Ai te rog bunul simt si mai aduna nitzel cheag pe aici (arie) si apoi vino sa critici pe topicul de feedback.
Multumesc.

De fapt o sa impun o regula noua valabila incepand de acum: cei ce au putina spre deloc activitate pe arie & vechime pe un cont sunt rugati sa nu polueze aici pe topicul de feedback, nu se califica ptr. a da sfaturi si a baga de vina. Nu ma intereseaza de conturile anterioare banate, vorbesc de conturile active.
Mda de pe de-o parte atentie c-ai mai fost, dar pe de alta parte nu conteaza activitatea precedenta. Scuze de poluare. Daca doresti poti sa-l banezi si pe asta.

#1597
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,706
  • Înscris: 13.10.2003
Am spus ce am avut de spus. Vezi-ti de treaba, fii activ pe arie si apoi o sa poti avea un cuvant de spus aici.

#1598
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

View Postradumiki, on 26 iunie 2017 - 10:54, said:

De fapt o sa impun o regula noua valabila incepand de acum: cei ce au putina spre deloc activitate & vechime pe un cont sunt rugati sa nu polueze aici pe topicul de feedback, nu se califica ptr. a da sfaturi si a baga de vina. Nu ma intereseaza de conturile anterioare banate, vorbesc de conturile active.

activitatea asta e cuantificabila sau tine de moodul moderatorului (5 de fapt)?

#1599
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,706
  • Înscris: 13.10.2003
Este deranjant ca useri cu conturi de 2 zile si cateva zeci de posturi pe arie sa posteze aici.
Cand ai luat-o de la zero iti asumi totul, inclusiv ca poti posta pe feedback cand contribui si tu la dezvoltarea ariei.
Ca sa raspund: nu m-am gandit la o cifra concreta privind vechimea  & nr. de posturi, se poate stabili daca e musai, imprtant e sa fie putin bun simt si din partea celor ce-si permit sa ne dea lectii.

#1600
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View PostHamdoulillah, on 26 iunie 2017 - 10:56, said:

Mda de pe de-o parte atentie c-ai mai fost, dar pe de alta parte nu conteaza activitatea precedenta.


si ti-ar conveni sa se tina cont de antecedente?

Intreb si eu Posted Image

#1601
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

View Postradumiki, on 26 iunie 2017 - 11:25, said:

Ca sa raspund: nu m-am gandit la o cifra concreta privind vechimea  & nr. de posturi, se poate stabili daca e musai, imprtant e sa fie putin bun simt si din partea celor ce-si permit sa ne dea lectii.

trebuie prag, ca altfel e arbitrariu si da nastere la decizii subiective si discutii

#1602
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Subscriu ideii ca moderatorii sa nu isi mai poata arbitra singuri disputele cu anumiti useri, toata situatia putand aluneca f usor in operatiuni de tip "pumnul in gura" si sanctiuni acordate fara obiectivitate.

PS: Am si topic la "Abuzuri" ca urmare a unei situatii ca cea descrisa mai sus.

Edited by figo1988, 26 June 2017 - 11:49.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate