Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Honda Civic Sedan 4D, LS, 1.8, 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
362 replies to this topic

#235
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Alucky67 Sper ca ne vei tine la curent cu ce ai rezolvat ! Daca putem sa te ajutam cumva, sa ne spui. Din pacate , nu stiu ce sfat sa iti dau. Poate stiu colegii de forum.
Quick, esti cam suparacios! Nu ma asteptam. Cand am zis ca ai dreptate chiar asta am si gandit. Nu a fost ironie. Detest sa jignesc sau sa fac rau cuiva. Nu este nevoie sa vorbesti urat. Imi face placere sa stiu ca intri cu drag pe topicul asta, dar lasa-ma si pe mine sa ma simt bine aici ! Nu crezi ca asa ar fi ok ?

Edited by windy, 10 April 2017 - 20:44.


#236
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Io nu intelege... Ti-am dat un sfat. Care supărare???

#237
remusneacsu

remusneacsu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2017
Llumar sunt cele mai bune cred, eu am pe cineva care pune folii si pe toate masinile mi.am pus llumar, el doar cu ei lucreaza oricum. Si na mie mi le pune mai ieftin nu stiu sa.ti spun exact cat te costa manopera, eu in privinta manoperei ma descurc cu el mai o bere, mai un gratar.

#238
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Bine Quick, cum zici tu !Posted Image Poate gresesc eu ! Sorry !
Am auzit si eu de Llumar, as vrea sa stiu o echipa care lucreaza ok. Ai putea sa-mi spui ? Chiar din Bucuresti sau Pitesti sau Sibiu , etc....

Edited by windy, 10 April 2017 - 20:54.


#239
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Eu recomand 3m.
În București sunt cei de la expert detailing (lacul morii,S6).

#240
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Exista folie Llumar incolora, doar cu protectie de UV? As vrea sa-mi pun pe toate geamurile, inclusiv parbriz. Se poate ?

3m este alta firma care produce folii ?

#241
remusneacsu

remusneacsu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2017
Ma eu ti.l recomand pe tipul asta, le pune foarte bine. Nu e doar el, are firma cu garaje speciale adica cu asta se ocupa, nu pune el in curte de capul lui.
Sunt omologate, tot ce trebuie. In Pitesti fiind asta.
Daca chiar te intereseaza la momentul cand vrei sa pui iti dau un numar de telefon.

Imediat ma interesez si iti spun

L.am intrebat da poate pune incolora cu protectie ultraviolete.
Imi spui daca esti interesata, e cel mai bun din Pitesti te asigur, e cel mai vechi din cate stiu eu. El colanteaza masini integral, faruri, ce vrei tu ;))

Edited by remusneacsu, 10 April 2017 - 21:06.


#242
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Da, te voi anunta cand ma decid la folii. Poate imi lasi nr de tel pe privat. Se poate ?

#243
remusneacsu

remusneacsu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2017
Al lui sau al meu? :> :))

#244
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Al lui.Posted Image

Si mai am o intrebare, pot sa pun folii si sa nu pierd garantia ? Trebuie sa pun folii doar la Honda ?
Si mai am o intrebare, trebuie sa las masina acolo pt mai multe zile ? Asta ar fi o problema...

Edited by windy, 10 April 2017 - 21:28.


#245
remusneacsu

remusneacsu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2017
Nu pierzi garantia, iti da autorizatie RAR, tot ce trebuie. N.are treaba cu garantia.

Dureaza maxim 3 ore sa.ti puna. Iti dau numarul in privat.
Ma rog daca vrei si pe parbriz sa zic 4 ore, maxim 5.

#246
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Super ! Multumesc pt ajutor ! Posted Image

#247
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

 alucky67, on 10 aprilie 2017 - 18:23, said:

Am o Honda Civic Seda,achizitionata in iunie 2016.Prima problema, aparuta ieri : nu se mai deschide capacul la rezervorul de combustibil ! Cum bine stiti,posesorii,in stanga jos,langa scaunul soferului este o parghie ,tragi de ea si se deschide portbagajul,apesi pe ea si se deschide capacul de la busonul de alimentare.Culmea,deschiderea portbagajului functioneaza...spun culmea pt.ca daca s-ar fi defectat aveam alternativa deschiderii din cheie.S-a defectat insa ceva la care nu am varianta de backup !
Poate te ajuta asta:
http://www.hondafan....zervor-Civic-5D

#248
windy

windy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.02.2017
Alucky, ai rezolvat ceva ? Este ok ? Nu pare sa fie ceva grav , dupa ce am citit pe forumul Honda.

#249
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
N-as zice ca nu e grav. De regula, vrei sa deschizi busonul de carburant exact atunci cand mai ai foarte putin, adica risti sa ramai cu masina in camp pentru ca n-ai reusit sa alimentezi ;)

#250
catalin_2007

catalin_2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.03.2007
Salutare, Honda fun..

am o honda civic sedan din 2014 ianuarie , masina buna, pe benzina, schimbator automat.

Pana acum am cu ea aprox 35.000 km

Probleme am la discurile de frana care deja sunt praf, cand franezi ti se rupe mana pe volan.Am cerut schimbarea lor pe garantie, dar ei mi au oferit o rectificare....


E complet aiurea.


Iti dau garantie  5 ani dar nu ti ofera nimic. Sigur este defect de fabricatie

Am scris asta in ideea ca e posibil ca si altii sa aiba aceeasi problema.

In fine...

Ideea e , ca poate, ar trebui evitate masinile produse in Turcia.

Edited by catalin_2007, 11 April 2017 - 13:11.


#251
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ori e rupta/despunsa parghia care actioneaza acel actuator al capacului de la rezervor (asta e varianta nasoala), ori e actuatorul blocat (eu am patit-o la alta masina, insa am avut norocul ca acel capac sa fie de plastic, pus pe un alt schelet de plastic prin culisare, si am putut sa actionez acuatorul cu o surubelnita, insa la Honda e din tabla, n-ai sanse sa-l scoti asa). Merge putin fortat, insa nu prea mult, risti sa faci alte tampenii.

 catalin_2007, on 11 aprilie 2017 - 13:08, said:

Salutare, Honda fun..

am o honda civic sedan din 2014 ianuarie , masina buna, pe benzina, schimbator automat.

Pana acum am cu ea aprox 35.000 km

Probleme am la discurile de frana care deja sunt praf, cand franezi ti se rupe mana pe volan.Am cerut schimbarea lor pe garantie, dar ei mi au oferit o rectificare....


E complet aiurea.


Iti dau garantie de 5 ani dar nu ti ofera nimic. Sigur este defect de fabricatie

Am scris asta in ideea ca e posibil ca si altii sa aiba aceeasi problema.

In fine...

Ideea e , ca poate, ar trebui evitate masinile produse in Turcia.

Franele OEM sunt in general praf la Honda, se plange multa lume de ele, eu am trecut pe ATE si e alta poveste.

#252
alucky67

alucky67

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 16.05.2016
Da Quickspeed,se duce parghia in gol la apasare.Inainte de eveniment,cand functiona normal,opunea un pic de rezistenta cand apasam.
Spre norocul meu am benzina cat sa ajung vineri la reprezentanta unde oricum eram programat pt. revizia dupa primul an.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate