Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#2269
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Ai schimbat setarile bateriei? AOD functioneaza doar pe consum normal.

#2270
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
I-am dat un Factory Reset până la urmă şi s-a reparat.
Problema este că se mişcă foarte lent telefonul după acest update, dacă fac scroll printre aplicaţii, are lag destul faţă de înainte...ce naiba, are doar 2 ani telefonul.

#2271
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Al meu la fel 2 ani dar cu Pie e mai sprinten. LG Bridge la software update e "update error recovery" poate a fost vreo erore in timpul instalarii.

#2272
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Problema aod dupa pie update a aparut la cei care au avut comfort view activat. Trebuie dezactivat si reboot. Dupa care comfort view poate fi activat.


#2273
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 Buxelm, on 22 octombrie 2019 - 15:04, said:

Problema aod dupa pie update a aparut la cei care au avut comfort view activat. Trebuie dezactivat si reboot. Dupa care comfort view poate fi activat.

Yep, ai avut dreptate, inainte de fiecare reboot trebuie sa ma asigur ca e dezactivat confort view, altfel strică tot: iconițele, meniurile, tot. Zici ca m-am logat cu un alt user.
Voiam sa te intre de unde stii chestia asta, ai vreun link ceva? Vreau sa vad daca exista solutii mai bune.
Mersi :-)

#2274
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
https://www.android-...ehr.928201.html

E în limba germană. Un user a cerut suport de la LG care au venit cu acest work around până la următorul update. Curios ca nu afectează toate mobilele G6

#2275
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 Buxelm, on 26 octombrie 2019 - 13:39, said:

https://www.android-...ehr.928201.html

E în limba germană. Un user a cerut suport de la LG care au venit cu acest work around până la următorul update. Curios ca nu afectează toate mobilele G6

Nu e problema, traduc cu google translate, e curios ca nu am gasit nimic pe forumurile LG, doar răzleț pe reddit, unde am oferit eu sfatul de la tine, dar nimeni nu știa nimic.
Si oricum, nu e doar AOD, ci se strica totul: wallpaper, ordinea si folderele icoanelor, tot. Fix ca dupa un factory reset.
Mersi incă o dată.Posted Image

Edited by Taw, 26 October 2019 - 17:20.


#2276
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Pentru putin! Eu nu am avut activat cand am facut upgrade. Se pare ca LG vor sa tina pasul la update dar graba cam strica treaba. Acum poti sa urmaresti ce se discuta si in limba germana. LG.de asigura un suport prompt si foarte bun. La G7 acum un an au reactionat foarte repede cu dereglarea wificalling, mi-au raspuns in cateva ore. Cheers!

#2277
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 Buxelm, on 26 octombrie 2019 - 19:06, said:

Pentru putin! Eu nu am avut activat cand am facut upgrade. Se pare ca LG vor sa tina pasul la update dar graba cam strica treaba. Acum poti sa urmaresti ce se discuta si in limba germana. LG.de asigura un suport prompt si foarte bun. La G7 acum un an au reactionat foarte repede cu dereglarea wificalling, mi-au raspuns in cateva ore. Cheers!

Cand spui suport, la care din ele te referi? Cumva la email sau telefon?
Ca la ei pe site nu mi-a mers chat-ul, desi tot apăsam pe butonul de chat, nu făcea decat sa-mi reîncarce pagina.

Edited by Taw, 26 October 2019 - 19:39.


#2278
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Întâi chat urmat de email pentru follow up.   Am scris în engleză și mi-au raspuns în germană după care am continuat asa. Când deschid Lg.com automat primesc varianta germană.
probabil chatul nu e disponibil 24/7, email e valabil.

Edited by Buxelm, 26 October 2019 - 20:01.


#2279
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
A avut probleme cineva cu datele mobile de la Orange? De ieri nu mai merg datele mobile pe telefonul meu.
Am incercat alte 2 cartele, merg perfect, am incercat cartela mea pe alte 2 telefoane, merg perfect...
E vreo setare speciala per cartela, ceva?
Mersi

#2280
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 Taw, on 23 aprilie 2020 - 21:42, said:

A avut probleme cineva cu datele mobile de la Orange? De ieri nu mai merg datele mobile pe telefonul meu.
Am incercat alte 2 cartele, merg perfect, am incercat cartela mea pe alte 2 telefoane, merg perfect...
E vreo setare speciala per cartela, ceva?
Mersi

Mda, era de la Orange, ceva cu voce 4G, acum merge, ms.

#2281
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Din Decembrie 2019 n-am mai primit vreun update, am senzatia ca merge cam incetinit, mai greoi. In rest bateria e okay, nu face probleme.

#2282
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 Buxelm, on 24 aprilie 2020 - 11:03, said:

Din Decembrie 2019 n-am mai primit vreun update, am senzatia ca merge cam incetinit, mai greoi. In rest bateria e okay, nu face probleme.
nici al meu nu a mai primit
si al meu merge cam greoi si se blocheaza cam des
bateria se descarca destul de repede, trebuie sa il incarc cam de 2 ori pe zi

#2283
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Treceti la G7, il gasiti pe olx la sub 1000lei , e foarte mare diferenta intre snap 821 si 845. :)

#2284
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
E de la firma, pentru emails si apeluri...inca merge.

#2285
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
Salut se mai merita sa cumpăr un lg g6 la cutie cu 350 RON.. A ieșit din garanție luna trecuta

#2286
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Autonomia o sa fie execrabila, iar daca ai nevoie de camera selfie, mai bine uita. :)
La 500lei iti iei Mi A3 de la xiaomi de pe olx sigilat (urmareste ofertele ca mai baga), in primul rand e nou, autonomia e foarte buna si ai android one, iar performantele sunt superioare unui G6.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate