Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Belvedere Residences / Belvedere Development Fabrica de Glucoza Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
233 replies to this topic

#127
remusburnea

remusburnea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.04.2017
Aniela, vad ca numai noi e coversam aici, altii doar trag cu ochiul. Ar fi bine daca am comunica mai mult. din ce stiu, apartamentele sunt tip terasa, iar la etajul 10 are inaltime dubla. sunt amenajate ap cu supanta, din ce am vazut pe proiect.

#128
bob66

bob66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.08.2005
am observat si eu ca se construiesc blocuri acolo in zona, dar ma intreb cum va fi traficul la orele de varf, ca sa iesi din parcare cu masina ?
Credeti ca largirea la 4 benzi a soselei fabrica de glucoza o sa rezolve problema? Oricum sunt masini parcate acum pe margine, o sa fie in continuare pe prima banda. Si chiar daca nu ar fi, iesirea in Barbu Vacarescu sau in Petricani va fi cosmar. Mai ales ca am vazut ca autostrada Bucuresti Ploiesti va iesi in zona.

B

#129
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Aia au retras fondurile si tu visezi largire la 4 benzi...

#130
razvan_quattro

razvan_quattro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 07.03.2008
@denisen
No offence, dar actualizeaza-te cu noile decizii ale PMB.
Un Google search pe ultimele 30 de zile : "largire fabrica de glucoza" si vei vedea.
✌🏼

#131
lucciosu

lucciosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.08.2016
S-au dat 15 milioane, fata de 55 initial, deci au cam taiat. :)

http://www.hotnews.r...ani-scandal.htm

#132
razvan_quattro

razvan_quattro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 07.03.2008
😊
Cele 15 milioane sunt alocate doar pentru anul acesta, nu pentru toata lucrarea, care, este adevarat, are o valoare mai mare si termen de executie 18 luni de la data inceperii.

Exproprierile au fost finalizate, ele reprezentand o suma foarte mare din bugetul alocat in 2015,atunci cand a fost scris articolul mentionat de tine.

In orice caz, fondurile nu au fost retrase, asa cum a spun denisen. "A retrage" nu este acelasi lucru cu "a reduce".




#133
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015

 razvan_quattro, on 27 aprilie 2017 - 11:21, said:

No offence, dar actualizeaza-te cu noile decizii ale PMB.
Un Google search pe ultimele 30 de zile : "largire fabrica de glucoza" si vei vedea.

Da nu mai bine pui tu linc, ca sa fie treaba treaba?

 razvan_quattro, on 27 aprilie 2017 - 11:56, said:

Cele 15 milioane sunt alocate doar pentru anul acesta, nu pentru toata lucrarea, care, este adevarat, are o valoare mai mare si termen de executie 18 luni de la data inceperii.

Mda, 15M pentru primele 12 luni, si mai pun ei 40 pentru ultimele 6 luni, de la 55M de unde sa redus.
Deci termen: 18 luni. Am calculat bine? Se leaga?

#134
razvan_quattro

razvan_quattro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 07.03.2008
1.Presupun ca te poti descurca sa gasesti linkuri legate de acest subiect.

2.15 milioane s au alocat acestui proiect pt anul 2017, din care, in acest moment mai sunt 7 luni, nu 12.

3. Eu doar iti raspundeam ca fondurile nu au fost retrase, asa cum ai precizat initial. 😉 Te rog doar sa verifici din mai multe surse afirmatiile facute. Nu dezinforma! 😊

Pentru orice alte detalii legate de largire, ask PMB (iti ofer eu sursele in PM, daca este nevoie)

Noroci ✌🏼

#135
J0ny_muhaha

J0ny_muhaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.07.2007
Daca voi credeti ca vor largi strada aia super aglomerata de la 2 la 4 benzi....ce sa zic, cred ca asta a fost promis si celor care au cumparat in cartierul latin+blocurilor din jur(plus pasarela la Domnesti), in Greenfield idem, drum prin padure, liniste(hai sa ii intrebam cat fac acuma si ce liniste e).
Daca va promite dezvoltatorul gradinita, scoala germana, supermarket etc, hai sa fim seriosi, ca nu il doare gura sa spuna asta, ca doar nu le-a trecut in contract: x- spatiu pt loc de joaca, care o sa aibe n legane, y banci, gradinita, largirea strazi de la 2 la 4 benzi, in caz de nu se fac astea noi ne obligam sa facem x, y, z. Oare cati au respectat 100% ceea ce au promis cand vroiati sa incheiati un contract de cumparare?
Normal ca dezvoltatorul o sa promita strada largita, dar stati linistiti, ca toti au promis si din pacate nu prea imi vine in minte acuma vrun complex pt care s-a facut asta, lucrul asta tine de primarie, asa ca rabdare si tutun.
  Complexul este bun pt cine lucreaza in zona(ca doar nu o sa isi cumpere cineva care lucreaza in afi park), daca iti place compartimentarea si iti permiti pretul, esti un fericit, felicitari, dar daca te-au convins alte promisiuni ale dezvoltatorului(gen sala in complex, picnicuri organizate, strada cu 4 benzi) eu zic sa cauti in alta parte.
  Exista un avantaj si un dezavantaj in priviinta achizitiei unui apartament in prima faza: Avantaj: or sa fie facute bine, nu cred ca o sa isi permita sa intarzie cu predarea, sau sa faca munca de mantuiala. Dezavantaj: zgomotul, praful aferent constructiei urmatoarelor faze .

Legat de vanzari: http://www.business-...ady-sold-136883

Edited by J0ny_muhaha, 02 May 2017 - 12:30.


#136
remusburnea

remusburnea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.04.2017
Parerea mea, pentru ca sunt si eu in cazul asta, este daca vrei sa te muti urgent, nu astepti un proiect nefinalizat. SImplu. Eu o sa ma mut definitv in Bucuresti aia in 2018, asa pana atunci, sper sa se miste lucrurile... cu fonduri retrase sau nu, deja mi se pare o investie prea mare ca sa nu fie si finalizata.

#137
anielacatargiu

anielacatargiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.04.2017
vazand cat se discuta despre stadiul lucrarilor - mi-a venit in cap o analogie amuzanta cu femeile - daca dureaza mult sa se pregateasca, inseamna ca o sa fie frumos si de calitate la final :))
fara gluma acum, locuri de mantuiala se fac repede in multe locuri, dar sincer, pe mine rapiditatea lucrarilor ma cam sperie. Sora mea sta intr-un bloc nou si aude tot ce vorbeste cu sotul vecina de langa.

#138
remusburnea

remusburnea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.04.2017
Haha, cunosc si eu in caz, sa vezi ce placut e cand vecina mai are si catel. :))))

#139
anielacatargiu

anielacatargiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.04.2017
Nici nu vreau sa ma gandesc. :)) Foarte multe complexe proaste se costruiesc acum, foarte multe, de aici si toate suspiciunile noastre.. dar eu am incredere in dezvoltatorii astia, am un feeling ca e altceva.

#140
crangaru20

crangaru20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2017
Salutare! Vad multe pareri pe aici si sincer, daca nu m-as fi interesat personal,  nu as fi inteles nimic. Oamenii sunt seriosi, nu stiu de ce e atata hatereala. imi scuzati interventia.

#141
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017
Eu tot nu am inteles, se mai mareste strada sau nu?
Am intrat pe un link catre un site al primariei, care spunea ca PA largire de strada. E adevarat?
Ce zic reprezentantii? As fi vrut sa cumpar cateva garsoniere, dar vreau sa ma lamuresc cu strada, pt ca daca nu se largeste va fi ca in militari residence, unde stau oamenii cate o ora sa iasa din complex.

 razvan_quattro, on 24 octombrie 2016 - 18:23, said:

Si mie mi a starnit interesul acest proiect.
Am studiat foarte bine piata in zona, cu mult inainte de a face pasul de a rezerva deja de joi un apartament cu 3 camere, la 77.600 + 5% tva, incadrandu ma in primul prag de preturi. De vineri , este adevarat, au crescut preturile intre 5-10% si vor creste odata cu atingerea altui prag apartamente vandute.. Acelasi apart rezervat de mine, are acum pretul de 85500+ 5% tva
Am fost initial sa vad exact locul in care se va construi si este adevarat ca au pus doua pancarde in locul in care vor incepe constructia primelor 2 blocuri. Ea va incepe dinspre partea Petricani catre Barbu Vacarescu.
Momentan nu au inceput, dar mi s a spus ca  vor incepe in cateva saptamani sa organizeze santierul.
Mai este cineva care a rezervat sau are de gand?
Mi ar placea sa mai impartasim opinii .

Uite o opinie:
citeste punctul 5. http://pmb.ro/pmb/co...om.php?msj=6443
Urmaresc topicul, dar cei de la agentie nu raspund, cum e cu largirea strazii?

#142
crangaru20

crangaru20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2017
am vazut discutii aici ca nu ar mai fi apartamente de doua camere. e adevarat? nu exista sanse sa se elibereze , sa mai renunte? ma tenteaza unul la 54.500 €, e la oferta pe site. Daca sun la ei e sanse sa gasesc ceva mai bun?

#143
anielacatargiu

anielacatargiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.04.2017
nu ti se pare mult mai ok unul de 3 camere, totusi? ma gandesc ca poate ai copii, musafiri, de ii tii? eu asa gandesc... cel putin atunci cand faci imprumut pt casa, nu se simte asa de mult la rata diferenta dintre ap cu 2 camera si cel de 3. sunt preturi bune si la cele de 3. eu asa vreau. totusi, poti sa intrebi.... iti raspund daca le scrii,. numai bine!

#144
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017
Imi raspunde si mie cineva ?
Ca vad cei doi de deasupra mea se faccaploua...
Uite o opinie:
citeste punctul 5. http://pmb.ro/pmb/co...om.php?msj=6443
Urmaresc topicul, dar cei de la agentie nu raspund, cum e cu largirea strazii?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate