Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Vaccinare sau nu - Boostrix

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,270
  • Înscris: 05.06.2002
Si teoria-i bazata pe ce date? Sau e suficient ca-i o teorie si trebuie s-o inghitim?

#38
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
pe ce zic naturistii sau naturopatii din america. si teoria e teorie ca sa fie testata nu ca adevar absolut. m-ai intrebat pe mine de adevar si eu ti-am dat o teorie nu un adevar absolut.  absolut e doar ce zice harvard si premiul nobel in special pentru medicina . ala e venit de la dumnezeul din definitie si e de necontestat. se-aduna 10 halate albe la princeton si ala e adevar pentru toata populatia americii ba chiar a lumii. de pilda double blind study -  o teorie irefutabila care a adus progres stiintific. eu as indrazni sa contest si sa spun ca nu poti vedea ceva atunci cand esti orb (e doar o metafora a ceea ce double blind presupune ).

#39
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,270
  • Înscris: 05.06.2002
orice poate fi contestat in stiinta, dar cu argumente. tocmai pe contestatie se bazeaza progresul stiintei. daca tu asfel crezi ca merg lucrurile in lumea academica esti fericit fiindca a ta va fi imparatia cerurilor.

#40
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
eu nu prea am respect pentru lumea academica in afara de electronica si fizica , domenii care merg foarte bine . in rest , la conspirationisti e mult mai bine.

#41
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,270
  • Înscris: 05.06.2002
nu-ti bate capul, sunt sigur ca sentimentu-i reciproc. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate