Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Vaccinare sau nu - Boostrix

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
LOL, tocmai vad la tv, exact acum, cand scriu. Trei sute si ceva de copii imbolnaviti de rujeola, trei au murit, toti nevaccinati, anul asta. Cum spuneam mai sus: NU VA VACCINATI! Si asa suntem prea multi. In plus, mai creste si nivelul IQ-ului la nivelul tarii.Posted Image

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postionut27, on 21 septembrie 2016 - 14:45, said:

Fapte concrete iti dau si eu:
Tot povesti, sorry. Ai acolo concret postat de mine cu bolile, mortalitatea si incidenta lor dupa campaniile de vaccinare.

View PostqawHaq1, on 21 septembrie 2016 - 15:45, said:

LOL, tocmai vad la tv, exact acum, cand scriu. Trei sute si ceva de copii imbolnaviti de rujeola, trei au murit, toti nevaccinati, anul asta. Cum spuneam mai sus: NU VA VACCINATI! Si asa suntem prea multi. In plus, mai creste si nivelul IQ-ului la nivelul tarii.Posted Image
Luna trecuta sau asta prin Moldova a murit o fata de 12-13 ani dupa o zgarietura in curte cu un cui. Nu facuse antitetanos.

In rest efectul minciunilor de genul celor care le scriu unii si pe aici: Epidemie de rujeola in Romania din cauza nevaccinarii. 3 copii au murit, 675 de cazuri inregistrate in primele opt luni ale anului, fata de doar sapte cazuri inregistrate anul trecut.
http://www.hotnews.r...anul-trecut.htm

Harta rusinii, zonele cu cei mai multi dezinformati/cazuri:
[ http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2016-09-21-21304431-41-harta-cazurilor-rujeola.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andreic, 21 September 2016 - 18:57.


#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostqawHaq1, on 21 septembrie 2016 - 15:45, said:

LOL, tocmai vad la tv, exact acum, cand scriu. Trei sute si ceva de copii imbolnaviti de rujeola, trei au murit, toti nevaccinati, anul asta. Cum spuneam mai sus: NU VA VACCINATI! Si asa suntem prea multi. In plus, mai creste si nivelul IQ-ului la nivelul tarii.Posted Image
http://revistapresei...ut-autismul.htm

Eu nu inteleg de ce procurorii nu isi fac treaba:

Art. 404. Comunicarea de informatii false
Comunicarea sau raspandirea, prin orice mijloace, de stiri, date sau informatii false ori de documente falsificate, cunoscand caracterul fals al acestora, daca prin aceasta se pune in pericol securitatea nationala, se pedepseste cu inchisoarea de la unu la 5 ani.

#22
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
@pasilla si daca nu sunt informatii false?, de unde ai scos-o? Sunt pline spitalele de copii cu reactii postvaccin de la cri care au facut boala pentru care au fost vaccinati pana la meningite, epilepsii, autism probleme neurologice...mii de copii, auzi pasilla? Mii de copii, mii...

Edited by cincicinci, 28 October 2019 - 17:30.


#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,225
  • Înscris: 05.06.2002
Ti-a zis tie olivia steer?  olivia steer, cincicinci! olivia steer, olivia...

Edited by Fane, 28 October 2019 - 17:42.


#24
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,922
  • Înscris: 18.12.2007

View Postcincicinci, on 28 octombrie 2019 - 17:28, said:

@pasilla si daca nu sunt informatii false?, de unde ai scos-o? Sunt pline spitalele de copii cu reactii postvaccin de la cri care au facut boala pentru care au fost vaccinati pana la meningite, epilepsii, autism probleme neurologice...mii de copii, auzi pasilla? Mii de copii, mii...

Mii din zeci sau sute de milioane carora li s-a administrat vaccinul este un procent extrem de mic.
Nu exista nicio dovada reala ca vaccinurile ar cauza autism, nu insista aiurea.

#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View PostAlexEn, on 19 septembrie 2016 - 19:19, said:

De ce vrei sa faci vaccinul?
Eu am facut dultavaxul anul trecut (difteria+tetanos+polio) si nu am avut nimic, decat o usoara durere in locul in care a fost facuta injectia.

Pentru difterie, la adulți, se face schemă, sau o doză unică?
Mersi.

#26
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019

View Postpasilla, on 21 septembrie 2016 - 21:14, said:

http://revistapresei...ut-autismul.htm

Eu nu inteleg de ce procurorii nu isi fac treaba:

Art. 404. Comunicarea de informatii false
Comunicarea sau raspandirea, prin orice mijloace, de stiri, date sau informatii false ori de documente falsificate, cunoscand caracterul fals al acestora, daca prin aceasta se pune in pericol securitatea nationala, se pedepseste cu inchisoarea de la unu la 5 ani.
sa-l ia pe jurnalistul la care te uiti tu sau cine te informeaza pe tine. nu ar fi mai bine asa? vad ca incepe o tendinta de blocare a democratiei reale in Romania in randul chiar a oamenilor desteptati. nu prea e in regula sa fiti voi antidemocrati . e o greseala din partea voastra. nu vorbesc numai de vaccinuri ci si de alte segmente. daca nu va convine democratia eu personal nu va  vad prea bine in viitor.

#27
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,225
  • Înscris: 05.06.2002
faptul ca tu imbolnavesti si omori oameni cu ideile tale crete nu tine de democratie. ci tine de civilizatie, adica acea chestie care ne ajuta sa convietuim. nu e vina noastra ca tu ai idei de ev mediu in societatea de secol 21.

Edited by Fane, 28 January 2020 - 14:39.


#28
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
asa zici tu. eu as zice ca toti din cimitire au fost consultati de medici inainte sa moara asa ca nu stiu cine omoara pe cine. argument democrat. si civilizatie nu stiu daca neaparat =vaccin. poate inseamna si alte lucruri.

#29
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,225
  • Înscris: 05.06.2002
civilizatie insemna si vacin. mna, medicina nu promite nemurirea la fel ca ninja cu barba si cruce la gat.

ia dicles aici cam care era speranta de viata inainte de medicina moderna. da, stiu, nu-ti vine a crede, ca tu ai visat altceva. chiar daca sunt 1001 date stiintifice ca asa era situatia tu stii ca pe vremea aia totul era frumos si idilic.

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Life_expectancy_by_world_region%2C_from_1770_to_2018.svg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
crezi tu ca ale sunt date corecte. mint. mortalitatea infantila era ridicata in timpurile respective si se face o medie aiurea. in realitate daca treceai de 5-7 ani aveai sanse sa ajungi la 70. si in ceea ce priveste datele recente ale secolului trecut se minte de rupe. oamenii nu traiesc mai mult .

#31
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,225
  • Înscris: 05.06.2002
dap. se minte. tu ai acces la adevar?

#32
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
fa un test. la ce varsta au murit strabunicii, bunicii si parintii . vei constata ca sanatatea se duce in jos nu in sus. parintii sunt mai bolnavi decat bunicii si bunicii sunt mai bolnavi decat strabunicii. asta am constatat eu la mai multe persoane intrebate. si adevaruri mai am si eu dar adevaruri naturiste nu chimice.

#33
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,225
  • Înscris: 05.06.2002
nu stiu pe unde ai facut statistica dar la mine nu prea da asa. intreaba-i si cati frati au avut si nu au ajuns la maturitate.

#34
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
cam asta ar fi fost testul meu. si nu neaparat varsta la deces ci si calitatea vietii , adica sa nu fii afectat de boli. daca la tine nu da ca la mine e foarte bine . sanatatea s-a dus in jos pentru ce cunosc eu.

#35
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,225
  • Înscris: 05.06.2002
pai inainte daca faceai diabet dadeai coltul. acu esti diagnosticat si poti sa-l tii sub control si sa o mai duci o bucata chiar foarte buna. la fel cu o gramada de alte boli. daca tu i-ai vazut pe cei batrani din generatia anterioara care au ajuns la o varsta mai inaintata in special ca au avut o sanatate mai robusta asta nu insemna ca n-au fost o gramada altii din acea generatie care s-au prapadit pe parcurs.

cam ca si chestia cu catedralele gotice care le vedem acu si n minunam ce constructori buni erau aia din evul mediu... sa-ti spun un secret: noi le vedem acu pe cele care au ramas in picioare, despre cele care s-au daramat trebuie sa cautam prin analele istoriei.

#36
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
sanatatea parintilor e mai proasta ca sanatatea bunicilor, iar sanatatea bunicilor este mai proasta ca sanatatea strabunicilor. asta e teoria.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate