Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Vaccinare sau nu - Boostrix

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,235
  • Înscris: 05.06.2002
Si teoria-i bazata pe ce date? Sau e suficient ca-i o teorie si trebuie s-o inghitim?

#38
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
pe ce zic naturistii sau naturopatii din america. si teoria e teorie ca sa fie testata nu ca adevar absolut. m-ai intrebat pe mine de adevar si eu ti-am dat o teorie nu un adevar absolut.  absolut e doar ce zice harvard si premiul nobel in special pentru medicina . ala e venit de la dumnezeul din definitie si e de necontestat. se-aduna 10 halate albe la princeton si ala e adevar pentru toata populatia americii ba chiar a lumii. de pilda double blind study -  o teorie irefutabila care a adus progres stiintific. eu as indrazni sa contest si sa spun ca nu poti vedea ceva atunci cand esti orb (e doar o metafora a ceea ce double blind presupune ).

#39
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,235
  • Înscris: 05.06.2002
orice poate fi contestat in stiinta, dar cu argumente. tocmai pe contestatie se bazeaza progresul stiintei. daca tu asfel crezi ca merg lucrurile in lumea academica esti fericit fiindca a ta va fi imparatia cerurilor.

#40
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
eu nu prea am respect pentru lumea academica in afara de electronica si fizica , domenii care merg foarte bine . in rest , la conspirationisti e mult mai bine.

#41
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,235
  • Înscris: 05.06.2002
nu-ti bate capul, sunt sigur ca sentimentu-i reciproc. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate