Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Allview X3 Soul Style

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#127
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Ok! Sper ca mâine după ora 17 să intru în posesia lui, la nea' Gigi.
Apropos, sunt probleme cu praful sub lentila de la camera 📸?

Edited by valer, 29 October 2017 - 10:42.


#128
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Praf sub lentila nu am si a facut un an si o luna telefonul. In schimb se zgarie plasticul de protectie a lentilelor. E o sticla ori plastic care se zgarie, nu este tratata impotriva zgarieturilor. Eu cand il pun pe masa il pun cu fata in jos ca mi s-a zgariat lentila fiindca e iesita in afara carcaseri 2 mm si practic telefonul sta pe ea.

Edited by M-I-N, 29 October 2017 - 10:47.


#129
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Mda, o chestie întâlnită la lentilele de la allview. Dacă nu intră praf la lentilă atunci e ok.

#130
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Merita trecerea la android 7?

#131
RaduBN

RaduBN

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.06.2015

View Postvaler, on 02 noiembrie 2017 - 19:20, said:

Merita trecerea la android 7?
Da. Eu l-am facut de cand a aparut. Nu am semnalat probleme in rulare. Bateria mi se pare ca tine ca pe Android 6.

#132
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Ok, am făcut update-ul! Acum, legat de baterie, la 15 % se închide telefonul, e normal?

#133
RaduBN

RaduBN

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.06.2015

View Postvaler, on 03 noiembrie 2017 - 10:26, said:

Ok, am făcut update-ul! Acum, legat de baterie, la 15 % se închide telefonul, e normal?
Nu cred ca e normal. Si eu am 7-le si iti zic sigur ca am avut 4% baterie la un moment dat si inca functiona.

#134
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Este prima descărcare... Foloseam camera pt probe când sa descărcat

#135
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Cum scot acele imagini "discover" din setări?

#136
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016

View Postvaler, on 03 noiembrie 2017 - 10:26, said:

Ok, am făcut update-ul! Acum, legat de baterie, la 15 % se închide telefonul, e normal?

E decalibrata bateria. Fa cateva cicluri de incarcare descarcare. La mine era pe invers. La mine cand ajungea la 1% era ca si cum mai avea 15%. Dupa cateva zeci de cicluri si-a revenit.
M-ai ales daca i-au facut update inainte sa se calibreze bateria pe Android 6.. Ai dat calibrarea peste cap. E o probleme frecventa la modelul asta calibrarea bateriei.

Edited by M-I-N, 03 November 2017 - 14:27.


#137
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Nici un bai! Acum, pe partea foto, pe vreme capricioasă, după ce fac o poză, dacă dau zoom la poză se vede ceva mai pixelată. Se pare că trebuie mâna de medic ptr poze ceva mai ok! Nu știu pe o vreme mai cu soare cum stă treaba...

#138
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
ok, domnilor! X 3 Soul Style, culoare black grey. Îmi place modelul, e mare dar trebuie să am mare grijă să nu îl scap din mână, creează impresia că are tendința de a fugi din mână... :)

audio cu căști de la sony, google play, e ok, sunt mulțumit! Cu foto, sunt puțin nedumerit, dar, să zicem că e ok; dacă nu am mână de medic pozele ies puțin neclare, mai ales în spații închise, încăperi mai puțin iluminate natural!Pe partea cu video, nu știu, încă nu am încercat nimic. Cu bateria la 15%, shoot de cca 4ore și 50 de minute, deci, 5 ore duce liniștit multimedia, ceva poze, mesaje, joc, browsing. La mine s-a închis prima data la 15% deoarece foloseam camera...


#139
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Revin! Într-adevăr, pozele la lumină bună ies excelent! Acum, vă întreb pe voi: cardul sd trebuie formatat ptr memorie internă sau îl pot lăsa așa, ptr fișiere personale!? Chestia este că eu pur și simplu nu am formatat cardul și e ok, doar că atunci când conectez telefonul la pc, nu vede sd cardul doar memoria telefonului. Ce este de făcut? Mulțumesc!

#140
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Formateaza cardul in telefon. Are un sistem foarte pacatos. Cardul formatat in telefon mie nu mi-l vede pcul am windows 7. Pozele in lumina buna ies excelente. Sunt pline de detalii. Eu l-am comparat cu camera de 16 MP si calitatea detaliilor se apropie de 16 MP desi rezolutia este 13 MP. Un modul foto foarte bun au pus cei de la gionee pe acest terminal si optica este de calitate cu lentile de sticla(nu plastice ca la sony xperia sau altele). La video e problema fiindca se vede oarecum pixelat, dar se vede pixelat pe video din cauza procesorului media mediatek. Noaptea pe video scad framurile chiar si la 10 fps -15 fps. Merge sa inregistrezi in lumina scazuta full hd cu aplicatii third party de pe google play. Atunci inregistreaza la 30 fps chiar si in lumina scazuta. Sunetul pe video din pacate este mono. Are un singur microfon telefonul.

Edited by M-I-N, 05 November 2017 - 12:10.


#141
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Bun! Aștept bf ptr un sd card de 64 gb! Deocamdată îl las pe cel de 32 așa cum este...! Pe partea video, dacă dau zoom în timpul filmării își pierde din claritate...! Asta e!
Greu cu manevrabilitatea în jocuri precum DeadTigger 2, Nova Legacy... Mai revin cu impresi...

#142
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
N-are giroscop telefonul :))

#143
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
O să încerc și Asphalt Nitro, să vedem... ☺️

#144
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 25.05.2006
Am revenit! Am cumpărat un card de 64gb pt telefon și totul decurge normal, am acces la el și pe pc! Merge chiar bine Asphalt Nitro pe telefon! Până acum telefonul e ok, sunt mulțumit de achiziție, deși pe partea foto/ video se putea puțin mai bine! Dar e ok!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate