Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview X3 Soul Style

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#109
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 05.02.2009
X3_Soul_Style
Update la Android 7.0 Nougat - 1195,11M
(apare pe telefon ca mesaj system update)

#110
exeQ

exeQ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2016

View PostRaduBN, on 29 iunie 2017 - 10:13, said:



da.

1. "cum se POT bloca"
2. Intri la Contacte - Lista Neagra - Lista neagra - Adaugare lista neagra

Ma refer la numerele necunoscute , cele ce nu iti apar . alea cu #31# ...

#111
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Smartphone-ul Allview X3 Soul Style a primit update la Android 7.0, Nougat. Update-ul se realizeaza over the air (OTA), iar procedura aferenta poate fi descarcata de pe site-ul allview.ro.
Noul sistem de operare aduce securitate sporita asigurata prin cele mai recente patch-uri oferite de Google, dar si o experienta multitasking imbunatatita datorita functiei Split Screen.
O noutate o reprezinta si functia Beautified Video, care largeste spectrul de utilizare a functiei de infrumusetare atat in inregistrari cat si in apeluri video sau transmisiuni live efectuate prin aplicatii dedicate: Duo, Instagram, Facebook, Messenger, WhatsApp.


https://www.allview....e_7.0_v8424.pdf

#112
dani_65

dani_65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.08.2008
Salutare. Am un X3 soul style care a fost la service pentru o problema. Baietii de acolo au schimbat si softul si de atunci am avut numai probleme cu telefonul. Nu pot pune imagine de fundal(ramane neagra), telefonul se deschide foarte foarte greu la un restart, aproximativ 15 minute...si acum a aparut si update-ul la Nougat 7.0 si nu il pot face...de unde as putea face rost de rom-ul original pentru android 6.0 ca mai apoi sa instalez 7.0 prin OTA? Mentionez ca la android 6.0 chiar si cu reset din fabrica tot aceleasi probleme le avea(banuiesc ca nu a fost instalat cum trebuie) Multumesc!

#113
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
OS 7.0 Nougat nu papă mai multe resurse plus baterie decât marshmallow?Nu cred că vreau update-ul...dany_65 eu zic sa-l retrimiti înapoi în service,chiar daca te costa timp și nervi.Eu bănuiesc că am nimerit un exemplar ok,până acum nu m-am curentat la încărcare deși a trebuit sa pun mana umeda pe el😃 era un apel care nu putea fi ratat,și am avut emoții mulți spuneau că face masă când încarcă,senzorul de amprentă funcționează în 100% utilizari,poate că este inca foarte nou și de aceea merge....nu e primul Allview pe care îl dețin ,și și acela a funcționat perfect vreo trei ani după care l-am vândut,și merge și acum.

#114
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Hai ma cum naiba sa te curentezi la 5 volti Posted Image). Te ciupe putin dar de curentat slabe sanse.. in situatii exceptionale. Eu am evitat sa pun mana pe el la incarcat.. se simte cum da curent pe metal Posted Image
Mie imi da curent si pe casti (contact imperfect, bafta mea ca am ales un exemplar care da curent pe mufa de 3,5) Mi s-a zgariat si lentila de la camera principala de la praf.. Au fost atat de scartari astia de la allview incat au pus protectie de plastic infect la lentila camerei foto principale ca macar aia din fata are gorilla glass dar in spate.. are plastic infect.

Edited by M-I-N, 19 July 2017 - 22:18.


#115
RaduBN

RaduBN

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.06.2015
Din cate am inteles a aparut Android 8 Oreo. Oare primim update pe acest terminal? Posted Image

#116
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Slabe sanse ca brasovenii sa faca update de Android Oreo pentru acest terminal.

#117
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se pot instala pe acest telefon rom-uri custom pentru Gionee S6s, tinand cont ca e practic acelasi telefon? Il trage in jos mult soft-ul Allview, pacat de hardware.

#118
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Imi dau cu parerea, pentru ca nu am acest telefon, dar este exact Gionee S6s, asa ca nu ar trebui sa fie vreo problema cu softul custom pentru el.

#119
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Nu este exact Gionee S6s. Sunt ceva diferente la placa de baza.

#120
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Bai ce naiba, la un an de la achizitie deja a inceput sa se dezmembreze smartfeonul. Mi-a cazut firma olviu de pe spatele metalic. Am lipit-o cu picatura... wtf.. Am manjit telefonul de picatura.. Foarte prost construite smarfeonurile de la allview. Calitatea constructiei este mediocra.

#121
RaduBN

RaduBN

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.06.2015

View PostM-I-N, on 29 septembrie 2017 - 17:23, said:

Bai ce naiba, la un an de la achizitie deja a inceput sa se dezmembreze smartfeonul.

Detin telefonul de 10 luni si deocamdata nu am probleme de genul asta.

Singura problema e ca nu are Update la Android 8. Posted Image

#122
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Salut! Am vrut să cumpăr acest model în rate la digi, dar, din păcate nu se poate face interogare online și rămâne pe luni... Nu am răspuns concret în legătură cu root și custom rom pentru el. Se poate folosi alt launcher în locul acelui vizual ui? Pe partea 🔉, 🎶 se aude ok în 🎧?

#123
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
In casti se aude extraordinar. Cu castile din cutia lui se aude bine spre foarte bine (probabil au impedanta ceva mai mica gen 16Ω. Se aude foarte bine si cu casti doape sony din comert, cu casti overhead la fel desi scade putin SPL calitatea audio este buna spre foarte buna. Pe partea de sunet are dsp si procesor separat  Posted Image. Se aude cum se auzeau pe vremuri unele serii walkman de la sony, poate o idee mai bine.

Custom rom si root pentru el cam naspa cu ele. Alt launcher da, se poate folosi.

Edited by M-I-N, 28 October 2017 - 22:48.


#124
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
E... Încep și eu să îmbătrânesc, nu mai pot ține pasul cu tot felul de brizbrizuri pe telefon,  dar... Era și mai fain cu un root pentru 🔒 ads-uri!

#125
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Legat de 📸 / 📼, în reviwe-uri este lăudat. Atât foto cât și pe partea video!
În privința cardului sd, recomandați o firmă anume? Nu am mai folosit allview de 2 ani și a fost... 🔕! Sper să nu am probleme, din nou cu această marcă.... 😐

#126
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Eu am card kingston de 32 GB. Merge brici. In privinta foto rezultatele in lumina slaba sunt excelente. Pe video se putea si mai bine dar e ok la 1080p calitatea. Putin de tot pixelata daca te uiti atent la detalii dar ok.

Pe foto chiar face poze excelente, pline de detalii iar culorile sunt bine calibrate. Camera pt selfie este si ea excelenta dar ii lipseste autofocusul din pacate... reviweurile de pe net.. de pe siturile de profil au inceput sa fie razna, fiindca allview trimite cadou telefoanele la siturile respective ca editorii sa le faca review.. deci minusurile sunt minimizate iar ceea ce dezamageste la vreun telefon este prezentat intr-o lumina neutra sau blurat cat de cat.

Edited by M-I-N, 29 October 2017 - 10:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate