Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

CAMPANIA ANTIMANELE LA TIMISOARA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
166 replies to this topic

#19
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

View Postceacky, on Jan 31 2006, 15:24, said:

APLAUZEEEEEEEEEEE
Am intalnit si ROMANI cerebrali...
Doamne ajuta...eram determinat sa emigrez, dar prea imi place sa cauzez ictere mecanice "moralistilor" :notangel:

Emigreaza repede, du-te la Bug la lasa-ne. Vezi ca esti agramat.

#20
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Am o rugaminte pt manelisti.
MURITI!
Acum daca se poate.
Multumesc.

#21
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
Nu stiu de ce sariti pe om. Omul este manelist, la fel cum altii sunt homosexuali. Ia mergeti pe threadurile despre homosexuali si vedeti cum acolo minoritatea lor este aparata de oamenii normali din punct de vedere sexual.  Acceptati ca manelistii sunt o minoritate si respectati-le drepturile. Lasati-i sa iasa in public si sa cante manele, sa danseze din buric si sa faca tot ce vor ei. Daca nu, veti deveni intoleranti, retrograzi, etc, la fel cum sunt catalogati cei care nu sunt de acord cu homosexualii.

#22
indestr

indestr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 09.01.2006

Quote

Acceptati ca manelistii sunt o minoritate si respectati-le drepturile.

S-ar putea sa fie chiar  majoritatea.  :lol:

Quote

Lasati-i sa iasa in public si sa cante manele, sa danseze din buric si sa faca tot ce vor ei.

A dansa din buric si a canta manele e o crima? :lol:

Quote

Daca nu, veti deveni intoleranti, etc,

Eu n-as putea acuza pe nimeni de intoleranta, nici n-am facut-o.  Doar cateva citate dau..:

Quote

QUOTE(eXXocet @ Jan 31 2006, 14:20) *

Esti un manelist retardat.
death.gif MOARTE MANELISTILOR! death.gif

Quote

Am o rugaminte pt manelisti.
MURITI!
Acum daca se poate.
Multumesc.
Tolerantilor.... :lol:
Landscape pe tine te credeam o persoana echilibrata, care cel mult isi adapteaza limbajul la agresivitatea unui partener de dialog..... M-am inselat... :lol:

Edited by indestr, 31 January 2006 - 19:23.


#23
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006
Te miri de intoleranta afisata? E tipica pentru triburile barbare din care provin cei mai multi dintre cei ce au postat asa lucruri profunde...
"esti agramat", "muriti" nu mai stiu ce...wow...BRAVO, cata profunzime...faceti in continuare gherghef pe muzica de Mozart si considerati-va "intelectuali", ca tot suburbani ramaneti (cei ce se simt desigur), si in plus nu stiti sa cititi, am zis de la inceput ca nu sunt "manelist" si ca se mediatizeaza prea mult fenomenul, dar NU TREBUIE INTERZIS, dar na...asa e cu ANALFABETII...si in plus...am certitudinea ca am mai multa PAUZA la scoala decat au avut multi dintre "genialii" ce au postat aici, scoala propriu-zis, dar numai unii...
Nici nu ma mai obosesc sa scriu ca "poate nu pricepe unii"
Hai pa... :death:

#24
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Postceacky, on Jan 31 2006, 19:44, said:

Hai pa... :death:

Pa si pu.

Edited by Petrache_Lupu, 31 January 2006 - 19:47.


#25
caragiale22

caragiale22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.01.2006
Eu cred ca unii dintre voi nu prea stiti sa cititi. Oare ati citit numele thread-ului si scopul?

  Voi sunteti tolernati in aceeasi masura in car elegea e respectat pana trebuie aplicata. Snobismul persoanelor pseudo-intelectuale care se simt bine ca sunt aprobate pe un forum ca Softpedia sutn mai periculoase decat toti manelisti la un loc.

  Imi pare rau sa vad reactii sub-urbane pe un thread in acelasi forum in care au loc schimburi de idei si opinii civilizate. Ma asteptam ca aici subiectul "manele" sa fie tratat altfel.

  Avetii reactii prea dure, in afara de faptul ca un vecin sau 2 sau majoritatea dau manele la maxim si nu va lasa sa dormiti( of course nu e valabil 365 de zile pe an...366 daca e bisect) , la munca, cu amici , sau in orice alta parta e optiunea v-stra ce ascultati. Maneaua pentru cei care nu sunt fani( ma numar printre ei) trebuie pur si simplu acceptata ca ceea ce este ...si anume un moft si kitsch...si mai ales tratat ca atare.

  Baiatul a propus un subiect si a fost catalogat in mod eronat, nu prea aveti control pe anumite teme din cate observ.

#26
iou

iou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 04.06.2005
imi pare rau ca am citit acest topic......mai bine mergeam sa cumpar scobitori de toti banii....

p.s. intrebare pt landscape10 si pentru eXXocet: cine e modelul vostru in viata, Hitler???

#27
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006
Ma bucur IN SFARSIT ca "iou" si "caragiale22" m-au inteles...cand am intrat pe forumul SOFTPEDIA ma asteptam sa gasesc oameni echilibrati si dornici de discutii si reactii constructive, in schimb am dat peste..evul mediu...dar, vad ca nu e totul pierdut... :lol:

#28
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
L-ai dat exemplu pe Hitler.
Daca cunosti ceva istorie, ar trebui sa stii in ce situatie economica disperata era Germania pana in 1933 cand a ajuns cancelar. In 5 ani a redresat economia Germaniei. Cum? Situatiile disperate impun masuri disperate.
Nu sunt un admirator al lui Hitler, dar a avut parti bune. Toleranta excesiva fata de toate scursurile nu duce decat la distrugerea societatii. Ia ca exemplu un pustan de 18 ani, care conduce o masina cumparata din banii parintilor, din care se aud manele la maxim. Evident, acela isi face o virtute din incalcarea regulilor de conduita in societate.
Nu vreau sa ma lansez intr-o polemica privitoare la tigani si obiceiurile acestora, la degradarea societatii romanesti din cauza tolerantei excesive fata de toti nenorocitii care nu fac altceva decat sa isi bata joc de orice principiu. Mai periculosi sunt acei care le canta in struna datorita unei democratii prost intelese.
Promit ca inchei aici.

#29
ada80ro

ada80ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.05.2005
Sunt de acord cu @ceacky. Si daca nu sunt pentru interzicerea manelelor nu inseamna ca ascult manele. Sper sa se inteleaga asta (sau sa ma astept la acelasi tratament aplicat lui @ceacky ? ).
Am ramas foarte surprinsa de agresivitatea raspunsurilor. Mi s-au parut total neadecvate. Nu s-a combatut nici o idee, pur si simplu s-au aruncat niste vorbe aiurea.

Si acum discutand la subiect. Cum adica sa se interzica manelele, de ce? Poate doar CNA-ul sa introduca niste sanctiuni pt televiziuni sa le mai taie din elan.

Pur si simplu admit ca 70% din tara asta sunt niste inculti si aia asculta. Daca nu erau manele ascultau alta porcarie. Si motivul pentru care asculta cu volumul dat la maxim e e ca sunt nesimtiti. In 90 m-a disperat melodia aia cu "S-a marit armata".
Astia sunt oamenii din tara asta. Manelele nu au nici o legatura, asta e nivelul.

Edited by ada80ro, 01 February 2006 - 01:19.


#30
indestr

indestr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 09.01.2006

View Postlandscape10, on Feb 1 2006, 00:17, said:

L-ai dat exemplu pe Hitler.
Daca cunosti ceva istorie, ar trebui sa stii in ce situatie economica disperata era Germania pana in 1933 cand a ajuns cancelar. In 5 ani a redresat economia Germaniei. Cum? Situatiile disperate impun masuri disperate.
Nu sunt un admirator al lui Hitler, dar a avut parti bune. Toleranta excesiva fata de toate scursurile nu duce decat la distrugerea societatii. Ia ca exemplu un pustan de 18 ani, care conduce o masina cumparata din banii parintilor, din care se aud manele la maxim. Evident, acela isi face o virtute din incalcarea regulilor de conduita in societate.
Nu vreau sa ma lansez intr-o polemica privitoare la tigani si obiceiurile acestora, la degradarea societatii romanesti din cauza tolerantei excesive fata de toti nenorocitii care nu fac altceva decat sa isi bata joc de orice principiu. Mai periculosi sunt acei care le canta in struna datorita unei democratii prost intelese.
Promit ca inchei aici.
Germania a incheiat `perioada Hitler`, cu o populatie decimata de un razboi aberant, cu orasele distruse de bombardamente, cu economia la pamant si, umilitor pentru o superputere, la cheremul unei ocupatii straine care a  taiat-o in doua vreme de  juma` de veac. Nu mai vorbesc de prejudiciul de imagine. Hitler e o reprezentare  a dezastrului pentru umanitate si , in particular , pentru Germania.
Ia explica landscape cum a redresat economia Germaniei in 5 ani, care au fost masurile disperate...si mai ales ce legatura au toate astea cu manelele?  :lol: Postarile tale sunt tot mai ciudate. :D
Care au fost partile bune ale lui Hitler?
Ce inseamna democratie prost inteleasa? Ajuta-ma sa inteleg... :D Poate o iei de la democratia ateniana, continui cu iluminismul si ajungi pana la drepturile fundamentale ale omului pentru a ne da ceva lectii despre ce inseamna democratia si libertatile democratice... ;) Te astept!

Edited by indestr, 01 February 2006 - 03:34.


#31
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
Campanie antimanele?
N-am citit ce s-a scris dar pot sa zic atat:
Daca azi in Timisoara, maine sa fie in toata tara! fara numar, fhara nhumar, fhara nhumar, fhara nhumar sha mhoara dhusmanii de chantaciosi (manelarii mai precis)  "care heste" (am vb si eu pe intelesul lor)

Edited by drifter, 01 February 2006 - 04:23.


#32
serbanica

serbanica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 21.09.2004
eu sunt rocker...
cine mai e pe-aici la fel...hai sa facem o campanie impotriva muzicii house ca mie nu-mi place, vreti ?
asta pt ziua de astazi, maine facem o campanie impotriva muzicii folclorice ca parca nici aia nu-mi place...
nu aveti minte daca va petreceti atata timp sa acordati atentie unui gen de muzica care nu va place. copii, pt mine e foarte simplu, nu-mi place nu ascult si gata. nu trebuie sa ma sparg in campanii si cuvinte mari. si daca vecinul da manele la maxim nu e nici o problema. imi pun si eu in boxe muzica mea si am terminat vrajeala, nu?

hai ca vis-a-vis de subiectul asta cu muzicile unii dintre voi sunteti penibili...fara nici o suparare dar va aprindeti aiurea..cred ca din plictiseala...

in alta ordine de idei..pusesem si eu o intrebare legata de windows/active directory..unde sunt toti certificatii de pe acest forum...ca de altfel toata lumea isi baga la semnatura ce cursuri a facut si cu ce note le-a luat.

bleah

#33
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006
Reiau ideea ca ma asteptam ca la un subiect legat de o chestie anume, oricare ar fii ea, sa se raspunda macar partial in legatura cu acel lucru, dar se pare ca "ginta de babuini" care au inteles sa jigneasca si sa arunce cu cuvinte nici macar de ei intelese, nu pricepe acest lucru...
Am impresia ca se uita ei asa pe forum si cand vad ceva legat de un lucru care nu le place, acesti gunoieri lingvistici, dau drumu la WC-ul gurii si apoi se simt virili si inteligenti...
Nu stiu...unii se simt chiar datori sa-si dea cu parerea la orice?
Nu ai nimic de spus TACI sau baga 10 flotari in limba... :notangel:

#34
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Postceacky, on Feb 1 2006, 10:03, said:

Reiau ideea ca ma asteptam ca la un subiect legat de o chestie anume, oricare ar fii ea, sa se raspunda macar partial in legatura cu acel lucru, dar se pare ca "ginta de babuini" care au inteles sa jigneasca si sa arunce cu cuvinte nici macar de ei intelese, nu pricepe acest lucru...
Am impresia ca se uita ei asa pe forum si cand vad ceva legat de un lucru care nu le place, acesti gunoieri lingvistici, dau drumu la WC-ul gurii si apoi se simt virili si inteligenti...
Nu stiu...unii se simt chiar datori sa-si dea cu parerea la orice?
Nu ai nimic de spus TACI sau baga 10 flotari in limba... :notangel:
Frumoasa replica! Se simt imediat si vana de manelist si cultura de tarabagiu in gara.

#35
serbanica

serbanica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 21.09.2004
chestia asta cu o campanie impotriva unui gen de muzica mi se pare o absurditate. mai ganditi-va ca, luandu-ne dupa datele date, oricine ar putea initia un astfel de protest impotriva oricarui gen. asta e muzica lor si spre deosebire de altii cred ca cei care asculta ar putea aduce si argumente. nu ca "eu ascult mozart ca nu pot sa zic ca ascult manele ca ma fac de ras, si oricum aici pe forum nu se aude ce ascult eu". vezi Doamne nu mai avem loc de oameni culti in tara asta. cei care ati spus mai sus cuvinte de genul "sa moara, sa crape etc" pariez ca toti ati citit cel putin un "roman" de Paolo Coehlo si ati filozofat cel putin o data in viata pe o tema cu care nu aveati nici o legatura. noroc ca sunt forumuri care sa va accepte....

#36
ada80ro

ada80ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.05.2005

View Postserbanica, on Feb 1 2006, 11:35, said:

chestia asta cu o campanie impotriva unui gen de muzica mi se pare o absurditate. mai ganditi-va ca, luandu-ne dupa datele date, oricine ar putea initia un astfel de protest impotriva oricarui gen. asta e muzica lor si spre deosebire de altii cred ca cei care asculta ar putea aduce si argumente. nu ca "eu ascult mozart ca nu pot sa zic ca ascult manele ca ma fac de ras, si oricum aici pe forum nu se aude ce ascult eu". vezi Doamne nu mai avem loc de oameni culti in tara asta. cei care ati spus mai sus cuvinte de genul "sa moara, sa crape etc" pariez ca toti ati citit cel putin un "roman" de Paolo Coehlo si ati filozofat cel putin o data in viata pe o tema cu care nu aveati nici o legatura. noroc ca sunt forumuri care sa va accepte....

Ai grija, pe formul Softpedia a inceput de la un timp sa fie periculos sa-ti exprimi ideile.

Asa ca sa nu te mire daca or sa posteze dupa tine vreo 10 persoane ceva de genul "Pleaca de aici manelist ordinar" pentru ca atat au inteles ei din postul tau.

Edited by ada80ro, 01 February 2006 - 12:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate