Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Samsung Galaxy J7 (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Si ceva poze ? Impresii ? Unde se gasesc ambele variante ? Una din ele stiu ca are si ecran FHD.

#20
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Pai acum va ca e pe cel pe pcgarage si pe quickmobile. Zilele trecute era si pe emag. Pe urma mai gasesti prin price.ro o gramada de site-uri... Sunt multumit de telefon, vrei sa stii ceva anume?

Edited by mofone, 05 July 2016 - 23:58.


#21
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
Cine tine mortis la functia NFC, sa evite Quickmobile, modelul de acolo este doar dual sim dar varianta fara NFC, chiar daca pe site-ul lor, in specificatii figureaza cu respectiva functie.
Eu l-am returnat, le-am si explicat de ce, dar oamenii sunt catiri, nu vor sa corecteze discrepanta, presupun doar ca sa agate cit mai multi gusteri...
Cine nu-i deranjat de lipsa facilitatii sus-amintite, n-are decit sa-l ia de la ei, oricum sunt cei mai ieftini din Ro.

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015

View Postmofone, on 05 iulie 2016 - 23:46, said:

Pai acum va ca e pe cel pe pcgarage si pe quickmobile. Zilele trecute era si pe emag. Pe urma mai gasesti prin price.ro o gramada de site-uri... Sunt multumit de telefon, vrei sa stii ceva anume?

M-ar interesa cum sta comparativ cu J5 2016 la performante si autonomie, insa nu cred ca ai de unde sa stii. Am inteles ca procesorul de pe j7 2016 e mult mai eficient si chiar mai performant.

#23
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Da, comparativ cu J5 e mult mai bun.. din teste.
http://browser.prima...œ"&q=J710F
http://browser.prima...œ"&q=J510F

L-am testat si eu pe al meu, corespunde cu ce e acolo pentru J710F

practic
J5 ~ 470 1400
J7 ~ 740 4100

Bateria ma tine lejer 2 zile, il incarc cam a doua zi spre seara si mai are ~ 40% dar nu ma joc, wifi si browsing, eventual video, luminozitate ~50%

Edited by mofone, 31 August 2016 - 15:27.


#24
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Merge pe Digi in banda 38 ?

#25
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View Postbobyploiesti, on 27 octombrie 2016 - 19:28, said:

banda 38 ?

Nu

#26
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Oficial si in romania. https://www.samsungp...b-4g-black.html

Edited by mofone, 30 January 2017 - 19:14.


#27
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Il am de vreo 2 luni si sunt multumit de felul in care care se comporta. Marele atu e bateria, care, pe mine m-a tinut aproape 3 zile si pot sa spun ca l-am folosit .

#28
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Ma intereseaza si pe mine acest model de telefon. In prezent am abonament la Orange dar vreau sa trec la RDS. Poate sa ma lamureasca si pe mine care este situatia cu semnalul 4G de la RDS? In specificatii am vazut ca functioneaza pe frecventa de 2600 MHz, dar nu este acelasi lucru cu banda 38? Daca nu functioneaza in banda 38 acest lucru este un mare neajuns?
Va multumesc.

#29
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
digi il vinde ca telefon cu semnal 4g, deci are 4g in digi deci da deci nu e neajuns

Edited by mofone, 03 February 2017 - 18:58.


#30
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View Postmofone, on 03 februarie 2017 - 18:46, said:

digi in vinde ca telefon cu semnal 4g, deci are 4g in digi deci da deci nu e neajuns
haoleo hai hai bvgdshjshshs, ce dracu ai scris acolo????

#31
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View PostEscapE13, on 03 februarie 2017 - 18:49, said:

haoleo hai hai bvgdshjshshs, ce dracu ai scris acolo????

hauardei am gresit doar ca am scris in "in" loc de "il" zi daca tot nu ai inteles

#32
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View Postmofone, on 03 februarie 2017 - 18:59, said:



hauardei am gresit doar ca am scris in "in" loc de "il" zi daca tot nu ai inteles
deci are, deci da deci  haide hai alta intrebare :))

#33
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Buna seara. Vin si eu cu o problema la acest telefon. Difuzorul se aude incet , fata de un samsung s4 sau un samsung coreprime, si la sonerie si la redarea de pe youtube, cu toate ca volumul este dat la maxim. A mai intalnit cineva problema asta ?

#34
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 07.07.2009
Ce ma nemultumeste la telefonul asta este ca, nu are player pentru muzica din softul stoc. Ciudat foarte ciudat. In schimb nu am ce sa ii reprosez tine mult bateria, se misca bine.

#35
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
@cristi05 - L-am luat prin iunie anult trecut si i-am instalat Poweramp Music Player (Google Play), vreau sa spun ca este de departe cel mai bun pe care l-am avut vreodata. Si am incercat destule.
L-am testat pe mai toate formatele pe care le cunosc, a 'citit' tot, mp3, mp4/m4a (incl. alac), ogg, wma*, wav, wv, tta, mpc, aiff APE, FLAC, pina si formate extreme cum ar fi 24biti/96KHz de la Premier Sound Factory.
A  redat pina si o imagine DTS a unui album Tangerine Dream.
Daca esti audiofil pasionat, merita fiecare banut.

Edited by costidraghia, 09 February 2017 - 09:19.


#36
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 07.07.2009
Inca o chestie care ma deranjeaza, sunt aplicatiile care se actualizeaza automat cu toate ca in magazin play e setat nu actualiza automat aplicatiile. Pare un pic necontrolabil plus ca nu se mai pot opri sau limita datele internet la unele aplicatii cum era la kit kat. Isi cam face de cap ma uit la el si nu ii pot face nimik. Nu as vrea sa mai fac update la aplicatii ca sunt din ce in ce mai mari si merg din ce in ce mai prost.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate