Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Noi posturi TV la Digi în anul 2022. Zvonuri despre acest subiect...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
855 replies to this topic

#523
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
cum?? A trecut ziua de vineri si nu s-a intamplat nimic? =)))) Unde sunt zvonacii? Cred ca v-ati lamurit! Ramaneti la ce se stie oficial si la surse de incredere, nu la ce "aude" unul sau altul si unii dintre ei nici macar nu sunt abonati Digi , dar stiu ei politica comerciala si grila DVB C =)))))

#524
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Asa e peste tot intai apar zvonurile si apoi unele dintre ele se concretizeaza practic altele NU
Deocamdata se asteapta ziua de 4 ianuarie 2019 si apoi mai vedem
Sa va aduc aminte cum sa intamplat si cu DIGI 4K care sa comunicat oficial data de incepere 19 Noiembrie si de fapt ei au inceput.........
Nu v-ati invatat inca , asta e RO tara intarzierilor si nici acest domeniu NU face exceptie
Rabdare , fara tutun , fiindca ceva ceva totusi va fi dupa anul nou si nu e departe
Si tot ca o stire ( sau zvon ) este ca de 1 ianuarie 2019 Kanal D va iesi din grila must carry , deci.......hai anul nou mai repede sa vedem ce schimbari/noutati va aduce in dvb-c-ul mioritic

#525
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

 wather, on 28 decembrie 2018 - 21:47, said:

Mi s-a mai spus ca de la 1 ianuarie iese BBC Earth si inca un canal, nu il mai retin.
Cred că o să iasă și BBC World News dacă spui asta. De la Telekom iese împreună cu Earth.

#526
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Nu a spus el asta, el a luat din ce a scris ronuquet de pe Media Max si a dat cu presupusul.

Edited by _-GEORGE-_, 29 December 2018 - 16:01.


#527
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
I-am intrebat pe cei de la AMC, mi-au raspuns ca inca sunt in negocieri, si cu T si cu DIGI. Deci e fake zvonul cu Etno HD & company.

#528
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 16.05.2005

 ronuquet, on 29 decembrie 2018 - 23:46, said:

I-am intrebat pe cei de la AMC, mi-au raspuns ca inca sunt in negocieri, si cu T si cu DIGI. Deci e fake zvonul cu Etno HD & company.

AMC HD plus posibilitate acces la serviciul OTT al AMC, 5 canale de la BCC Studios dar sa fie neaparat in HD, Fashion TV HD & 4K si Digisport 5 HD si Digisport 6 HD, dorintele mele la Digi.

PLUS: OUT TOATE CANALELE DISCOVERY PLUS CANALELE EUROSPORT, NIMIC DE LA DISCOVERY GROUP care nu respecta telespectatorii din Romania, vezi cazul Eurosport 1 Romania, suntem naiba in 2019 si noi Premier League si Moto GP in SD. Documentarele se repeta mult, multe reclame pe canalele Discovery, Animal Planet la mare distanta de BBC Earth in acest moment.

Mai degraba as prefera o localizare a unor canale gen: Voyage TV, Ushuaia TV sau Planette+ .

P.S.: Aceasta postare este doar o parere personala si modul meu personal cum vad lucrurile.

Edited by serpiko33, 30 December 2018 - 01:31.


#529
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Cred că postarea colegului de mai sus este de fapt mai mult o ironie, astfel de canale nu apar în curând în grila vreunui operator de la noi, să rămânem la scenarii plauzibile.

Edited by Cristi_77, 30 December 2018 - 18:21.


#530
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

 serpiko33, on 30 decembrie 2018 - 01:30, said:

AMC HD plus posibilitate acces la serviciul OTT al AMC, 5 canale de la BCC Studios dar sa fie neaparat in HD, Fashion TV HD & 4K si Digisport 5 HD si Digisport 6 HD, dorintele mele la Digi.

PLUS: OUT TOATE CANALELE DISCOVERY PLUS CANALELE EUROSPORT, NIMIC DE LA DISCOVERY GROUP care nu respecta telespectatorii din Romania, vezi cazul Eurosport 1 Romania, suntem naiba in 2019 si noi Premier League si Moto GP in SD. Documentarele se repeta mult, multe reclame pe canalele Discovery, Animal Planet la mare distanta de BBC Earth in acest moment.

Mai degraba as prefera o localizare a unor canale gen: Voyage TV, Ushuaia TV sau Planette+ .

P.S.: Aceasta postare este doar o parere personala si modul meu personal cum vad lucrurile.
Poate unora le plac sporturile de iarna  si unde il vezi in afara de europsort? meciurile le poti vedea pe atatea streamuri online dar sportul de iarna e doar pe eurosport asa ca sper sa nu ti se indeplineasca ce vrei tu.

Edited by K-Bobby, 30 December 2018 - 18:28.


#531
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Dacă ar fi fost activ "omul zvon" (de acum câțiva ani), ne-ar fi comunicat ce zi mare este mâine! :lol: :lol: :lol:
Ne_ar fi aburit în stilul specific.

Numărul punctelor și suspendărilor lui a fost foarte mare de_a lungul timpului.

#532
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Ca sa mai revitalizam topicul asta:

"cu siguranta Animal Planet are sanse f mici sa intre..se vehiculeaza: tvr 1 hd, tvr 2 hd, amc, epic drama hd, etno tv hd, taraf tv hd si travel mix hd…"

Sursa : comentariu Stanescu Corneliu George

@mediasettv: ceva tot trebuie sa intre, sunt eliberate 2 frecvente, si nu au fost eliberate doar asa.. sa fie. Ceva va intra in viitorul ff apropiat.

Edited by ronuquet, 03 January 2019 - 19:53.


#533
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Nu te contrazic! Cu siguranță va intra ceva, dar ce?.... în afara de TVR 1 HD și TVR 2 HD???

#534
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 ronuquet, on 03 ianuarie 2019 - 19:53, said:

Ca sa mai revitalizam topicul asta:

"cu siguranta Animal Planet are sanse f mici sa intre..se vehiculeaza: tvr 1 hd, tvr 2 hd, amc, epic drama hd, etno tv hd, taraf tv hd si travel mix hd…"

Sursa : comentariu Stanescu Corneliu George

@mediasettv: ceva tot trebuie sa intre, sunt eliberate 2 frecvente, si nu au fost eliberate doar asa.. sa fie. Ceva va intra in viitorul ff apropiat.
Eu cred ca si AMC are sanse mici.

#535
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
AMC mai dă și reclame, deci nu prea cred că ar avea șanse mici. De Animal Planet mai cred, că n-ar fi intrat singur din tot trustul Discovery.

#536
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
AMC da reclame doar intre filme. Pt. AMC sunt slabute sanse.... e greu sa se inteleaga, dar e foarte cerut.

Uitandu-ne la modificarile facute pe analogic, poate au renegociat contractul cu Prigoana... deobicei Taraf a inlocuit Etno, asadar sanse pt HD-uri chiar e.

Poate si ceva de la Viacom, ca tot au iesit Paramount&CC din multe zone pe analog. MTV Europe ar fi plauzibil, mai ales ca a primit subtitrare in RO.

Cei de la Travel Mix au primit promisiune ca intra in HD pe DIGI si Telekom, acum depinde de DIGI daca se tine de cuvant.

Epic Drama HD, tot asa, are sanse, dar probabil nu a mai fost introdus din lipsa de loc.

Cu Discovery a expirat contractul pe 30 dec 2018. Avand in vedere ca posturile au ramas, sigur au reinnoit, poate au semnat si pt AP, post cu reclame, mai ieftin, are sanse de intrare.

Sa nu uitam si de BBC Earth HD, ca tot au semnat pt versiunea SD sa fie transmisa in continuare.

Look Sport HD & Look Plus HD sunt inutile, daca ar fi sa le introduca, le-ar introduce ca si umpluturi, sa faca un nr mai mare de HD-uri. Cat timp aveti DS 1-4 HD, nu are rost introducerea lor.

Deci cam astea ar fi, luandu-le logic. Cum ne-am trezit cu Bollywood TV in grila cand nimeni nu se astepta.. cine stie cum apare acum o ciudatenie.

Edited by ronuquet, 03 January 2019 - 20:08.


#537
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

 ronuquet, on 03 ianuarie 2019 - 20:06, said:

Cum ne-am trezit cu Bollywood TV in grila cand nimeni nu se astepta.. cine stie cum apare acum o ciudatenie.
Ciudățenie, hmm... Linkpress TV la Digi :naughty: :roflmao:

#538
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Daca vor cotiza cu suma potrivita, e si logic ca vor intra... dar asa, in niciun caz.

#539
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Sincer, eu as vrea sa intre : AMC HD, TNT HD, Travel Mix HD, MTV Europe, Jim Jam și BBC Earth HD.

#540
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
MTV Europe? E plin cu seriale tâmpite. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate