Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#11539
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009
Îți iei cînd ți se pare că prețul e corect și mai pui cîțiva eurași și pentru flex, serviciu care îți permite modificări de zbor (traseu, dată, oră, ce vrei tu). Cît despre last minute, e cu schepsis, dacă zborul este aproape plin ai toate șansele să plătești o căruță de bani pe bilete...

Edited by crislacor, 12 May 2018 - 22:04.


#11540
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Cu tot cu flex se plătește diferența de tarif. Opțiunea aia te ajută doar să nu plătești taxa de modificare. Atât.

#11541
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,591
  • Înscris: 17.08.2007
La Wizz studiez demult politica de pret și nu au notiunea de last-minute, în ultima săptămână preturile sunt mari. Media prețurilor ok mi s-a părut cam cu 3-4 sapt înainte de zbor.

#11542
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009

View Postbv01, on 12 mai 2018 - 22:03, said:

Cu tot cu flex se plătește diferența de tarif. Opțiunea aia te ajută doar să nu plătești taxa de modificare. Atât.

Da, și nu e mai bine să plătești 6 euro (atîta am dat eu la ultimul zbor) în loc de 40 (parcă atît e taxa de modficare)? Plus că ai număr nelimitat de modificări, nu doar una...


Edited by crislacor, 12 May 2018 - 22:08.


#11543
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Păi nu am zis că nu e bine. ;)

#11544
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,631
  • Înscris: 12.12.2006
Iar daca zborul e plin de tot, last minute nu mai gasesti, sau iti vinde la overbooking iar la aeroport te reruteaza sau te despagubeste. (A patit recent cineva din familie). Nu m-as baza pe last minute decat daca mi-ar fi egal daca zbor sau nu sau daca ar fi un caz de tip urgenta cu data necunoscuta in prealabil.

Pret corect nu exista, ei schimba preturile in jos sau in sus in functie de cate bilete vand si de alti factori (si daca e sezon sau nu), sfatul meu e sa iei cand te simti confortabil cu suma platita si sa nu te mai uiti in urma. Compania aeriana urmareste profitul, altfel nu ar zbura.

#11545
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Nu există conceptul de Last minute în aviație. Poate doar pachete de vacanță și alte chestii d-astea. De regulă "last minute" la bilete de avion înseamnă foarte foarte scump.

#11546
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,591
  • Înscris: 17.08.2007
De Crăciunul trecut s-a întâmplat o chestie de genul asta, căutam să vin acasă dar cereau infernal de multi bani și am zis că renunț și fix cu o săptămână înainte de Crăciun au avut reducere 50% la bilete. A fost singura dată când în timp așa scurt au redus atât de mult prețul dar reducerea a fost ptr că și prețul era tare nesimțit

#11547
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View PostVillefort, on 12 mai 2018 - 16:48, said:

Da, gratuit. Din "good will".
Dar numarul ala parca nu e cu tarif normal.. te taxeaza si acolo.

#11548
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Nu zic că e imposibil, dar de obicei last minute e al dracului de scump.

#11549
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
Am cautat niste bilete pentru septembrie cu wizz, si preturile mi se par aberante!  Tm -Londra  peste 1000 de lei.  Cum pot sa-si spuna ca sunt low cost? Si era doar dus!

#11550
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Găsești mai ieftin? Dacă nu, înseamnă că e ultra Low cost ;)

#11551
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbv01, on 12 mai 2018 - 22:42, said:

Nu zic că e imposibil, dar de obicei last minute e al dracului de scump.
Am renuntat la calatoria din Mai datorita pretului. Acum la 5 zile inainte de data care ma interesa au scazut preturile de la  aprox 650 de lei la 356. Niste camatarim

View Postbv01, on 12 mai 2018 - 22:44, said:

Găsești mai ieftin? Dacă nu, înseamnă că e ultra Low cost ;)
Da, mi s-a urcat la cap anul trecut cand am zburat cu ryan cu 9.99 euro.

#11552
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 06.12.2012
Eu te întrebam pentru Septembrie. Să lăsăm anul trecut că a trecut. Deci, sunt alții mai ieftini?

#11553
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,631
  • Înscris: 12.12.2006
Ryanair si-a redus mult zborurile din Timisoara pentru ca nu le renta.

#11554
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

View Posttfmercedez, on 12 mai 2018 - 22:41, said:

Dar numarul ala parca nu e cu tarif normal.. te taxeaza si acolo.

Pentru Olanda au si un numar fara tarif.

#11555
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009

View PostLucaciu, on 12 mai 2018 - 08:33, said:

Mda, deci pentru cei cu wizz-ul , poate mai bine asteptati pana cu o zi doua. Asara m-a mancat sa fac checkinul la inros  , mi-a aparut ca e available in 4 ore si fix cand au dat drumul am intrat  si ne-au
pus iarasi primii 2 unul in spatele celuilalt , la fel si ceilalti doi dar mult mai in fata. Asta e , data viitoare astept pana in ultimul moment.
Am si scris treaba asta cu un post mai sus inainte sa postezi. Nu va mai grabiti ca nu ramaneti fara loc.
Am zbor maine cu Ryanair(i know, e alt topic, dar fiind acelasi subiect zic ca e ok) si mi-au trimis mail de check-in de ieri la 8 dimineata. Zborul il voi avea maine de dimineata la 7 si planuiesc sa fac check-in cel mai devreme diseara inainte de culcare sau chiar dimineata cand ma trezesc. Se poate face cu pana la 2 ore inaintea decolarii, practic se poate face si in drum spre aeroport. Sunt cateva date de completat, nu e cine stie ce procedura. Nici nu mai e nevoie sa fie printat, se poate folosi telefonul lejer.

Singurul moment in care are rost sa faci check-in devreme e daca vrei anumite locuri si vrei sa le platesti, ori ai platit deja in momentul rezervarii anumite locuri.

Edited by Tz3posu, 14 May 2018 - 09:28.


#11556
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View PostTz3posu, on 14 mai 2018 - 09:26, said:

Am si scris treaba asta cu un post mai sus inainte sa postezi. Nu va mai grabiti ca nu ramaneti fara loc.
Am zbor maine cu Ryanair(i know, e alt topic, dar fiind acelasi subiect zic ca e ok) si mi-au trimis mail de check-in de ieri la 8 dimineata. Zborul il voi avea maine de dimineata la 7 si planuiesc sa fac check-in cel mai devreme diseara inainte de culcare sau chiar dimineata cand ma trezesc. Se poate face cu pana la 2 ore inaintea decolarii, practic se poate face si in drum spre aeroport. Sunt cateva date de completat, nu e cine stie ce procedura. Nici nu mai e nevoie sa fie printat, se poate folosi telefonul lejer.

Singurul moment in care are rost sa faci check-in devreme e daca vrei anumite locuri si vrei sa le platesti, ori ai platit deja in momentul rezervarii anumite locuri.
Eu nu inteleg, care este rostul chek-in ului? Ai dat banii pe bilet,  ok, pentru ce mai este nevoie de check-in?    Inca nu am descoperit utilitatea lui, mai ales pentru pasageri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate