Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ochelari de protectie care nu se zgarie (usor)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Cred ca da, vad ca au protectie la zgarieturi. Multumesc mult!

#20
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007

 IdI1, on 14 februarie 2016 - 20:02, said:


Si pe astia ii recomanzi tu la polizat....bun asa .....pe fisa tehnica nu scrie nici-o norma ,ma indoiesc ca astia sunt propusi de Renault in sectiile de la Mioveni.Buni poate la airsoft.

https://magazin.rena...-8103.html...si scoti sticla fumurie si lasi doar pe cea transparenta.iti eventual sticle de rezerva  si aia e  garantat eee  cea mai buna solutie la cei de policarbonat tratati.....

#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011
Cine chiar taie/polizeaza, stie ca nu stai cu fața in jetul de metal incins  :D

#22
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Cei de mai sus i-am folosit si nu s-au matuit/zgariat si am taiat bucati un MIG de 5T pe langa alte lucruri.
Pana la urma ce ochelari propui tu? Ca vad numai lik-uri cu publicitate la Renania. Pune un link cu modelul/modelele de la producator care crezi tu ca sunt mia potrivite pentru asa ceva.

PS
Fisa tehnica de la Bolle este pe doua pagini, probabil de acea nu ai gasit standardele.
Daca tot ne pui un link cu produsul/produselel care crezi tu ca indeplinesc cerintele pentru a lucra cu un flex, ne exlici si ce standard trebuei sa indeplineasca

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011
@Idl1
Nu mai certa colegul, a facut un lucru bun, nu gaseam altceva decit ieftinaciuni care se zgirie usor.
Cind mai scap de balamucul actual, merg sa vad ce au la sediu, am selectat citeva modele sa le tin minte.

Vad ca au pentru toate buzunarele si de firma si necunoscute.

#24
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
O mare parte din cei care jucam airsoft folosim Ess, cei mai buni ochelari balistici http://www.esseyepro.com/cross-series

#25
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
standardul pe care il respecta pare a fi aproximativ la fel cu cel european EN166 ( care are patru niveluri ).

Eu am probleme cu aburirea mai ales cand port caciula. Este suficient sa ii ridic putin si isi revin intr-o secunda pana la cinci, dar este deranjant indiferent de marca patesc acesty lucru mai ales in mediu umed si racoros. La cei recomandati de catre tine ai patit sa se abureasca cand este mai frig?

#26
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
Eu am vreo 10 bucati de firma si absolut toti aburesc, dar transpir mult si degaj multa caldura. Totusi sunt unele secrete:

1. Spatiu de ventilatie.  Nu trebuie obstructionata circulatia aerului, adica sa poata iesi caldura pe sus si sa intre aer pe jos, pentru asta e de preferat sa-i purtam fara caciula si mai departati de ochi. Exista o chestie care ii zice nosepiece, distantier pe nas si care ajuta tare mult la ventilatie. Sunt chiar miniventilatoare pentru ochelari.

2. Din fabrica ei vin tratatti cu o solutie antiaburire care chiar isi face treaba, dupa ce o speli insa aburesc tot mai tare. Trebuie degresate lentilele si date cu o solutie antiaburire cat mai des.

3. De curatat se curata doar cu laveta de microfibra

#27
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Nu aburirea ma deranjeaza, ci faptul ca se zgarie indiferent cu ce ii sterg. Mai mult sau mai putin.

Edited by LOCOmotive, 29 February 2016 - 21:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate