Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Allview V2 Viper X

- - - - -
  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#19
TheCompiler

TheCompiler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.10.2015

View Postmisusumi, on 08 decembrie 2015 - 16:57, said:

Mai am si un Vodafone Smart Ultra 6
Un telefon excelent.O decizie excelenta.

#20
rreloaded

rreloaded

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.04.2015
Il mai are cineva ? Ca as vrea si eu sa il cumpar,dar inca ma mai gandesc . M-am uitat si la Smart Ultra 6 , insa Viper X-ul ia scor mai mare in antutu , acuma nush...Astept pareri de la cei care l-au cumparat,sa spuna daca il recomanda sau nu.

#21
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006
Evident nu va asteptati la "premium" Posted Image . Ambele sunt bune, dar sunt insa destul de ... diferite, sa zicem.
Trecand peste procesor, RAM, display, single / dual sim etc., mai sunt ceva chestii de stiut:
- carcasa lui Smart Ultra 6 nu se desface, are doar 2 sertare in care se pun cartela sim si cea de memorie, asadar daca pica bateria ... obligatoriu service;
- Viper X are USB type C, cam rar prin magazine in caz de nevoie (daca strici cablul sau ai nevoie de inca un incarcator la serviciu, de ex.);
- butoanele de pe display sunt diferit pozitionate, back in stanga pentru Ultra 6, dar in dreapta pentru Viper X;
- notificari led doar albastre pe butonul Home la Ultra 6, culori diferite (verde / albastru am observat pana acum) la Viper X, cu led pozitionat langa camera foto frontala;
- Viper X chiar se simte ceva mai usor si mai subtire, sta altfel in buzunar.
Ambele sunt OK pentru GPS, net, filme, muzica (cu un plus pentru castile Viper X).
N-am facut multe poze cu ele si nici multe jocuri n-am jucat. Merge insa foarte bine NFS no Limits pe Smart Ultra 6, dar cred ca si celalalt face fata.
Bateria lui Viper X parca tine mai mult, insa pe celalalt mi-o consuma NFS-ul. Totusi, nu e nevoie de incarcare zilnica.
Ultra 6 a primit actualizari ale Android, de 2 zile am Android 5.1.1 de la Vodafone, nu stiu ce suport asigura Allview pentru asta.
Ultra 6 l-am luat de la Vodafone cu aproximativ 500 de lei (abonament de 11 euro, prelungire contract si blocat in retea), dar, daca Viper X ar costa tot atat, cred ca l-as alege datorita greutatii, grosimii si bateriei detasabile.

Edited by misusumi, 09 December 2015 - 13:32.


#22
rreloaded

rreloaded

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.04.2015
Pe mine ma intereseaza in special performantele . Dupa parerea ta care crezi ca e mai performant ? Si as vrea sa stiu de cat timp le ai si daca ai avut probleme cu vreo unul . Multumesc anticipat !

#23
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006
Le am cam de cand au aparut, Vodafone Smart Ultra 6 din vara, iar Allview V2 Viper X de o luna. Asta a fost lansat pe 6 noiembrie, am facut precomanda cu gandul ca-l voi primi pana pe 8 (Sf. Mihai, trebuia sa fie cadou pentru o onomastica), insa l-am primit dupa inca o saptamana. Nici o problema cu ele.
Despre performante n-am nimic de spus decat ce am spus mai sus. N-am facut teste, de astea se ocupa altii, nu ma joc pe telefon decat daca-s departe de PC.

#24
helliomat

helliomat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.10.2007
Posibil sa apară pe stoc la Digi la finalul săptămânii viitoare sau cel putin asta mi-a spus un agent...

#25
s1m11

s1m11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.11.2015
Cine il are de unde si-a luat husa/folie de sticla(eventual) pentru el? Eu l-am comandat de la Digi si m-am gandit sa mi le i-au de pe acum dar nu gasesc nicaieri

#26
hot

hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.07.2007
De unde se activeaza satelitii gps ca nu gasesc nici de o culoare.Si la fel predictive text daca stie cineva.

#27
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Posthot, on 13 decembrie 2015 - 11:01, said:

De unde se activeaza satelitii gps ca nu gasesc nici de o culoare.Si la fel predictive text daca stie cineva.
Salut,
Te putem ajuta cu documentatia exacta a telefonului mobil in cauza.
Acceseaza acest link http://allview.ro/v2-viper-x.html iar in partea de jos a paginii ai cateva intrebari frecvente+raspunsuri poate te ajuta,cat si manualul acestui telefon in format PDF.

#28
valeeb

valeeb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2015
Testat pe Antutu scoate 37000 de puncte. Mult peste altele.

#29
s1m11

s1m11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.11.2015
Cei care il au,cum e? Nu ne putetio da mai multe detalii? Carcasa pare plastic ieftin sau cat de cat de calitate? Are lag cand umbli prin el? De incarcat in cat timp?Cat timp tine bateria? Etc... Huse/folii ati gasit?

#30
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

View Posts1m11, on 12 decembrie 2015 - 01:35, said:

Cine il are de unde si-a luat husa/folie de sticla(eventual) pentru el?
Are deja folie pe el si rezerve in cutie, 3 sau 5, nu stiu exact.

#31
s1m11

s1m11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.11.2015
Tu ai telefonul? In rest cum e?

#32
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

View Posts1m11, on 13 decembrie 2015 - 19:04, said:

Cei care il au,cum e? Nu ne putetio da mai multe detalii? Carcasa pare plastic ieftin sau cat de cat de calitate? Are lag cand umbli prin el? De incarcat in cat timp?Cat timp tine bateria? Etc... Huse/folii ati gasit?
Am impresia ca tu nu citesti ce s-a tot spus pe aici :))
Asadar: e bun, ai detalii mai sus, carcasa e OK, nu are lag, se incarca in 1-2 ore, tine 3-4 zile etc. Vine cu tot cu folii.
Sunt si huse, dar nu le cautati dupa numele telefonului ci dupa dimensiuni (husa universala telefon ecran de 5,5 inch).

#33
valeeb

valeeb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2015
L-am luat de la RDS. Vine cu o singura folie care trebuie aplicata. Spatele arata frumos dar se zgarie imediat. Lag nu are deloc. Se incarca in 3,5-4 ore si ma tine folosit maxim (convorbiri, jocuri, net, wi-fi) 24 de ore. Trebuie sa stai mult pe el ca sa-l descarci. Sunt foarte multumit de el.

#34
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

View Postvaleeb, on 13 decembrie 2015 - 19:21, said:

L-am luat de la RDS. Vine cu o singura folie care trebuie aplicata. Spatele arata frumos dar se zgarie imediat. Lag nu are deloc. Se incarca in 3,5-4 ore si ma tine folosit maxim (convorbiri, jocuri, net, wi-fi) 24 de ore. Trebuie sa stai mult pe el ca sa-l descarci. Sunt foarte multumit de el.
Eu l-am luat de la Allview, are aplicata folie (atentie, sub folia aia cu caracteristicile), are si folii de rezerva si sigur se incarca mai repede.
Tine ... cat il folosesti Posted Image Doar cu telefonie si ceva net (cat sa verifici contul de e-mail sau cursul valutar) tine 3-4 zile.

Edited by misusumi, 13 December 2015 - 19:26.


#35
valeeb

valeeb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2015
L-am bagat la 16:30, avea 5%, acum are 90%. Ce-i drept am stat pe el...
Si spatele se umple imediat de amprente... Trebuie neaparat o husa.

L-am bagat la 16:30, avea 5%, acum are 90%. Ce-i drept am stat pe el...
Si spatele se umple imediat de amprente... Trebuie neaparat o husa.

#36
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

View Postvaleeb, on 13 decembrie 2015 - 19:28, said:

L-am bagat la 16:30, avea 5%, acum are 90%. Ce-i drept am stat pe el...
Si spatele se umple imediat de amprente... Trebuie neaparat o husa.
Pai daca-l folosesti in timp ce e la incarcat, evident ca dureaza atat de mult.
Amprentele ... se sterg, nu e important :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate