Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Allview V2 Viper X

- - - - -
  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#1
s1m11

s1m11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.11.2015
Salut. Ce parere aveti de Allview V2 Viper X? M-am uitat la cateva review-uri pe google/yt si mi s-a parut destul de interesant,spun asta pentru ca pretul lui e de 999lei. E mare sau realist? Astept pareri din toate punctele de vedere estetic,hardware,soft,etc. Ma gandesc sa-l cumpar dar nu sunt 100% decis inca..

#2
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Intre 800 si 1000 lei ai alternative mai bune http://www.gsmarena....3&idPhone3=7266

#3
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
ia-ti allview si peste o luna o sa deschizi alt topic sa ne zici : allview- firma neserioasa, nu respecta garantia.
ai dat un search pe forum sa vezi cum e cu allview?

#4
TheCompiler

TheCompiler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.10.2015
Iti zic din experienta,am avut un Allview Ascend,mi-a functionat bine vreo 2-3 luni dupa care pa,se incingea si functiona greu.Am observat chestia asta si la alte persoane.Acum o saptamana mi-a cazut in mana un Allview Viper I (mi-a cerut cineva ajutorul).Inca de cand l-am luat in mana s-a simtit plasticul ordinar, mi-a fost greu sa lucrez pe acel touchscreen.Sunt telefoane facute cu spatele.

#5
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View PostTheCompiler, on 06 decembrie 2015 - 08:37, said:

Iti zic din experienta,am avut un Allview Ascend,mi-a functionat bine vreo 2-3 luni dupa care pa,se incingea si functiona greu.Am observat chestia asta si la alte persoane.Acum o saptamana mi-a cazut in mana un Allview Viper I (mi-a cerut cineva ajutorul).Inca de cand l-am luat in mana s-a simtit plasticul ordinar, mi-a fost greu sa lucrez pe acel touchscreen.Sunt telefoane facute cu spatele.
Ascend-ul este Huawei nu Allview!

Edited by cstrifu, 06 December 2015 - 09:37.


#6
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View Posts1m11, on 06 decembrie 2015 - 02:00, said:

Salut. Ce parere aveti de Allview V2 Viper X? M-am uitat la cateva review-uri pe google/yt si mi s-a parut destul de interesant,spun asta pentru ca pretul lui e de 999lei. E mare sau realist? Astept pareri din toate punctele de vedere estetic,hardware,soft,etc. Ma gandesc sa-l cumpar dar nu sunt 100% decis inca..

A fost v2 viper x+ cu 3 gb ram, 950 lei pe siteu olviu, acum o saptamana, ala poate merita, asta cu 1.5 gb ram sigur nu merita.

#7
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006

View Posts1m11, on 06 decembrie 2015 - 02:00, said:

Allview V2 Viper X ... pretul lui e de 999lei.
Te inseli, V2 Viper X este 1.249 lei. Este 999 lei V2 Viper (fara X), dar sunt telefoane destul de diferite.
Varianta cu 3 Gb Ram a lui V2 Viper X este Viper X+, care costa 1.349 lei.
Toate informatiile sunt pe site - http://allview.ro/pr...oane/viper.html
PS: am un Viper X cu 1,5 Gb RAM si se misca foarte bine.

Edited by misusumi, 06 December 2015 - 10:40.


#8
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View Postmisusumi, on 06 decembrie 2015 - 10:40, said:

Te inseli, V2 Viper X este 1.249 lei. Este 999 lei V2 Viper (fara X), dar sunt telefoane destul de diferite.
Varianta cu 3 Gb Ram a lui V2 Viper X este Viper X+, care costa 1.349 lei.
Toate informatiile sunt pe site - http://allview.ro/pr...oane/viper.html
PS: am un Viper X cu 1,5 Gb RAM si se misca foarte bine.

Coane, alea sunt preturile vechi, au fost promotii acum vreo saptamana, dar v2 viper x mai este si acum la 999 lei
http://www.altex.ro/...-octa-core-gold

#9
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006
Or fi castigat si astia de la Altex cupoane de 300 de lei reducere :)) Asa am luat si eu Viper X cu 949 lei.

#10
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
De ce ai lua viper x cu 950 lei cand gasesti redmi note 3 cu 1000 lei.....

Edited by Ythrixium, 06 December 2015 - 11:14.


#11
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View PostYthrixium, on 06 decembrie 2015 - 11:13, said:

De ce ai lua viper x cu 950 lei cand gasesti redmi note 3 cu 1000 lei.....
unde este in ro? sau vorbim de cele din china fara garantie . si ce asa mare mirare ca unul prefera produsul x iar altul pe cel y cand toti suntem diferiti avand alte criterii de selectie

Edited by cstrifu, 06 December 2015 - 11:22.


#12
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006
Coane, de ce nu ? Pe 8 noiembrie asta nu era disponibil, iar eu aveam nevoie de un cadou pentru o onomastica Posted Image
Si-s telefoane cam apropiate la dotari, cu doar putin plus pentru Redmi (senzor amprenta, carcasa metalica, 0,5 Gb RAM si full HD).

PS: este si in Romania - https://www.quickmob...riu-121105.html

Edited by misusumi, 06 December 2015 - 11:27.


#13
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View Postmisusumi, on 06 decembrie 2015 - 11:25, said:

Si-s telefoane cam apropiate la dotari, cu doar putin plus pentru Redmi (senzor amprenta, carcasa metalica, 0,5 Gb RAM si full HD).

PS: este si in Romania - https://www.quickmob...riu-121105.html

Ai uitat baterie mai mare, cpu mai bun, nu "mori" cu versiune de android pe care o ai cand il cumperi, dar in rest e cam tot acolo, ai dreptate Posted Image

Edited by Ythrixium, 06 December 2015 - 13:36.


#14
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006
Chiar crezi ca un utilizator obisnuit va simti toate diferentele alea minore ?
Apoi, ecranul full hd consuma mai multa baterie, deci ... degeaba are Redmi baterie mai mare, Viper X chiar sta mai mult in stand-by pe 3G Posted Image.
Si tu ai uitat ca Viper X e mai subtire si mai usor, ca are diafragma minima 2 la camera foto, ca are slot de card, ca are USB type C, ca are DTS etc.
Android, daca apare unul nou si nu mai poti cu ala vechi, gasesti pe net suficiente resurse ca sa-l inlocuiesti.
Deci nu sta mai bine Redmi la toate capitolele.
Uite, bucura-te de toate partile bune ale lui Redmi Posted Image)
http://www.devicespe...rison/0e4e556f9
Si ... eu chiar am un Viper X, ma bucur zilnic de cat de putin poate Posted Image .
Tu te bucuri zilnic de cat de bun e Redmi sau vorbesti doar uitandu-te la poze ?

PS: chiar daca ar fi fost disponibil n-as fi luat Redmi pentru ca nu are slot de card.
PS2: Redmi = BATTERY Non-removable, spre deosebire de Viper X.

Edited by misusumi, 06 December 2015 - 14:27.


#15
s1m11

s1m11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.11.2015
Telefonul e in oferta Digi cu 999lei. Mie din review-uri si poze mi se pare ca da spre "preimium" cat de cat sau ca l-as putea pune langa un Htc desire 816/820 macar la aspect si calitatea carcasei. Ma gandesc sa merg pana la Altex sa-l i-au in mana sa vad cum e.

#16
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Probabil doar carcasa e de el. Ai pus bine ghilimelele cand ai folosit cuvantul premium.

#17
s1m11

s1m11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.11.2015
Nimeni nu si-a cumparat acest telefon sa ne dea ceva pareri despre el?

#18
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006
Pai n-am scris mai sus ca am unul si-s multumit de el ? Chiar de 2 ori :)
Cred ca-si merita pretul, mai ales asta sub 1.000 de lei.
Mai am si un Vodafone Smart Ultra 6 si, drept sa spun imi place mai mult Viper X-ul. E mai subtire si mai usor, bateria se poate schimba, tine ceva mai mult timp ...
Plus ca, fata de alte dual-simuri, e dual sim cu 4G pe ambele cartele, nu doar pe una.
Dar, vorba ta, mergi intr-un magazin si tine-l in mana, butoneaza-l putin, poate o sa ai alta parere decat mine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate