Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Digi Energy - Noul furnizor de curent electric din România.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
5605 replies to this topic

#3655
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Rea lumea, frate. Nu poți întreba de o altă alternativă că te fugărește de pe topic.

#3656
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Va salut.
Atunci când bag noul index in digi care îmi zice adăugarea s-a făcut cu succes dar nu imi schimba ultima citire cu cea de astăzi (îmi arata tot indexul din 31.07.2008).
Imi aduc aminte ca la ultimile 3 introduceri de noi indexuri îmi schimba instant ultima citire.
Am incercat de mai multe ori și tot nu îmi schimba ultima citire cu cea de astăzi.
La voi e la fel?

#3657
andreihey

andreihey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.10.2013
Nici la mine nu se schimba cu noua citire.

#3658
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Incercati telefonic.
Eu il citesc pe 30/31.

#3659
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,711
  • Înscris: 15.06.2007

View Postrocada, on 25 august 2017 - 20:45, said:

Va salut.
Atunci când bag noul index in digi care îmi zice adăugarea s-a făcut cu succes dar nu imi schimba ultima citire cu cea de astăzi (îmi arata tot indexul din 31.07.2008).
Imi aduc aminte ca la ultimile 3 introduceri de noi indexuri îmi schimba instant ultima citire.
Am incercat de mai multe ori și tot nu îmi schimba ultima citire cu cea de astăzi.
La voi e la fel?
Se mai agata si serverele lor. Eu plateam telefonia si netul cu cardul de acasa, si timp de o ora, inca pe site figura neplatit.  Am sunat sa intreb care-i situatia si au zis sa astept.

#3660
sandu635

sandu635

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 27.10.2006
Postez aici o discutie cu Digi Energy care pe moment nu s-a lasat cu un raspuns clar.

Ca idee eu am contract de furnizare de aproximativ 18 luni si ca multi am cautat un pret mai bun si ceva competitie in piata care cred ca eu ca le avem acum.  Alt punct important e un pret stabil pe durata contractului care apare clar in Anexa nr.2 :"Pretul propiu de furnizare este ferm si garantat pe durata initiala de 12 a Contractului".
Pe ideea de pret stabil am cerut luna asta prelungirea sau semnarea unui nou contract a.i. sa am pretul curent, de care sunt multumit,  garantat inca 12 luni.

Se pare ca s-a inregistrat o sesizare  si am primit un raspuns in scris in care e explicat ce e cu acel 0.15 lei/zi si ca am fost notificat intr-o factura despre asta. Eu am fost destul de clar ca sunt ok cu taxa de rezervare si ca nu asta ma intereseaza ci un pret garantat pe urmatoarele 12 luni.

Dupa ultima discutie la punctul de prezenta impresia mea e ca se evita un raspuns clar si ca sunt prima persoana care ridica aceasta problema care  intr-un fel  mi-a fost confirmat si doamna de acolo.
Deci raspunsul neoficial ar fi  : nu avem o procedura pentru acest caz/ nu stim/ sunteti primul care ridica problema.

Edited by sandu635, 26 August 2017 - 12:59.


#3661
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007
Mai, voi ce stiti de oferta Digi de a se plati 50% din valoarea abonamentului timp de 4 luni daca se prelungesc contractele cu 24 luni la diversele servicii Digi, inclusiv energie electrica am inteles.
E vreo smecherie la mijloc, adica sa pierd stick-ul de internet (care e gratuit la abonamentul de 40lei) sau altceva dupa expirarea celor 2 ani?

#3662
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,985
  • Înscris: 24.04.2013
@TheWarrior: La reinnoire ma indoiesc ca ramai cu pachetele vechi ci treci la abonamentele din oferta noua, asa ca pierzi stickul gratuit imediat si nu dupa inca 2 ani. Insa la abonamentele noi si pretul e mai mic decat la cele vechi pentru aceeasi viteza de net fix asa ca una peste alta de fapt nu pierzi mai nimic - poti lua stick separat de diferenta de bani sau te folosesti de netul de la telefonia mobila.

#3663
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010

View PostTheWarrior, on 28 august 2017 - 11:01, said:

Mai, voi ce stiti de oferta Digi de a se plati 50% din valoarea abonamentului timp de 4 luni daca se prelungesc contractele cu 24 luni la diversele servicii Digi, inclusiv energie electrica am inteles.
E vreo smecherie la mijloc, adica sa pierd stick-ul de internet (care e gratuit la abonamentul de 40lei) sau altceva dupa expirarea celor 2 ani?

da, se primesc 4 luni 50% pt prelungirea serviciilor,  exclus energia electrica ce are contract separat, si da, se schimba vechile pachete cu actualele.

#3664
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007
mda, era normal ca la energie sa nu fie valabila oferta.
La telefonie tin minte ca in urma cu ceva ani aveam un abonament de 4$ si ma zapaceau cu telefoanele sa trec pe un abonament cu mai multe minute incluse (bineinteles ca m-au pacalit pana la urma). La Digi, nu stiu daca se mai fac acum abonamente de 2 euro.
Mi se parea ciudat, au cele mai ieftine abonamente, cei mai multi abonati si totusi fac asemenea reduceri.

Revenind la topic, de luna trecuta am si eu inclus acum rezervarea, 5.53 lei.
La cealalta adresa inca nu a trecut 1 an si nu au introdus.

#3665
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,798
  • Înscris: 10.10.2011

View Postrocada, on 25 august 2017 - 20:45, said:

Va salut.
Atunci când bag noul index in digi care îmi zice adăugarea s-a făcut cu succes dar nu imi schimba ultima citire cu cea de astăzi (îmi arata tot indexul din 31.07.2008).
Imi aduc aminte ca la ultimile 3 introduceri de noi indexuri îmi schimba instant ultima citire.
Am incercat de mai multe ori și tot nu îmi schimba ultima citire cu cea de astăzi.
La voi e la fel?

Și la mine e la fel. La tine a apărut între timp noua citire?

#3666
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Nu a apărut nici acum (desi inca din 25.08.2017 am modificat in DigiCare).
In schimb am transmis indexul autocitit si telefonic ca sa fiu sigur.
Acum astept sa vad după ce ma taxează.

#3667
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
liberr la scumpirea energiei electrice

Quote


Plafonarea preţurilor la energie electrică este imposibilă într-o piaţă totalmente bursieră, însă autorităţile ar trebui să se preocupe pentru a creşte capacitatea reală de producţie a energiei electrice în România, a declarat, miercuri, preşedintele Autorităţii Naţionale de Reglementare în Energie (ANRE), Niculae Havrileţ, în cadrul unei conferinţe organizate de publicaţia energynomics.ro.


El a arătat că instituţia pe care o reprezintă a realizat un raport minimal al cauzelor care au dus la creşterile de preţ din ultimele luni de pe piaţa de energie.
"Urmare a unor analize realizate de ANRE, împreună cu Consiliul Concurenţei, privind lunile de vară, am ajuns la concluzia comună că nu au existat înţelegeri în piaţă între actori, în special între producători. Când piaţa solicită o creştere a producţiei, producătorii sunt în dificultate de a răspunde acestei solicitări", a spus Havrileţ.
Potrivit acestuia, deşi, teoretic, România dispune de o capacitate instalată de producţie a energiei de 22.000 de MW în statistici, practic, când piaţa solicită peste 9.000 de MW, apar deja probleme cu asigurarea necesarului.

http://www.capital.ro/havrilet-anre-plafonarea-preturilor-la-energie-este-imposibila-trebuie-sa-crestem-capacitatea-reala-de-productie.html

#3668
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postandreihey, on 25 august 2017 - 20:59, said:

Nici la mine nu se schimba cu noua citire.

View PostiRunaway, on 29 august 2017 - 12:25, said:

Și la mine e la fel. La tine a apărut între timp noua citire?

View Postrocada, on 29 august 2017 - 18:13, said:

Nu a apărut nici acum (desi inca din 25.08.2017 am modificat in DigiCare).
In schimb am transmis indexul autocitit si telefonic ca sa fiu sigur..

Salut. Situatia a fost trimisa mai departe pentru verificare si solutionare.

#3669
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,798
  • Înscris: 10.10.2011

View PostDIGI_Helper, on 30 august 2017 - 11:51, said:





Salut. Situatia a fost trimisa mai departe pentru verificare si solutionare.

Ok. Și e cazul să dăm citirea și telefonic sau nu?

#3670
mrsh

mrsh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.10.2007
Ma tot strofoc sa o dau telefonic:
Prima oara sun la 0800 410 400, bag cod client si ma trimite pe digicare sau la 031 400 4401.
Sun la 031 400 4401 ... ma imbarliga prin meniuri, nicaieri nu mentioneaza energie, la operator fac scurta la mana si inchid.

Se poate scrie un mini howto pentru transmitere telefonica de la cine a reusit?

Ideal ar trebui scris in digicare, ca mesaj de eroare cand nu li se modifica lor, sa incerci telefonic.

Edited by mrsh, 30 August 2017 - 13:36.


#3671
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
@iRunaway - Daca s-a primit mesajul ca indexul a fost adaugat cu succes, nu este necesar, insa ma poti contacta in privat pentru verificare.

#3672
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postandreihey, on 25 august 2017 - 20:59, said:

Nici la mine nu se schimba cu noua citire.

View PostiRunaway, on 29 august 2017 - 12:25, said:

Și la mine e la fel. La tine a apărut între timp noua citire?

View Postrocada, on 29 august 2017 - 18:13, said:

Nu a apărut nici acum (desi inca din 25.08.2017 am modificat in DigiCare).
In schimb am transmis indexul autocitit si telefonic ca sa fiu sigur.

Revin cu informatia primita in urma verificarilor.

S-a facut o modificare la aceasta optiune din DigiCare, iar de acum nu se mai afiseaza indexul autocitit introdus de client, se afiseaza numai ultimul index in baza caruia a fost facturat, acesta putand fi: estimat, citit, autocitit (in functie de informatiile pe care le detinem).

Edited by DIGI_Helper, 31 August 2017 - 14:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate