Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Lada Vesta a intrat in productie. Detalii despre versiuni si preturi

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Nu mai are tata masina din 2005. Acuma alerg prin tara, sa caut prin fiecare gospodarie masina. Imi ia 2 sau 3 min.cred.
Am avut masina 25 de ani. Nu trebuie sa conving pe nimeni. Mai bine spuneti cei ce nu cred ca am scris gresit. Era de fapt -4,5° /+4,5°.

Edited by Torquemada-666, 31 January 2016 - 11:18.


#74
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View PostTorquemada-666, on 31 ianuarie 2016 - 11:18, said:

Nu trebuie sa conving pe nimeni.

Pai nici nu ai reusi.

#75
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostGroot, on 31 ianuarie 2016 - 11:16, said:

Ce zici tu sunt recorduri istorice care se intampla odata la zeci de ani si dureaza 2 ore jumate.
Repet, autoturismul marca Lada a fost proiectat ca sa poata fi exploatat pe tot cuprinsul URSS.Si acum, in anumite zone ale Rusiei, nu peste tot, este adevarat,  temperaturile maxime pe timp de vara ajung in medie la +40 grade.Ce sa mai vorbim de Uzbekistan sau Turkmenistan unde temperaturile maxime in anumite zone desertice se apropie de +50 grade.Autoturismele sovietice erau proiectate sa fie cat mai robuste, usor de exploatat si intretinut.

View PostGroot, on 31 ianuarie 2016 - 11:23, said:


Pai nici nu ai reusi.

Unii care cunosc cat de cat geografia Rusiei si a fostei URSS, care au vazut candva in filme artistice sovietice,  autoturisme Lada folosite in diverse zone ale URSS inclusiv in RSS Turkemena, RSS Uzbeka, etc, sunt de acord cu afirmatia colegului de forum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate