Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Un articol de acum 6 luni anunta ceva! - REFUGIATII

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10900 replies to this topic

#10783
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,601
  • Înscris: 01.08.2005

View Postandreic, on 21 septembrie 2015 - 10:22, said:

Nu mai schimba discutia tot incercand povesti de adormit copii, politia merge peste tot fara probleme.
Tu esti sigur? Asa-i ca-ti plac povestlie? Imi arati UN singur link care sa spuna ca marsilia este un oras sigur? Eu iti arat zeci care spun ca este numarul 1 in lume ca cel mai periculos oras datorita coloratilor! Vezi tu ca inclusiv in cartiere din zona parisului sint interzisi albii, nici acolo politia nu intervine! Eu stiu de la sursa, tu din cartea 1001 de nopti!

#10784
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 06.01.2005

View Postandreic, on 21 septembrie 2015 - 10:22, said:

Nu mai schimba discutia tot incercand povesti de adormit copii, politia merge peste tot fara probleme.
Dumitale mi se pare ca esti maestru la deviat discutia. Cred ca am vazut de cateva ori, fara prea mare legatura cu contextul, " Dar de Breivik, ce zici?".
Vezi cum e cu legile care se respecta facultativ iar granitele sunt relative?

#10785
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 04.03.2014

View Postcostyn_man, on 21 septembrie 2015 - 10:22, said:


Eu pot sa pun un singur link!
Spor la documentare! Sa se stie! Posted Image
https://www.google.r...iw=1440&bih=801

Asta da link...

Hai ca iti pun si eu unu sa vezi ce naspa e sa generalizezi:

http://www.iltempo.i...e-1.1345283  

Unu' ca tine ar generaliza rapid asupra romanilor considerand numerele alea din articol.



#10786
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postandreic, on 21 septembrie 2015 - 10:07, said:

Nu trebuie sa ne agitam ca niste pepsi-uri la soare la fiecare incident......
intrebarea fireasca ar fi: cam de cate incidente ar fi nevoie ca noi sa pricepem ca islamul inseamna doar moarte si mizerie?
unde ar fi limita de suportabilitate pt.europeni?

#10787
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005
Merkel interpelata in legatura cu problema islamizarii Europei:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hawjaG8x2nI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"No go zones" in Paris, acolo nici macar politia nu este in siguranta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1y28zkxUtUs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gdans, 21 September 2015 - 10:37.


#10788
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,800
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcostyn_man, on 21 septembrie 2015 - 10:27, said:

Tu esti sigur? Asa-i ca-ti plac povestlie?
Eu sunt sigur, tie iti plac povestile Posted Image

View PostValmont43, on 21 septembrie 2015 - 10:29, said:

intrebarea fireasca ar fi: cam de cate incidente ar fi nevoie ca noi sa pricepem ca islamul inseamna doar moarte si mizerie?
unde ar fi limita de suportabilitate pt.europeni?
Pai faci ponderea pe toate variantele, scoti provocarile si vezi ce ramane Posted Image

View Postgelublabla, on 21 septembrie 2015 - 10:28, said:

Dumitale mi se pare ca esti maestru la deviat discutia
Ti se pare. Vezi tu cine discuta de chestii imaginare cum ca politia nu merge nustiu unde sau despre cu totul alte orase decat de problema refugiatilor si imigrantilor si vei avea raspunsul corect, cine schimba discutiile aiurea :)

Edited by andreic, 21 September 2015 - 10:34.


#10789
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostCris007, on 21 septembrie 2015 - 09:51, said:

Cand argumentele pentru care se face campanie anti-emigratie se rezuma la "sunt islamisti incompatibili cu noi", da, e islamofobie.

Ca orice fobie, iti modifica perspectiva asupra realitatii, modificand un comportament care ar putea fi normal spre deviatii. De exemplu, cei care au agorafobie, evita spatiile inchise si aglomerate, ceea ce un om obisnuit nu ar avea motive sa faca. Adica un comportament care ar putea fi normal e modificat de o fobie.

Nu exista islamofobie . Islamofobia este un cuvant de cenzura  inventat de leftisti de frica sa nu piarda electorat musulman .

Fobia este ceva irational . Teama de islam in schimb este ceva foarte  rational. A-ti fi teama de   cea mai violenta religie din cate s-au inventat, cu razboaie duse in numele religiei pana in ziua de azi , cu cel mai pervers si criminal profet ( ca model al musulmanilor de pretutindeni, cu cea mai mare incapacitate de adaptare la democratie , cu campionat mondial in nerespectarea drepturilor omului, a femeii si a copilului ( vezi bataia femeii scrisa in Quran ,, vezi casatoriile legale cu fetite prezente in toata lumea islamica , abuzurile sexuale ale musulmanilor asupra copiilor in UK datorita profetului care s-a insurat la 53 de ani cu o fetita de 6 ani) , cu productie record mondial in atentate si teroristi sinucigasi , cu pretentia de dominare a lumii , cu sistem legislativ propriu , un sistem teocratic totalitar care pedepseste cu moartea pe cei care doresc sa iasa din el , este ceva foarte rational nu ceva fobic .

Insusi catastrofa refugiatilor s-a declansat datorita islamului mai precis a celor mai vartosi musulmani care urmeaza la litera ceea ce a facut profetul lor !
Nu poti sa zici ca musulmanii sunt extremisti . Islamul insusi este o religie extrema care daca este aplicata la litera produce teroare , haos , moarte .
Cei mai buni musulmani sunt de fapt aceia care nu urmeaza Quranul si invataturile ui Mohamed ci isi urmeaza propria lor constiinta in a distinge binele de rau .
Uite aici un exemplu din Quran: "Barbatii sunt proteguitori ai femeilor , datorita calitatilor deosebite cu care i-a daruit ALLAH si datorita cheltuielilor pe care le fac din bunurile lor . Iar cele evlavioase sunt ascultatoare si pazitoare in absenta sotilor lor, pe care si ALLAH le pazeste . Pe acelea de a caror neascultare va temeti , povatuiti-le , parasiti-le in paturi si loviti-le. Dar daca ele asculta de voi, atunci nu mai cautati pricina impotriva lor . ALLAH este Cel mai Inalt si Maret.

I-auzi frate ! Loveste pe cele   care nu musai ca au facut ceva ci doar daca te temi ca nu te asculta !
Mda drepturile femeilor in islam , Perfect asimilabile intr-o democratie !

Asta-i religia de care spun niste leftisti ca suntem irationali daca ne temem de ea !
Nu am intentia sa transformm topicul intr-o discutie despre Quran si islam , dar de cate ori se invoca argumentul islamofobie , de atatea ori voi posta versete din Quran care atesta imoralitatea acestei religii precum si incompatibilitatea ei cu valorile democratiei si drepturilor omului .

Edited by mihaela5, 21 September 2015 - 10:38.


#10790
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,800
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmihaela5, on 21 septembrie 2015 - 10:32, said:

Nu exista islamofobie .
Cuvantul ca atare nu dar cand ai o fobie despre islam se cheama islamo-fobie Posted Image

View Postmihaela5, on 21 septembrie 2015 - 10:32, said:

Nu poti sa zici ca musulmanii sunt extremisti .
Poti sa zici. Majoiritatea sunt moderati iar unii extremisti adica radicali. Religia nu e problema ci oamenii. Cand spui ac religia e o probelma e ca si cum ai spune ca pistolul e o problema nu omul care-l manuieste. Cum se atatia arabi traiesc in pace in tarile si sultanatele bogate... iar astia din tarile amarate foste imperiale otomane se bat intre ei.. ? Posted Image

Edited by andreic, 21 September 2015 - 10:38.


#10791
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostImperathor, on 21 septembrie 2015 - 09:43, said:

Astea trebuie sa fie casele alea vandute de refugiati pe zeci de mii de euro ca sa aiba bani de drum...


Alea sunt pe strada paralela.....
vrei sa investesti?
e timpul- 3 camere 80 mp et3 -  20.000 EU
Cand se vor intoarce refugiatii o vinzi cu 60.000

Edited by vio69a, 21 September 2015 - 10:39.


#10792
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postgdans, on 21 septembrie 2015 - 10:30, said:



"No go zone" in Paris, acolo nici macar politia nu este in siguranta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1y28zkxUtUs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
'orasul luminilor" infestat de mizeria musulmana.....graitor clipul asta, politia fuge de hoarda neadhertaliana....sper ca multor umanisti de ocazie sa le vina minte la cap macar in ceasul al XII-lea

#10793
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postandreic, on 21 septembrie 2015 - 10:36, said:

Religia nu e problema ci oamenii. Cand spui ac religia e o probelma e ca si cum ai spune ca pistolul e o problema nu omul care-l manuieste.

3 ani am facut si eu confuzia asta si mi-am pus in cap toate cunostiintele musulmane de pe 2 forumuri.
Ai dreptate.
Porblema sunt oamenii, mediu in care se dezvolta, educatia care o primesc.

Edited by vio69a, 21 September 2015 - 10:42.


#10794
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,601
  • Înscris: 01.08.2005

View Postionutzitaly, on 21 septembrie 2015 - 10:28, said:

Asta da link...

Hai ca iti pun si eu unu sa vezi ce naspa e sa generalizezi:

http://www.iltempo.i...1.1345283Â Â

Unu' ca tine ar generaliza rapid asupra romanilor considerand numerele alea din articol.
Pagina non trovata!!! Multam, asta cred ca inseamna ca pagina nu exista? Deci, ramine cum am stabilit!Posted Image

View Postandreic, on 21 septembrie 2015 - 10:31, said:

Eu sunt sigur, tie iti plac povestile Posted Image

Doar cind le citeam juniorului dar stim ca nu sint adevarate!

#10795
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,618
  • Înscris: 25.11.2007
Continuarea partii a 2-a, Tom Gallagher. Am impartit articolul foarte lung in mai multe parti pentru a fi mai usor de citit.

"Cele 748 de scrisori online primite de The Guardian pe marginea articolului men­țio­nat mai sus au fost copleșitor de critice, de­și puțini erau simpatizanți ai liderui ma­ghiar cu înclinații autoritare. Câteva au ve­nit chiar din Ungaria:

„Sunt unul dintre acei voluntari care i-a ajutat pe migranți în ultimele două săp­tămâni. Nu sunt un fan al lui Orbán. Dar lăsați-mă să vă spun un lucru: articole părtinitoare, nedrepte și chiar pline de ură precum acesta mă împing să devin unul... Acei migranți de pe străzile și dru­murile noastre nu sunt ținuți aici de că­tre guvernul maghiar. Se află aici din ca­u­za cancelarului german, care se joacă si­multan de-a Mama Tereza, Albert Schwei­tzer și Mahatma Gandhi în fața presei și a electoratului său, dar care devine o dirigintă cinică atunci când ia deciziile punctuale. Eu dau vina pe gu­vernul federal german pentru suferințele acestor oameni din jurul meu și este vi­na jurnaliștilor ca voi, care fac un basm despre d-na Merkel și un thriller despre imaginarul regim fascist din Ungaria“.

Mass-media internaționale care au în­coronat-o ca eroină se comportă într-un mod populist clasic, răspândind pers­pec­ti­ve părtinitoare și nonfactuale despre o si­tu­ație complexă.

Ea însăși se adresează unui public global care deseori răspunde de o manieră emoțională, simplistă și ne­rea­listă la probleme publice nesolu­ţio­na­bile. E vorba de ONU, de organisme care de­pind de finanțarea ONU și a UE, dar și de forțele corporatiste îngrijorate de efec­tele deficitului demografic asupra forței de muncă.

Aceste forțe văd efectiv Europa ca o so­cie­tate globală și consideră preocupările so­cie­tăților naționale ca fiind demodate. Acest establishment global poate să ofere recompense simbolice pentru politicienii pregătiți să devină campionii unei agende glo­bale postnaționale, de la poziții pres­tigioase la ONU și în alte instituții inter­na­ționale și până la Premiul Nobel pentru Pa­ce, pentru care doamna Merkel ar tre­bui acum să fie luată în calcul." Partea a 3-a.

#10796
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 04.03.2014
Mie imi merge,ciudat...

#10797
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,736
  • Înscris: 06.08.2004

View PostTaylor_M, on 21 septembrie 2015 - 10:05, said:

Gardul ala e frectie pt ca statele vestice inca se lauda ca primesc si ajuta. Din momentul in care acestea vor transmite clar ca nu vor mai primi imigranti, Ungaria si restul vor trece la aparare granitelor folosind armata si foc de voie.
[ http://www.totalprosports.com/wp-content/uploads/2014/03/shaq-laughing-press-conference-shaq-gifs.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Foc de voie?" Chiar asa foc de voie direct? Nu mai trecem prin avertizari, somatii, direct foc de voie mai nene?
Hai sa detaliem putin ideea asta.
Deci zici ca ungurii sa execute foc de voie, deci ei se ocupa cu ucisul. Banuiesc ca de raniti si morti trebuie sa se ocupe Croatia, Serbia? Sa pregateasca 20000 de gropi sau direct la crematoriu? Sau se ocupa si ungaria cu ingropatul a zeci de mii de fosti azilanti?

Edited by Cris007, 21 September 2015 - 10:47.


#10798
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005

View Postvio69a, on 21 septembrie 2015 - 10:41, said:

3 ani am facut si eu confuzia asta si mi-am pus in cap toate cunostiintele musulmane de pe 2 forumuri.
Ai dreptate.
Porblema sunt oamenii, mediu in care se dezvolta, educatia care o primesc.
Doar că unii sînt educați cu "iubește-ți aproapele" alții cu "omoară-l pe necredincios"

#10799
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmihaela5, on 21 septembrie 2015 - 10:32, said:


Asta-i religia de care spun niste leftisti ca suntem irationali daca ne temem de ea !


De regula se tem oamenii care nu cunosc si nu inteleg un fenomen.
Repetarea la infinit a unor citate scoase din context seamana cu pomenirea in mod stupid a  "Protocoalele inteleptilor tzionului"

Pentru a diferentia sticla de diamant si arama de aur, trebuie mai mult decat Hei-Rup..!

#10800
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005
Imbogatirea multiculturala a Europei.
Odata cu cresterea procentajului musulmanilor ne putem astepta la o inmultire a unor astfel de evenimente.
Partea pozitiva este ca odata cu inmultirea evenimentelor, se obisnuieste lumea si nu mai sunt prezentate nici macar la stiri.
Iar daca nu apare la TV, inseamna ca fenomenul nu exista, caz rezolvat.

Palestinian Arab Riot in Paris, France.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/12lZKK0F53w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Muslims Attack French People On A Bus:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D24bK9mqKo4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gdans, 21 September 2015 - 10:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate