Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Pescari de weekend

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
4378 replies to this topic

#3223
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Incearc`o pe apa salbatica, cu atat mai mult o sa`ti placa. Imagineaza`ti ca se dubleaza ca volum si se face cu apa in raport de 1:1, atat ii de calitativa fata de prastiile autohtone facute cu pesmet, rumegus, nisip etc. E musai sa o sitezi ca sa lucreze cum trebuie.
Nu`i atat de simplu nici cu baltile private, nu`ti imagina ca`i plin de peste si intra imediat. E greu sa gasesti balta buna unde nu se umbla la peste.
Stai sa vezi cand or arunca vecinii de langa tine cu cate 4 lansete cu monturi uriase de crap cu cate 2-3 saculeti de porumb atasati de fac valuri pana in mal, iti vine sa`ti deschizi singur dosar penal pt vatamare corporala din culpa.

#3224
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
Eu pescuiesc cu gama feederx de cand a aparut pe piata,are un raport calitate pret excelent,in gama ei de pret e imbatabila,sa speram ca nu schimba Fiat reteta cu scopul reducerii  costurilor de productie!

#3225
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Ok federx da e mare gama ridule ..cu ce ai dat matale ?

#3226
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postfan_ms440, on 26 martie 2017 - 19:00, said:

Eu pescuiesc cu gama feederx de cand a aparut pe piata,are un raport calitate pret excelent,in gama ei de pret e imbatabila,sa speram ca nu schimba Fiat reteta cu scopul reducerii  costurilor de productie!

Din ce stiu sunt facute in aceleasi fabrici in care sunt facute si alea de la sonubaits, calitatea fiind aceeasi si doar ingredientele diferind nitel. Deci nu`i vorba doar de raportul pret/calitate, chiar sunt in top calitate cu firmele gigant.
Ciprian, baga feederx green ca`i apa rece. Tu te duci la rau, fa`o cu mai multa apa ca sa stea pe momitor.

#3227
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Si la balta .

#3228
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
Nu are cum sa fie aceeasi calitate cu ingrediente diferite,pana sa apara feeder x pescuiam cu dinamite,baitech si sonu,am ramas la feeder x din cauza pretului mare platit pe celelalte, special g a iesit castigator de fiecare data cand l-am testat in paralel cu mixul feeder x

#3229
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Ingrediente diferite se refera doar la atractanti, arome, stimulatori de apetit si alte chestii secrete de or mai baga prin nade.
Baza, adica pesmetii, fainurile din peste/nevertebrate/pupe etc si fainurile cerealiere stiu ca sunt aceleasi folosite si de Sonubaits. Tin minte ca am citit anul trecut chestia asta si ca sunt aduse din Franta lui Fiat.

#3230
Garcione1984

Garcione1984

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 20.02.2012
Acusi se inchide pescuitul 1 aprilie pana in 30 mai .Pana atunci mergem pe balti private daca om avea timp si vreme buna

#3231
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011

View Postrid, on 26 martie 2017 - 19:44, said:

Ingrediente diferite se refera doar la atractanti, arome, stimulatori de apetit si alte chestii secrete de or mai baga prin nade.
Baza, adica pesmetii, fainurile din peste/nevertebrate/pupe etc si fainurile cerealiere stiu ca sunt aceleasi folosite si de Sonubaits. Tin minte ca am citit anul trecut chestia asta si ca sunt aduse din Franta lui Fiat.
Tin sa iti spun din sursa sigura ca nu sunt aduse din franta! Ma retrag din discutie deoarece nu e de competenta mea sa dezvalui anumite lucruri despre feederx

#3232
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Bre nu vii aici sa ne spui ca te retragi din sedinta.

#3233
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
Raman cu mare placere,dar nu mai continui discutia despre feederx

#3234
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Da' ce aşa mare mister se ascunde în feederx?

#3235
Garcione1984

Garcione1984

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 20.02.2012
O fi avand fainosag romanesc feederx

#3236
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Bag de samă, și fan_ms440 o fi responsabil cu dozaju'...

#3237
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Tineti`o tot asa ca va mut aci si`i dau o zi jumate cu suspendare lu scaiba in solarul stramb a lu Ciprian.

Acu eu ce textil sa folosesc la method feeder cu ace de 14-16 si care sa tina un 4-5kg ?

#3238
Garcione1984

Garcione1984

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 20.02.2012
Eu pe mures la  feeder fir textil K-Karp Dyna si Angler fir  textil  LOCHNESS MONSTER.
Sunt atatea firme fiecare isi alege ce ii place

#3239
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
Da de unde,sunt un simplu utilizator ale produselor ca si alti useri de aici care le-am testat in paralel cu alti producatori!

View Postrid, on 26 martie 2017 - 20:54, said:

Tineti`o tot asa ca va mut aci si`i dau o zi jumate cu suspendare lu scaiba in solarul stramb a lu Ciprian.

Acu eu ce textil sa folosesc la method feeder cu ace de 14-16 si care sa tina un 4-5kg ?
Eu folosesc korum de 10lb si nu ma dezamagit inca

#3240
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Korum Xpert Powerbraid Green 10 lb imi face cu ochiul, dar nu o gasesc pe la magazinele mari. Mai caut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate