Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#20881
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Stie careva care este diferenta intre Aramax Power 5000mAh, Gold si Aramax Power 5000mAh, Black ?

#20882
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Evident, doar culoarea.

Attached File  ARAMAX-Power-Kit-5000mAh_003919e08db8.jpg   52.14K   6 downloads

Edited by waterman, 07 May 2019 - 08:11.


#20883
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Noua achizitie,inca netestat,dar imi place rau cum este ambalat pachetul la prima vedere Posted Image

Attached Files



#20884
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Mi-am comandat un Gate MTL RTA, sper să ajungă și să îl setez în weekend.

Attached Files



#20885
gcristi01

gcristi01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 18.03.2007
Foarte promitator atomizorul ... astept cu interes parerile tale.

#20886
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 11.01.2005
si eu astept impresii.
e o copie dupa skyline rta, care e un atomizor foarte laudat, dar si greu de gasit in varianta originala. clona am, dar nu am pretentii ca e clona. sunt curios si eu cum se comporta gate mtl rta. sa il testezi si fara reductie si sa ne spui cat de aerat se face asa. multumesc.

#20887
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
A ajuns astăzi dar nu îl pot seta fiindcă nu am nimic la mine, nici sârmă, nici bumbac, nici mod. Mâine seară ajung înapoi în Danemarca unde am toate alea și îl fac.
M-a șocat cât de micuță e cutia, se vede în poză diferența față de ambalajul de la Siren 2 de 22mm...
I-am înlocuit adaptorul de 1.5mm cu cel de 0.8mm și am tras pe uscat. Deși îmi place mtl strâns (2 sau 3 găuri la Siren 2) am senzația că e totuși prea strâns cu 0.8, cu aerul complet deschis abia pot trage din el. Rămâne de văzut, o să revin după ce îl setez.

Attached Files



#20888
Borcanescu

Borcanescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 20.03.2018
Lucrurile bune vin in pachete mici,,,,

#20889
gcristi01

gcristi01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 18.03.2007
Arata foarte stilat...
apropo nu stiu daca sa mai postat,
o sursa de sarme variata si de incredere: https://www.zivipf.c...ories/Heizdraht

#20890
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 29.10.2007
Bună seara

Attached Files



#20891
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Bun, am setat Gateul. După cum am anticipat, cu adaptorul de 0.8mm e mult prea strâns aerul, în schimb cu cel de 1.5mm e perfect cu două sau chiar trei găuri deschise. Merge excelent, nu se inundă și nu gâlgâie.
Perfect!

Attached Files



#20892
gcristi01

gcristi01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 18.03.2007
Salut
Arata super,
Te rog cateva impresii:
- ce folosesti TC sau power?
- cum e aburul ... spre cald sau rece?
- se incalzeste dupa o sesiune lunga sau scurta de vapat?
- ce sarma ai pus in setup?
Multumesc

#20893
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Salut. Folosesc doar power, am încercat temp control dar nu mi s-a părut că ar aduce beneficii în plus. Folosesc Kantal 26ga, rezistență spațiată, asta mi-a ieșit la 1.030 ohmi, dau cu 15w. Nu mi se pare că s-ar încălzi excesiv. Aburul e înspre rece, ca la 15w :).
Am luat un dry hit, când am verificat am găsit juice controlul închis, nu îmi dau seama dacă s-a închis în buzunar... o să urmăresc aspectul ăsta.

#20894
gcristi01

gcristi01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 18.03.2007
Cred ca merita achizitionat (sigur dau comanda )
Parerea mea ca merita sa incerci sa folosesti TC cu mentiunea sa achizitionezi sarme de calitate cu tcr - ul specificat si putina perserverenta (e pacat sa ai un hardware performant si sa nu-l folosesti)
Si mie mi sa parut inutil dar dupa ce am inceput sa am mai multe informatii si un hardware mai performant mi-am schimbat parerea.
Constatari personale in TC (dupa ce am stapanit setarile):
- nu am mai luat nici un dry hit;
- bumbacul este mai curat si dupa o folosinta mai indelungata (niciodata ars);
- rezistenta cu depuneri mai mici (depinde si de lichidul folosit)
- deviatii mici de temperatura a vaporilor pe durata inhalarii;
- fenomenul de "spitback" redus;
- pe ansamblu ... experienta vapatului mai buna;
- in cazul in care rezistenta nu se alimenteaza (vaporii sunt mici sau de loc) stiu ca trebuie sa alimentez sau sa schimb bateria.
Faptul ca rezistenta/ e-lichid-ul nu se incalzesc mai mult decat este setat mod-ul ... o grija in minus.
Parerea mea e ca urmatorul pas in dezvoltarea tigarilor electronice va fi integrarea caracteristicei de limitare/ control a incalzirii ansamblului rezistenta/ lichid (TC performant)  pentru utlizator la scara larga pentru a preveni eventualele efecte nedorite ... datorita materialelor rezistentelor respectivi compusilor chimici din lichid.

#20895
dark_fuhrer

dark_fuhrer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 12.04.2007

 M@nuel, on 12 mai 2019 - 21:51, said:

Salut. Folosesc doar power, am încercat temp control dar nu mi s-a părut că ar aduce beneficii în plus. Folosesc Kantal 26ga, rezistență spațiată, asta mi-a ieșit la 1.030 ohmi, dau cu 15w. Nu mi se pare că s-ar încălzi excesiv. Aburul e înspre rece, ca la 15w Posted Image.
Am luat un dry hit, când am verificat am găsit juice controlul închis, nu îmi dau seama dacă s-a închis în buzunar... o să urmăresc aspectul ăsta.

Cum e comparativ cu Siren? Aroma, usurinta in folosire, etc, mercic :)

#20896
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Până acum e OK, la aromă nu mă pronunț fiindcă eu nu sesizez diferențe nici între Siren și Prime sau Berserker. Or fi note subtile, însă probabil papilele mele gustative sunt afectate de peste 25 de ani de fumat și nu le simt.
De setat e la fel de ușor ca și Sirenul, doar că șuruburile sunt hexagonale și trebuie folosită șurubelnița care vine în pachet. La încărcarea cu lichid trebuie desurubat complet inelul, la Siren răsucești doar un sfert de tură, dar nu mi se pare că ar fi un minus important. Am reîncărcat cu juice controlul deschis și nu s-a inundat, nu mi se pare că reglajul ăla ar fi util decât poate dacă folosești lichide foarte subțiri, dar nici nu încurcă cu nimic. Siren are un plus la capacitatea de lichid.

#20897
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 11.01.2005
ai incercat sa vapezi si fara reductia de aer? cat de aerat se face? poti compara cu alt atomizor? Multumesc!

#20898
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
O să încerc diseară și îți spun.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate