Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Palladium Residence (in spatele cladirii Policolor)

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#145
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Ma tot gandesc sa cumpăr pentru familie un apartament tip 5 aici... pana la urma cu bune si rele, arata mai bine decat toate celelalte pe care le-am vazut, cel putin pe care mi le permit in marja asta de pret (85k), noi si care au acces facil la transportul in comun. De doi ani ma tot sucesc. :) Orice ajutor/sfat e binevenit...

Edited by claudiu_manda, 13 June 2019 - 21:19.


#146
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,561
  • Înscris: 09.09.2017
Daca te mai sucesti mult, ramai cu ochii-n soare.
Nu vezi ca lumea cumpara in disperare la stadiul de fundatie?! Au innebunit toti.

#147
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 31.07.2017

View Postclaudiu_manda, on 13 iunie 2019 - 21:14, said:

Ma tot gandesc sa cumpăr pentru familie un apartament tip 5 aici... pana la urma cu bune si rele, arata mai bine decat toate celelalte pe care le-am vazut, cel putin pe care mi le permit in marja asta de pret (85k), noi si care au acces facil la transportul in comun. De doi ani ma tot sucesc. Posted Image Orice ajutor/sfat e binevenit...
vine ikea si lumea va plange cu lacrimi de crocodil din cauza traficului!

#148
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Nu merg cu masina de obicei, mi se pare pierdere inutilă  de  timp. In Buc o folosesc mai mult in we, la cumparaturi, parc, etc. In plus, zona mi se pare destul de bine sistematizată, ma refer la Bd. Pallady, nu cred ca va fi o problema asa mare. Ce ar merge bine  intr-adevar, e semafor la intersectia V. Brauner cu Pallady.

Edited by claudiu_manda, 14 June 2019 - 08:44.


#149
Cryb3by

Cryb3by

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.05.2008

View Postclaudiu_manda, on 14 iunie 2019 - 08:44, said:

Nu merg cu masina de obicei, mi se pare pierdere inutilă  de  timp. In Buc o folosesc mai mult in we, la cumparaturi, parc, etc. In plus, zona mi se pare destul de bine sistematizată, ma refer la Bd. Pallady, nu cred ca va fi o problema asa mare. Ce ar merge bine  intr-adevar, e semafor la intersectia V. Brauner cu Pallady.

Salut Claudiu.

Locuiesc de 2 ani in Palladium si sunt multumit. Zona este linistita si n-am avut probleme cu mirosurile de la Glina asa cum comentau altii ca ar trebui sa se intample (dar 1 data la cateva luni se simte un miros de mamaliga prajita de la ceva fabrica de cafea din zona). Apartamentul (de 3 camere) este bine izolat, nu avem probleme cu zgomote de la vecini, iar la etajul 11 chiar e bine izolat acoperisul - temperaturi decente vara. Mici probleme cu locurile de parcare (sunt scumpe in draci, cel putin pentru mine - 5.000 euro), iar dimineata la iesire spre Pallady se sta maxim 5 minute.

Daca ai intrebari, astept PM.

Seara buna!

#150
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Și mașina unde o parchezi, domnule crybe?

#151
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,561
  • Înscris: 09.09.2017
Cum sa fie miros de mamaliga de la o fabrica de cafea?

#152
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Dacă produce șuruburi, ce vrei?!

#153
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 31.07.2017

View PostAfroditu, on 20 iunie 2019 - 18:27, said:

Și mașina unde o parchezi, domnule crybe?
cum unde, pe calea ferata !

#154
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Pai am inteles ca se va renunta la calea ferata ca sa poata lumea sa si parcheze masinile.
Cum s a renuntat si la aeroportu Baneasa ca sa poata lumea sa doarma ilegal in liniste

#155
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 31.07.2017

View Postbmortu, on 21 iunie 2019 - 13:55, said:

Pai am inteles ca se va renunta la calea ferata ca sa poata lumea sa si parcheze masinile.
Cum s a renuntat si la aeroportu Baneasa ca sa poata lumea sa doarma ilegal in liniste
aeroportul baneasa se deschide in douazeci-douazeci, si nu este gluma, astfel nici fabrica de sticla nu pleaca, ca n-are rost!

#156
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postbmortu, on 21 iunie 2019 - 13:55, said:

Pai am inteles ca se va renunta la calea ferata ca sa poata lumea sa si parcheze masinile.
Cum s a renuntat si la aeroportu Baneasa ca sa poata lumea sa doarma ilegal in liniste

Și când te gândești că operele numite aeroportul Băneasa și cartierul aviatiei au fost gândite de savantii comuniști în ale dezvoltării urbane.

#157
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Comparand cu traficul de pe o artera mare din Bucuresti, calea aia ferata e o nimica toata. In alta ordine de idei, constructiile mi se par relativ ok, chiar nu stiu cu ce sa le compar acum (posibil Hercesa?) Problemele pe care le intrevad deriva insa din imposibilitatea zonei de a prelua cca. 5000 locuitori (aici) si cati or mai fi in blocurile de pe campul din spatele Palladium.

#158
Tanker82

Tanker82

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2019

View PostCryb3by, on 19 iunie 2019 - 22:02, said:


Salut Claudiu.

Locuiesc de 2 ani in Palladium si sunt multumit. Zona este linistita si n-am avut probleme cu mirosurile de la Glina asa cum comentau altii ca ar trebui sa se intample (dar 1 data la cateva luni se simte un miros de mamaliga prajita de la ceva fabrica de cafea din zona). Apartamentul (de 3 camere) este bine izolat, nu avem probleme cu zgomote de la vecini, iar la etajul 11 chiar e bine izolat acoperisul - temperaturi decente vara. Mici probleme cu locurile de parcare (sunt scumpe in draci, cel putin pentru mine - 5.000 euro), iar dimineata la iesire spre Pallady se sta maxim 5 minute.

Daca ai intrebari, astept PM.

Seara buna!
Confirm si eu, stau in zona 23 august temporar si nu am avut probleme pe Pallady niciodata. In schimb e jale daca vrei sa mergi spre Lacul tei si o iei pe Fundeni la orele de varf. Conteaza foarte mult in ce zona muncesti.

#159
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Stati asa ca abia a inceput sezonul estival

#160
Tanker82

Tanker82

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2019

View PostAfroditu, on 25 iunie 2019 - 15:42, said:

Stati asa ca abia a inceput sezonul estival
In iulie si august oricum traficul e mai slabut in Bucuresti...

#161
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007

View Postkopac, on 14 iunie 2019 - 08:19, said:

vine ikea si lumea va plange cu lacrimi de crocodil din cauza traficului!
a venit deja ikea cu vanzari record la maruntisuri si chiftele!

#162
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Pentru apartamentul tip 5 se oferă incluse în pret (77k plus tva) un loc parcare teran plus unul suprateran. Cum vi se pare? Eu unul am inceput sa ma gandesc serios.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate