Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Palladium Residence (in spatele cladirii Policolor)

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#109
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Dar locurile de parcare nu se si pot inchiria de la dezvoltator?

#110
alexandrabln92

alexandrabln92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.02.2017
Salut, sunt si eu interesata de un apartament de 2 camere in acest complex, insa discutia de aici m-a cam descurajat.
As avea o intrebare, am auzit vorbindu-se despre complexul asta cum ca nu ar fi ok, fiindca e construit pe un teren al unei foste fabrici de ceva produse chimice, si ca pamantul e afectat de asta, dar nu stiu foarte multe detalii, sunt in Bucuresti de sub 6 luni. Adica in afara de fabrica Policolor, mai are cineva idee ce a fost pe acel teren in trecut?

#111
roxaweb

roxaweb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2011
Ar fi de mentionat la capitolul poluare si functionarea firmei Stirom SA (producator de sticla) care polueaza la maxim, in imediata apropiere a complexului Paladium.

http://www.ecomagazi...st-a-capitalei/

in cativa ani de locuit acolo te poti imbolnavi de diverse boli cauzate de poluare.

Oare cand s-a dat autorizatia de construire (presupunand ca exista autorizatie !?) s-a luat in calcul si impactul pentru sanatatea umana a celor ce vor locui?

#112
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Cine sa dea?Primaria?Pai blocurile sunt ale lui Negoita.Ma gandesc ca nu a avut probleme in a aproba constructia. :)

#113
Priam

Priam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.04.2008
Buna ziua,

Cineva care locuieste in Palladium Residence ? Ceva pb ? Sau care sunt cele m intalnite ?

Multumesc

#114
yoyo777

yoyo777

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2017
1). Apartamentele cu 3 camere , au suprafata de 50 m. Desigur, exista si alt model.  Asta spune tot.
2). Pereti din rigips, dupa ultimul cutremur au aparut deja crapaturi.
3). Mizerie de nedescris, 90 % din persoanele mutate au venit de la coada vacii si nu stiu ce inseamna respect fata de vecini.
4). La apartamentele cu 2 camere tip 2, peretele exterior nu este din caramida, puteti verifica.
5). Izolatia lasa de dorit.

#115
yoyo777

yoyo777

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2017
-Dupa ultimul cutremur, sunt probleme, pe scurt, au aparut crapaturi la nivelul peretilor care sunt din rigips.

-Zgomot destul de mare, adica intimitate 0.

Cine ar dori un apartament care in 5-10 ani o sa fie o epava ?

#116
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008

View Postyoyo777, on 16 august 2017 - 21:22, said:

-Dupa ultimul cutremur, sunt probleme, pe scurt, au aparut crapaturi la nivelul peretilor care sunt din rigips.

-Zgomot destul de mare, adica intimitate 0.

Cine ar dori un apartament care in 5-10 ani o sa fie o epava ?

La mine nu au aparut niciun fel de crapaturi.
Daca inchizi geamurile nu e niciun fel de zgomot. Intr-adevar cu ele intredeschise se aude de afara.
Mi se pare exagerat faptul ca in 5-10 ani zici ca o sa fie o epava.

Ca plusuri as adauga:
- aproape de metrou.
- curatenie, gazon, parculet copii.
- pretul foarte bun, la banii astia doar in partea de sud sau in Militari Residence poti cumpara ceva nou.
- e un grup pe facebook unde se discuta toate problemele si apoi se iau actiuni.

#117
yoyo777

yoyo777

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2017

View Postdannnyy, on 23 august 2017 - 17:27, said:


La mine nu au aparut niciun fel de crapaturi.
Daca inchizi geamurile nu e niciun fel de zgomot. Intr-adevar cu ele intredeschise se aude de afara.
Mi se pare exagerat faptul ca in 5-10 ani zici ca o sa fie o epava.

Ca plusuri as adauga:
- aproape de metrou.
- curatenie, gazon, parculet copii.
- pretul foarte bun, la banii astia doar in partea de sud sau in Militari Residence poti cumpara ceva nou.
- e un grup pe facebook unde se discuta toate problemele si apoi se iau actiuni.

Care curatenie? Locatarii stau cu mizeria la usa. Locurile de parcare sunt un dezastru. Le este greu sa coboare la ghena, unde daca coboara, lasa gunoiul unde apuca, chiar daca sunt pubele goale. Care parculet? Este o gluma ceea ce reprezinta loc de joaca. Pretul bun? Pe bune? Cand vad ca marea majoritate fac rate pe 30 de ani pentru asemenea apartamente, nu stiu daca este de ras ori plans. Ce ofera la pretul acesta? Nu trebuie sa facem comparatii cu Militari, Popesti, etc. Mai bine un apartament in bloc vechi fata de unul in care daca iti cade masa de calcat faci gaura in perete.

#118
elena0202

elena0202

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2017
Buna!E cineva care si a cumparat ap 3 camere tip 4?cum a iesit evaluarea?

#119
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postyoyo777, on 23 august 2017 - 19:12, said:


Care curatenie? Locatarii stau cu mizeria la usa. Locurile de parcare sunt un dezastru. Le este greu sa coboare la ghena, unde daca coboara, lasa gunoiul unde apuca, chiar daca sunt pubele goale. Care parculet? Este o gluma ceea ce reprezinta loc de joaca. Pretul bun? Pe bune? Cand vad ca marea majoritate fac rate pe 30 de ani pentru asemenea apartamente, nu stiu daca este de ras ori plans. Ce ofera la pretul acesta? Nu trebuie sa facem comparatii cu Militari, Popesti, etc. Mai bine un apartament in bloc vechi fata de unul in care daca iti cade masa de calcat faci gaura in perete.
Buna,
Informatiile sunt utile, insa nu ar strica si niste poze care sa le probeze. Se pot pune aici.
Multumesc

#120
yoyo777

yoyo777

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2017

View PostvRusu, on 31 august 2017 - 07:57, said:

Buna,
Informatiile sunt utile, insa nu ar strica si niste poze care sa le probeze. Se pot pune aici.
Multumesc
Sunt suficiente poze pe grupul de facebook, de la crapaturi pana la gunoiele tinute langa usa apartamentelor, blocatoare rupte, mizerie, defectiuni, etc. Cine este interesat, se inscrie, cauta in istoric si o sa se convinga. Toate cele bune!

#121
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postyoyo777, on 31 august 2017 - 19:48, said:

Sunt suficiente poze pe grupul de facebook, de la crapaturi pana la gunoiele tinute langa usa apartamentelor, blocatoare rupte, mizerie, defectiuni, etc. Cine este interesat, se inscrie, cauta in istoric si o sa se convinga. Toate cele bune!
Si ti-e greu sa pui aici... Eu am renuntat la Facebook de jumatate de an, nu sunt interesat sa cumpar, insa incercam sa ajut atragand atentia ca poti aduce si dovezi la ceea ce spui. Asa, poate sa spuna oricine orice.

#122
elena0202

elena0202

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2017
Poate sa ma ajute cineva cu detalii despre evaluare?

#123
qtret

qtret

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2008
Va salut,

Am vorbit cu un domn de la service centrale Ariston si mi-a spus ca pentru patru puneri in functiune ale centralelor termice - intr-o singura depalsare in complex - PIF-ul va costa 100 lei pentru fiecare.
Eu am 2 centrale de pus in functiune, daca ar mai fi cineva interesat, poate ne sincronizam...

Acelasi lucru l-as dori si pentru plita pe gaz, dar aici nu am gasit nicio oferta de grup.
Daca stie cineva, as fi interesat.

Va multumesc !

#124
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Un reportaj (si) despre ansamblul vostru: https://stirileprotv...structurii.html

#125
Catalinmavram93

Catalinmavram93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Fratele meu și a cumpărat un apartament aici! E vba de cel de 2 camere tip 2 parca de 44 mp utili!
Ca și compartimentare, sa zicem ca e ok! Păcat ca nu are balcon! Finisajele sunt chiar ok, parchetul, gresia faianța, grupul sanitar. Acum sa vorbim și despre lucruri mai puțin plăcute cum ar fi faptul ca umbla vorba ca Ar fi construit mai mult ilegal și ca legea permite in acea zona maxim parter+ 2 etaje și mansarda, iar 11 etaje sunt totuși “unspe”. Inundația la parcările subterane e la ordinea zilei după o ploaie mai zdravănă. Ba mai mult, in blocul 5, daca am înțeles bine, vecinii au suferit numeroase infiltrații.
De când s a mutat fratele meu, a avut probleme cu; scurgerea la mașina de spălat, l-a inundat pe cel de sub el când a făcut prima oară duș, și niște probleme mai grave(ce le consideram noi)au fost la centrala. Cu gazele nu te joci !
Am la munca un designer care lucrează la un proiect de amenajare la un apartament in acest ansamblu  și mi-a zis numai de rău. Ce am Mai observat și m-a dezamăgit e ca, la blocul 6 și 7 ce se construiesc  in paralel, in zona de geam a bucătăriei sau livingurilor nu e cărămida, ci un fel de plastic/plexiglas care acoperă o buna parte a peretelui exterior. Despre izolatoare fonică a pereților interior nici nu poate fi vba. Eu dormind intr o seara cu prietena mea la el, și deși vbind destul de încet, el ne auzea și noi pe el! In dreapta e casa liftului iar in stânga Vecinul e longitudinal! Deci pereți comuni cu vecinul nu prea are!
Apropo de pereți, și cei folosiți la compartimentare sunt din rigips! A postat un proprietar pe grupul de pe Facebook cum i au căzut peretele, cu tot tavan atunci când a suspendat corpurile bucătăriei!
Poate in trecut pretul făcea diferența! Dar acum pe bune ? 50 m utili au ajuns sa foste 55000 euro plus TVA 2750=58 000 euro asta in măsura in care te mulțumești sa stai la ultimul etaj sau la parter și renunți automat la balcon și se uita toată lumea in casa la tine! Pretul deja e exorbitant! Și daca ai pretenția sa vrei Pa etajul 1-2-3-4-5 plătești cu 2000 euro mai mult ! Deja vbim la pretul 1160-1200 metru util (ma refer la cel de 3 camere)! Mi se Pare aberant !

Edited by Catalinmavram93, 14 July 2018 - 14:56.


#126
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Sincer... Atunci cand stii ca e ceva construit de negoita, acelasi negoita care a construit si alte ansambluri cu probleme, unele mai grave decat altele.. dar cineva cumpara tot de la acelasi negoita, atunci, imi pare rau, deja negoita nu are nici o vina ci doar cei care insista in continuare sa cumpere de la el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate