Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Programator sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
Bansir22

Bansir22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.06.2015

View PostEnachescuAlin, on 10 iulie 2015 - 14:23, said:

la informatica ai admitere, deci nu prea conteaza media de bac.
gresesti, la informatica (univ. poli din timisoara) e pe dosar

#92
wote

wote

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 05.06.2015

View Postkolfleading, on 24 iunie 2015 - 15:21, said:

Parerea mea este ca e prea tarziu sa te apuci acum de informatica daca intentia este de a lucra ca programator pe un job bine platit. Facultatea este mult prea scurta pentru a invata de la 0 aceasta meserie, iar in lumea reala vei avea concurenta serioasa la angajare din partea altora care s-au apucat mult, mult mai devreme decat tine.

Suntem o intreaga generatie care au prins liceul pe timpul comunismului si care am atins primul calculator abia la facultate.
Si nu, nu toti suntem praf. Unii s-au indragostit iremediabil de el, altii s-au reorientat.

Si da, daca ti-a placut matematica, ai sanse sa evoluezi bine si in programare. Atat pentru initiere cat si pentru perfectionare continua recomand cat mai multe carti bune (preferabil in engleza, deci exclus de autori romani) si doar ocazional tutoriale si articole (poate mai tarziu cand prinzi ceva experienta).

#93
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005

View Postwote, on 10 iulie 2015 - 15:04, said:

Suntem o intreaga generatie care au prins liceul pe timpul comunismului si care am atins primul calculator abia la facultate.
Si nu, nu toti suntem praf. Unii s-au indragostit iremediabil de el, altii s-au reorientat.
Diferenta e ca cei din comunism chiar au invatat matematica formandusi astfel o gandire logica si analitica, reala utila in programare si chiar in viata de zi cu zi....in ziua de azi nu as putea spune acelasi lucru despre elevi din liceu, decat la cateva licee care le numeri pe degete/oras. Iar pt asta e deajuns sa te uiti atat la notele de la bac cat si la notele profesorilor pt posturile respective.

Edited by Zyx, 10 July 2015 - 17:24.


#94
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

Quote

Ești predominant Convențional
Ți se potrivesc facultățile:
Economie și Administrarea Afacerilor, Educație Fizică și Sport, Informatică, Istorie, Matematică, Teologie Ortodoxă, Teologie Romano-Catolică
Descrierea tipului Convențional
Este stabil, are respect faţă de reguli. Preferă activităţile care solicită manipularea ordonată, sistematizarea datelor, informaţiilor. Are abilităţi de secretariat şi abilităţi matematice. Este atent la detalii. Vrea să ştie clar ce se aşteaptă de la el, înainte de a începe o activitate.

mai am si eu o sansa Posted Image daca stiam aplicatia asta de mai mult timp, poate aveam si eu ceva cunostinte mai avansate Posted Image

#95
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Fa niste meditatii la info vara asta daca nu esti un autodidact desavarsit. Import e cand te duci in octombrie sa poti "rezolva" mai mult de o matrice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate