Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Contabilitate si informatica de gestiune

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003
La Bucuresti la UPB ? Nu. Tu nu dai pe site-ul lor ?

#20
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
@stefanutz: Când dai examen la UPB A&C candidezi ori pentru CTI (Calculatoare și Tehnologia Informației) ori pentru IS (Ingineria Sistemelor), eventual și pentru variantele cu taxă CTIX, ISX.

#21
stefanutz13

stefanutz13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 04.12.2011
Ok ... Eu stiam altfel . @adrian93 multumesc pentru sfat.
@neagu_laurentiu eu urmaresc programarea . Ca e sub windows , sau hardware... Putin m ar interesa... Pe mine ma intereseaza programarea in general. Daca imi poti spune , care e diferenta dintre calculatoare si ingineria sistemelor dpdv al informaticii.
Materiile le stiu si eu...la ingineria siatemelor este mai greu?

#22
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003

 stefanutz13, on 15 iunie 2015 - 12:21, said:

eu urmaresc programarea . Ca e sub windows , sau hardware... Putin m ar interesa... Pe mine ma intereseaza programarea in general.
Nu e deloc asa cum ai tu viziunea ! Ia programeaza un PLC sau un microcontroler de exemplu. Mai e la gramada totul ? Ai nevoie de cunostinte ingineresti ori nu ? Da' o sa-ti raspunzi in cunostinta de cauza peste 4 ani.

 stefanutz13, on 15 iunie 2015 - 12:21, said:

Daca imi poti spune , care e diferenta dintre calculatoare si ingineria sistemelor dpdv al informaticii.
IS are ca activitate automatizarile industriale. Sigur ca aplici si aici notiuni din informatica, de regula te confrunti cu problematici simple plus ca ai de a face si cu functionarea echipamentelor fizice ce intra in acest proces (doar le coordonezi si trebuie sa le intelegi cum functioneaza).

 stefanutz13, on 15 iunie 2015 - 12:21, said:

la ingineria siatemelor este mai greu?
Greutatea e relativa, nu o percepem la fel. Insa inteleg ca nu vrei sa ai de a face cu brate robotice, senzori si alte nazdravanii tot la fel de programabile.

Edited by neagu_laurentiu, 15 June 2015 - 13:19.


#23
stefanutz13

stefanutz13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 04.12.2011
:)) stai sa iau bacu'

#24
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003
Esti la un liceu din asta doar cu numele cand altadata era scoala profesionala ? Doar la acestea, statistic, treaba e in coada de peste. La cele traditionale promovabilitatea e mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate