Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ce părere aveți de arma asta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#19
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Acuma, eu vorbesc cu totul de din-afara, dar e cam greu sa folosesti orice arma, cand agresorul e asezat pe bancheta din spate si te ameninta cu cutitul.... Sincer, nu prea vad o modalitate eficienta.

#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 constant7, on 26 mai 2015 - 11:51, said:


Daca tot nu te intereseaza aspectul legal, ia-ti un pistol adevarat. Ca tot zici ca esti o fire pasnica, asa incat nu-l vei folosi decat in ultima instanta. E de ajuns sa-l folosesti o singura data ca sa-ti stie de frica toti mafiotii! Posted Image
Corectie.
E de ajuns sa-l folosesti o singura data si sa ajungi chiar tu la bulau...

 horia66, on 26 mai 2015 - 11:57, said:

Acuma, eu vorbesc cu totul de din-afara, dar e cam greu sa folosesti orice arma, cand agresorul e asezat pe bancheta din spate si te ameninta cu cutitul.... Sincer, nu prea vad o modalitate eficienta.
Il impusti prin scaun ca in filme.Posted Image

#21
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
apropo, recomand citirea in paralel si cu
http://forum.softped...hizitie-maceta/

#22
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

 I2O, on 26 mai 2015 - 11:58, said:

Il impusti prin scaun ca in filme.Posted Image
Sanki.... Nici profesionistii nu au 100% sanse de succes. Si daca nu-l nimeresti din prima si te cresteaza la jugulara ? Mai degraba ar fi potrivite niste taxiuri dotate cu plasa metalica intre fata si spate, sistem de blocare a usilor de la sofer si camere de luat vederi cu microfoane.

#23
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015

 lil debul, on 26 mai 2015 - 11:45, said:

Unde esti colantat ?
Lil..eu i-am raspuns initiatorului...tu imi esti tare simpatic...eu nu ma fac taximetrist niciodata, nici daca mor de foame...ceea ce nu e cazul...

#24
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 mihaiduban, on 26 mai 2015 - 11:10, said:

http://m.okazii.ro/a...nus--a174488014

Îmi trebuie pentru autoapărare ( mai mult pentru intimidare) .
Eu sunt taximetrist si vreau sa stiu cum se folosește , daca pot sa il țin încărcat cu aer mult timp. Si daca intimidarea nu tine ma ajuta cu ceva ca arma ? Precizez ca sunt o fire foarte pasnica si nu l-asi folosi decât in ULTIMA instanță . Cat despre legalitate nu ma prea interesează . Rog sa răspundă doar cunoscătorii ! Mișto-urile le ignor.
Un 'micro-UZI' ți s-ar potrivi de minune, astfel ai putea deveni un serial-killer fără voie Posted Image


http://www.israeli-w.../Uzi-Micro.html

 horia66, on 26 mai 2015 - 12:03, said:

Sanki.... Nici profesionistii nu au 100% sanse de succes. Si daca nu-l nimeresti din prima si te cresteaza la jugulara ? Mai degraba ar fi potrivite niste taxiuri dotate cu plasa metalica intre fata si spate, sistem de blocare a usilor de la sofer si camere de luat vederi cu microfoane.
Ascultă-l pe Horia' bacsi, că el bine te-nvață și departe vei ajunge în viață :gunsmilie: :roflag: :priest:

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009

 horia66, on 26 mai 2015 - 11:57, said:

Acuma, eu vorbesc cu totul de din-afara, dar e cam greu sa folosesti orice arma, cand agresorul e asezat pe bancheta din spate si te ameninta cu cutitul.... Sincer, nu prea vad o modalitate eficienta.
poti folosi una laser daca ai desteritate buna, via oglinda :lol:

 horia66, on 26 mai 2015 - 12:03, said:

Sanki.... Nici profesionistii nu au 100% sanse de succes. Si daca nu-l nimeresti din prima si te cresteaza la jugulara ? Mai degraba ar fi potrivite niste taxiuri dotate cu plasa metalica intre fata si spate, sistem de blocare a usilor de la sofer si camere de luat vederi cu microfoane.
asa sunt in JP.
clientii stau exclusiv in spate si sunt separate :)

#26
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Oricum m-am convins tot levierul meu e mai bun!!! :))))

#27
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
http://www.atlantic-...electrosoc.html
Asta l-as recomanda,combinat cu un spray paralizant! Pana la urma tu autoaparare vrei ,nu???

#28
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Si ca Bonus am o țeavă de fier la portbagaju Loganului (  aia cu care tragi sa slăbești piulita la planetara) .
Pistol voiam ca sa evit inevitabilul.

#29
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 horia66, on 26 mai 2015 - 12:03, said:

Sanki.... Nici profesionistii nu au 100% sanse de succes. Si daca nu-l nimeresti din prima si te cresteaza la jugulara ? Mai degraba ar fi potrivite niste taxiuri dotate cu plasa metalica intre fata si spate, sistem de blocare a usilor de la sofer si camere de luat vederi cu microfoane.
Te duci pe "drumu banatului"Posted Image
Si..da cred ca cea mai buna "arma" ar fi un geam de plexiglas sau ceva asemanator foarte rezistent la lovituri.

Edited by I2O, 26 May 2015 - 12:23.


#30
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
In urma discutiilor, se ajunge la concluzia ca daca persoana pare ciudata, ii bagi un bullet din prima.

#31
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 _Dadi_, on 26 mai 2015 - 12:04, said:

Lil..eu i-am raspuns initiatorului...tu imi esti tare simpatic...eu nu ma fac taximetrist niciodata, nici daca mor de foame...ceea ce nu e cazul...

Scuze , am inteles eu eronat , imi cer scuze .

 mihaiduban, on 26 mai 2015 - 12:14, said:

Oricum m-am convins tot levierul meu e mai bun!!! Posted Image)))

Mai bine ai vedea ce comenzi iei , pe ce te bazezi , ce preturi faci si cum ii cardesti pa fraeri , daca chiar vrei sa te simti bazat ziceau unii mai sus , MMA , fiare , box , judo.
De cind faci taxi ?

#32
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 george_eu25, on 26 mai 2015 - 12:15, said:

http://www.atlantic-...electrosoc.html
Asta l-as recomanda,combinat cu un spray paralizant!
Eu recomand legea.

Quote

Lg 61/1991 R : Art. 2. — (1) Constituie infracțiune și se pedepsește cu închisoarea de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă, dacă fapta nu
constituie o infracțiune mai gravă, următoarele fapte:
1. portul, fără drept, în locurile și împrejurările în care s-ar putea primejdui viața sau integritatea corporală a persoanelor ori s-ar putea tulbura ordinea și liniștea publică, a cuțitului, pumnalului, șișului, boxului, castetului ori a altor asemenea obiecte fabricate sau confecționate anume pentru tăiere, împungere sau lovire, precum și folosirea în asemenea locuri sau împrejurări a armelor cu aer comprimat sau cu gaze comprimate, a obiectelor confecționate pe bază de amestecuri pirotehnice ori a dispozitivelor pentru șocuri electrice


#33
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
In urma discutiilor si recomandarilor intre  "confrati" am ajuns la concluzia ca e mai bine sa nu mergi cu taxiul. Se pare ca o conditie obligatorie este sa-ti dispretuiesti clientul si sa te gandesti "cum il cardesti pe fraier." Daca nu voi putea evita, voi suna din prima la 112 si voi sta la discutie cu dispecerul pana ajung la destinatie.

#34
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 mihaiduban, on 26 mai 2015 - 12:16, said:

Si ca Bonus am o țeavă de fier la portbagaju Loganului (  aia cu care tragi sa slăbești piulita la planetara) .
Pistol voiam ca sa evit inevitabilul.

Prietene, tine teava aia undeva la indemana. La usa sau sub scaun. Eventual intre banchete. Vezi tu unde o pui, numa sa fie la indemana in caz de ceva. In portbagaj nu m-as risca. S-ar putea sa ajunga ambulanta mai repede la tine decat o sa ajungi tu la teava.

 Bogdansv1, on 26 mai 2015 - 12:31, said:

In urma discutiilor si recomandarilor intre  "confrati" am ajuns la concluzia ca e mai bine sa nu mergi cu taxiul. Se pare ca o conditie obligatorie este sa-ti dispretuiesti clientul si sa te gandesti "cum il cardesti pe fraier." Daca nu voi putea evita, voi suna din prima la 112 si voi sta la discutie cu dispecerul pana ajung la destinatie.

Astia te bat pentru 1 leu :lol:.

#35
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Numa' miștocari pe forumul asta!!! Plm. caut o grenada (fara focos) si care face figuri ma fac ca scot cuiu!?!!!!!

#36
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

 I2O, on 26 mai 2015 - 11:58, said:

Corectie.
E de ajuns sa-l folosesti o singura data si sa ajungi chiar tu la bulau...


Pai orice arma folosesti, in conditii nelegale, tot la bulau ajungi. Da' vorba aia: decat sa planga maica-mea, mai bine maica-sa! Posted Image

Ori joci dur, ori nu mai joci deloc! Posted Image

PS Asemenea chestiuni pot fi evitate. Pot fi si improbabile. Dar daca stai cu frica in san, le atragi ca un magnet (in general vorbind).

@mihaiduban Ia-ti mai bine un pistol cu electrosocuri. Numai ai grija sa nu te electrocutezi. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate