Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

[CUM] TV in rate la EMAG

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View PostCiubex, on 20 aprilie 2015 - 10:40, said:

Cand m-am referit sa stranga el banii nu m-am gandit sa-si puna cat de-o rata.
Poate isi face o disciplina financiara si poate intr-o luna pune mai mult de-o parte.
In cel mai nefericit caz sa-si puna de-o parte banii cat pentru o rata, sa-si de seama ce inseamna sa plateasca o rata pe langa cheltuielile lui lunare.
Astfel isi da seamana daca puterea lui financiara este in regula si daca se merita sa faca un asemenea efort pentru un televizor.



Ce disciplina financiara visezi prietene la 950 de lei pe luna?

Si vezi ca esti usor agramat. A merita nu este verb reflexiv.

#20
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Prea bine domnule profesor Groot, tare-ti place sa te dai rotund, nu, sau asa iti place sa-i ataci pe altii fara a fi atacat?

Cat despre faptul de a putea strange banii ramane strict la latitudinea initiatorului, poate chiar cu banii pe care-i castiga sa puna de-o parte. Altfel cum crede ca va putea plati o rata daca el nu poate de buna voie sa stranga un ban?
Nu-i stiu situatia familiala, poate locuieste cu parintii si venitul lui e suplimentar, poate din venitul lui traiesc mai multi, atunci cum isi poate imagina ca poate plati ratele?
Sa incerce printr-un exercitiu de vointa sa puna de-o parte niste bani, poate il va ajuta si vreo ruda pentru diferenta de bani, daca vrea cu adevarat se poate.

#21
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015

View Postflorinel, on 20 aprilie 2015 - 18:50, said:

Nu tine treaba cu cardul avantaj. Eu am aplicat online, m-a sunat un consultant, i-am raspuns la intrebari si a spus ca nu poate sa-mi faca. Asta la salariu de aproape 2000 ron(e drept , cu o rata de 300), contract pe termen nedeterminat 8h/zi.
Crezi ca-i da lui, cu contract de juma` de norma?
cine te a pus sa declari ca ai rate???

#22
Barbiturice

Barbiturice

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 286
  • Înscris: 28.03.2015

View PostCarman2015, on 20 aprilie 2015 - 22:14, said:

cine te a pus sa declari ca ai rate???

Bunacuviinta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate