Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Sfaturi achizitie produse Xiaomi (site-uri, transport, durata, taxe)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4892 replies to this topic

#4213
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011

View Postdistopia, on 23 februarie 2018 - 17:03, said:

Luni imi cumpar in sfarsit si eu. Dar inca ezit intre Mix2 si MI6. Si nu stiu daca sa iau de la goldway sau de la global store.
Si care e diferenta dintre modelele astea, de costa diferit?
https://www.aliexpre...9999.262.sdimMf

https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0

Si mai ezit daca sa iau MI6 albastru, negru sau ceramic.


Unul are 4 GB RAM, altul 6 GB.
Cat despre culoare.. tine de gustul fiecaruia (majoritatea spuneau pe topicul dedicat ca e mai frumos pe negru).

Mi6 e mai bun la camera, Mi Mix2 are design mai placut. Depinde de tine cum iti place raportul ecranului: 16:9, respectiv 18:9.
Daca bugetul nu ar fi o problema, clar Mi Mix2 si ca magazin, Mi Global Store. :D

#4214
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009

View PostDoruTDK, on 23 februarie 2018 - 21:38, said:

sau de aici , cu transport priority line pentru aceleasi beneficii : https://www.gearbest...9272.html?wid=4
Cat de sigura e evitarea taxelor cu priority line la gearbest? Livreaza prin curier gen DHL sau sau vine prin posta romana?

#4215
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Cumpara de pe aliexpress de la vanzatorii care garanteaza ca vine direct acasa. Priority line dureaza mult pana ajunge. Intre timp se poate "strica" ruta.

#4216
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Ruta se poate strica la oricare. Strict la subiect, in momentul asta ajunge sau nu direct acasa prin priority line? In cazul in care a cumparat cineva recent cu aceasta optiune.

#4217
radumamii80

radumamii80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.02.2009
Eu am cumpărat în noiembrie și mi-a ajuns acasă după 5 săptămâni cu DPD fara taxe. Priority Line Eu Express a fost cea aleasa de mine. Din cate știu Priority Line avea două opțiuni, Eu Express la care am platit 14 dolari și mai era una Priority Line dar fara alta taxa transport, la asta nu știu cum vine acasă și în cât timp!.

#4218
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
De pe aliexpress ajunge in 7 zile de pe gearbest in 30 de zile. Vanzatorul de pe ali garanteaza ca vine acasa. La el nu are ce sa se strice pentru sunt platite taxele in UK.

#4219
baloozzy

baloozzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 18.04.2005
Acasa vine, ca vine dintr-un depozit european. Nu stiu cat de sigur ei platesc tva la produs in acea tara europeana, poate fac un import temporar - scutit de tva, poate au ceva smecherii. Ei te asigura ca iti inapoiaza banii daca mai platesti ceva.

#4220
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Acum e 18.45 si doar o optiune eu express. Cred ca asta e. Multumesc!
@[mc]extrem: am priceput ce zici, ca doar si eu am comandat de la goldway. Aici era vorba de gearbest. Poate e vorba de un produs care nu este decat pe gearbest sau care are o reducere substantiala. Tin sa-ti reamintesc ca in ianuarie parca, au fost cateva zile in care nu se mai livra direct prin DHL.

#4221
KillBOT

KillBOT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.01.2010
E posibil ca Priority Line ăla ieftin să însemne că vine cu trenul. În cazul, cu Europe Railway Registered, a decurs așa: 3 săptămâni din China în Polonia, apoi a stat o lună și jumătate la BSI polonez după care a mai făcut o săptămână și jumătate până când la livrat de poștaș.

#4222
radumamii80

radumamii80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.02.2009
Exact la varianta asta de transport mă refeream când am zis că mai e una gratis dar nu știam cum ajunge în țară ca timp și transport. :)

#4223
distopia

distopia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.11.2009
Salut! Am un cupon pe aliexpress (in toate magazinele lor) de 30 USD. Problema e ca expira cam intr-o ora, iar eu am bani sa-mi iau telefonul maine, probabil pana in pranz. Credeti (sau ati incercat asta) ca daca dau comanda si ramane plata in confirmare pana maine cand alimentez cu fonduri suficiente cardul se activeaza cuponul? Multumesc si as aprecia mult raspunsul!
M-am decis la modelul si magazinul acesta: https://www.aliexpre...9999.262.EoIek8
iar accesoriile, adica un bumper si folia le-am comandat pe acestea: https://www.aliexpre...2311.0.0.XQRJAh https://www.aliexpre...2311.0.0.XQRJAh

#4224
radumamii80

radumamii80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.02.2009
Eu cred că se așteaptă plata la o comanda 24 ore până se anulează.

#4225
distopia

distopia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.11.2009
Sper! Deocamdata merge, mai am trei ore la dispozitie. Sper sa rezolv cu banii pana atunci.

#4226
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
pe aliexpress se poate plati cu paypal sau doar cu alte modalitati de plata?

#4227
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Nu se poate cu paypal pe aliexpress. Vezi aici ce optiuni au.

Edited by mynameismada, 27 February 2018 - 17:16.


#4228
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
Pai daca nu merge cu paypal si incearca chinezu sa iti dea teapa si nu iti mai trimite nimic sau iti trage mai mult dupa card ce faci?

#4229
furtunos

furtunos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.07.2006

View Postunpuisor, on 28 februarie 2018 - 14:55, said:

Pai daca nu merge cu paypal si incearca chinezu sa iti dea teapa si nu iti mai trimite nimic sau iti trage mai mult dupa card ce faci?
Banii sunt tinuti de aliexpress până primești comanda. Abia după sunt deblocati și ajung la chinez. Care nu poate "trage" mai multi bani de pe card, pentru ca nu îi trage el. Și oricum ai protecție ca la PayPal și poți deschide ticket în caz de urgență. Studiaza site-ul și te lămurești!

#4230
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Au si ei buyer protection, poti deschide disputa etc. Citeste pe acolo.

https://sale.aliexpr.../BhQPgEWPNM.htm

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate