Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Recomandare imprimanta si cartuse noi.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Bobo123

Bobo123

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.09.2007
problema apare cand bagi acelasi cartus pe care imprimanta la bagat in memorie ca e gol. Chiar daca ii faci refill o sa-l afiseze gol. La un hp mai vechi puteam acoperi doi pini de pe cartus si se stergea din memorie cartusul, iar la a3a introducere il vedea ca fiind nou. La canon mp140 nu am gasit metoda de hack, am renuntat, prinetz foarte rar. Cartusele care nu sunt originale sunt bune, eu nu am avut probleme cu ele. Chiar daca sunt remanufacturare imprimanta le va vedea ca fiind noi. Poate le vine vreo idee sa le active online, indiferent de imprimanta in care il folosesti. Pentru eroare eu tineam apasat butonul rosu (cancel) si disparea.

#20
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am citit ca pot returna cartusul ....
Important este sa mearga totul bine.
Cred ca pana la urma de aici il comand si asta este.
sper ca cerneala cu care este incarcat acuma cand il cumpar sa fie buna sa nu fie ceva sa nu se vada pe foaie.

Am o intrebare cu acest cartus care e neoriginal scrie ca are 20ml duce 100 pagini printate text? Sau mai mult sau mai putin?

#21
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
Nu cred ca acel cartus are 20ml. Un PG40 ar trebui sa duca aproximativ 150 de  pagini cu o incarcare de 5%. Daca scrii boldat scade numarul de pagini.

#22
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
As putea printa 100 pagini cu acel cartus ? Asa scrie pe site ca are 20 ml.
Am de scos niste documente la imp dar nu sunt boldat scris sunt normal text.

#23
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
Asta nu-ti pot garanta. Depinde de cata cerneala a pus producatorul in cartus. Un PG-40 original, daca-mi aduc bine aminte are 16ml capacitate. La asta poate i-au schimbat buretele si l-au facut de 20 ml.

#24
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
dar ca idee cu acesta oare ma duce 100 pagini?
sau nu merita mai binel iau pe cel original

#25
Bobo123

Bobo123

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.09.2007
Am cartus neoriginal si are 22 ml, tine mai mult fata de original. Nu am numarat paginile dar sigur in decursul timpului am printat peste 100. Pun si o poza unde se vede capacitatea

Attached Files


Edited by Bobo123, 24 February 2015 - 22:33.


#26
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVladutzU2013, on 24 februarie 2015 - 22:31, said:

dar ca idee cu acesta oare ma duce 100 pagini?
sau nu merita mai binel iau pe cel original
Ai cartusul original vechi ? atunci fa un bine si nu mai arunca banii aiurea. Cartusul original costa prea mult iar celalalt e un cartus original reumplut.Tu de ce nu l-ai umple singur folosind  o seringa de insulina si cerneala (gasesti cam la orice librarie) ? (asta ca sa nu trebuiasca sa mai largesti gaura cartusului).Cum se umple ? gasesti tutoriale pe net cate vrei.

Edited by stlk, 24 February 2015 - 23:47.


#27
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View PostVladutzU2013, on 24 februarie 2015 - 21:01, said:

Am nevoie de o noua imprimanta laser sau ink care sa nu aiba neaparat copiator scaner,care sa fie ceva mai ieftin la refill si mai bun acum la servici pt receptii mama are un canon mg 2450 si cam face figuri deoarece se blocheaza datoruta cartuselor refilate.Am nevoie de o imprimanta buna care sa nu fie scumpa la refiil si sa duca bine,se vor printa cam 800 foi la 4 zile sau 7 zile sa zic maxim.
La 800 -1000 pagini pe saptaman te complici cu inkjet? Arungi o gramda de bani pe geam ; sa nu mai vorbim ca iti omori nervii asteptand dupa ea sa imprime, si cand ti-e lumea mai draga se termina cartusul ala amarat de cateva sute de pagini...

Pentru linistea la locul de munca iti recomand imprimanta office laser Samsung Xpress M2675F .
Vine cu cartus de 1200 de pagini , dupa resoftare cartusul incarcat plin imprima peste 3000 pagini
Samsung Xpress SL M2675F + resoftare (pentru a scapa de cipuri) + 1 kg toner compatibil MLT-D116 (deajuns pentru imprimarea a 30.000 pagini)  =  solutia completa pentru o imprimare ieftina
Un topic dedicat imprimantelor din seria Xpress SL M2675 / M2876 aici

Refill cartus MLT-D116 e mai simplu ca un cartus inkjet
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q-eZP5VPy7E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by johnny_computers, 25 February 2015 - 09:23.


#28
manulamax

manulamax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.07.2010

View PostVladutzU2013, on 24 februarie 2015 - 21:01, said:

Buna sear softpedia am nevoie de doua sfaturi din partea voastra.

1 Unde gasesc cele mai ieftine cartuse noi pt imprimanta canon mp140 pixma ma intereseaza doar cel negru si pt imprimanta canon mg2450 tot negru.
La emag.ro cel pt black mg 2450 wste epuizat iar la altex pcgarage sunt foarte scumpe.

2 Am nevoie de o noua imprimanta laser sau ink care sa nu aiba neaparat copiator scaner,care sa fie ceva mai ieftin la refill si mai bun acum la servici pt receptii mama are un canon mg 2450 si cam face figuri deoarece se blocheaza datoruta cartuselor refilate.Am nevoie de o imprimanta buna care sa nu fie scumpa la refiil si sa duca bine,se vor printa cam 800 foi la 4 zile sau 7 zile sa zic maxim.

Multumesc.
Daca mai esti interesat de imprimanta am un lexmark laser T420, si 5 cartuse originale , nerecipate noi. Te tine un cartus cam 5000 de pagini. Modelul de toner este 12A7410(numai un cartus costa 500 in magazin) . o dau ieftin cu 300 cu tot cu cele 5 cartuse

Edited by manulamax, 25 February 2015 - 14:05.


#29
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
NU vreau asa ceva doresc ceva care sa tine mai de firma lexmark nu mi se pare ceva calumea.
La capitolul cartuse m-am descurcat acuma cu cel inkjet.
Iar ca imprimanta laser am comandat deja de la emag.ro HP Laser.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate