Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Recomandare imprimanta si cartuse noi.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Buna sear softpedia am nevoie de doua sfaturi din partea voastra.

1 Unde gasesc cele mai ieftine cartuse noi pt imprimanta canon mp140 pixma ma intereseaza doar cel negru si pt imprimanta canon mg2450 tot negru.
La emag.ro cel pt black mg 2450 wste epuizat iar la altex pcgarage sunt foarte scumpe.

2 Am nevoie de o noua imprimanta laser sau ink care sa nu aiba neaparat copiator scaner,care sa fie ceva mai ieftin la refill si mai bun acum la servici pt receptii mama are un canon mg 2450 si cam face figuri deoarece se blocheaza datoruta cartuselor refilate.Am nevoie de o imprimanta buna care sa nu fie scumpa la refiil si sa duca bine,se vor printa cam 800 foi la 4 zile sau 7 zile sa zic maxim.

Multumesc.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,136
  • Înscris: 10.07.2013

 VladutzU2013, on 24 februarie 2015 - 21:01, said:

Buna sear softpedia am nevoie de doua sfaturi din partea voastra.

1 Unde gasesc cele mai ieftine cartuse noi pt imprimanta canon mp140 pixma ma intereseaza doar cel negru si pt imprimanta canon mg2450 tot negru.
La emag.ro cel pt black mg 2450 wste epuizat iar la altex pcgarage sunt foarte scumpe.

2 Am nevoie de o noua imprimanta laser sau ink care sa nu aiba neaparat copiator scaner,care sa fie ceva mai ieftin la refill si mai bun acum la servici pt receptii mama are un canon mg 2450 si cam face figuri deoarece se blocheaza datoruta cartuselor refilate.Am nevoie de o imprimanta buna care sa nu fie scumpa la refiil si sa duca bine,se vor printa cam 800 foi la 4 zile sau 7 zile sa zic maxim.

Multumesc.

In fiecare zi cumperi cate ceva sau ai probleme?Posted Image
Aici ai ceva cu cartuse XL: http://www.emag.ro/m...a/pd/ECVZNBBBM/

Edited by xmanyacs77, 24 February 2015 - 21:11.


#3
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
http://www.printpro....non-pixma-mp140
http://www.compari.r...ack-p197948661/
http://www.printpro....
Sti ceva ? deja nu mai merita investitia , mai bine cumperi una cu toner si ai scapat de batai de cap.
Sa intretii 3 imprimante pe cerneala e mai greu decit sa intreti o femeie .

Edited by xilo, 24 February 2015 - 21:17.


#4
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ok multumesc de recomandarea imprimantei.
Acum doresc sami spuneti unde gasesc un cartus black canon pg 40 mai ieftin la emag este 70 si ceva de lei dar se mai pune si 12 lei transportul.

Acest cartus este ceva de el sau imi iau teapa cu el? http://www.printpro....nufacturat.html

#5
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"Acest cartus este ceva de el sau imi iau teapa cu el?"
Cum ti-e norocul DAR ca originalul niciodata nu va fi .

#6
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Pai mie imi va trebui sa printeze negru atat sa se vada scrisul calumea.
Mie frica sa nul citeasca cumva imprimanta.

#7
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
La 800 de pagini pe saptamana te sfatuiesc sa nu te incurci cu inkjet... treci pe laser. E mult mai economic. Spre exemplu poti lua asa ceva http://www.emag.ro/i...a/pd/ENKS2BBBM/

#8
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
pai la laser mam gandit si eu.
Acum o sa iau ceva de la hp laser sau samsung.

Ma intereseaza acum pt mp 140 pixma sa comand oare un cartus neoriginal?
pana acum am folosit doar originale am schimbat 2

#9
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
Samsung nu-ti recomand. Pe cartusele Samsung sunt niste cip-uri foarte scumpe. Acel cip te poate costa mai mult decat refilul. Pe cand la HP acel cip nu trebuie inlocuit, iti va arata mereu cartusul gol, dar imprimanta va functiona in continuare daca are toner in cartus.

Edited by iulica76, 24 February 2015 - 21:33.


#10
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ok am inteles,atunci o sa cumpar hp ul recomandat de tine multumesc.
Astept pareri despre cartusul PG 40 unknow neoriginal daca se merita va merge refilat?

#11
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
Cu placere.
Merge refilat PG40 indiferent daca e original, compatibil sau remanufacturat. La cartusele remanufacturate trebuie avut in vedere ca au mai fost folosite si poate chiar refilate. Oricum parerea mea este ca nu merita sa dai atatia bani pe un cartus original. Cu banii de pe un set de cartuse noi originale aproape cumperi o imprimanta noua.

#12
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Acesta daca il cumpar spune ca este sigilat si compatibil.De asemenea este incarcat deja cu 20 ml nu?
Dupaia dacl duc la firma de refill vor avea ceva impotriva ca e neoriginal?

http://www.printpro....nufacturat.html

Edited by VladutzU2013, 24 February 2015 - 21:45.


#13
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 VladutzU2013, on 24 februarie 2015 - 21:28, said:

Ma intereseaza acum pt mp 140 pixma sa comand oare un cartus neoriginal?
http://www.printpro....nufacturat.html
Mai ai putin si termini toata seria MP de la canon Posted Image
Vezi ca pe site-ul dat exista o cautare avansata unde dai pe seria imprimantei , de exemplu MP si apar toate imprimantele care au consumabile la ei - pentru ajutor , vad cai ai Canon-uri nu gluma.

Cele pe cerneala sunt pentru tichi pichi prin casa , 100 coli/luna color si a/n nu pentru serie , pentru volum mare laser frate ca te rup consumabilele la cerneala sau un Epson profesional ce are cartuse de 1 litru.

#14
Bobo123

Bobo123

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.09.2007

 VladutzU2013, on 24 februarie 2015 - 21:37, said:

Ok am inteles,atunci o sa cumpar hp ul recomandat de tine multumesc.
Astept pareri despre cartusul PG 40 unknow neoriginal daca se merita va merge refilat?
Am folosit cartuse neoriginale din supermarketuri cora/auchan si nu am avut probleme. Tot mp140. Pretul undeva pe la 70 de lei. Am facut si refill uneori dar nu mai merge nivelul si mai apare un cod de eroare uneori.

#15
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
Nu au nimic impotriva. Cei de la firma unde faci refilul e posibil sa vanda si ei aceleasi cartuse remanufacturate sau compatibile. Cartusul remanufacturat e un cartus ORIGINAL curatat, refilat si testat.

#16
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Pe mine ma intereseaza sa functioneze totul bine sa pot printa nu sa dea eroare ca nu le citeste dupa refil.
o sal comand pe acesta CARTUS CANON PG-40 NEGRU, COMPATIBIL http://www.printpro....nufacturat.html este 41 ron cu tot cu transport decat sa dau 84 ron la emag nu?

#17
iulica76

iulica76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2007
Eroarea  de dupa refill "E13" se poate sterge usor. Tii apasat simultan tastele "anulat" si "copie black" pentru 5-10 secunde, o sa inceapa sa mestece in ea... o lasi sa se linisteasca si apoi repeti figura cu "anulat" si "copie color".

#18
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Ce am cumparat de la ei pina acum nu au avut probleme si cumpar mult odata .
Citeste si politica de retur a firmei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate