Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13749 replies to this topic

#12997
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 01.03.2016

Vizualizare mesajcristiany, pe 23 iunie 2023 - 10:39, a scris:

Cum se mai prezinta DN 5B ( Ghimpati - Giurgiu ) ?
După Ghimpați au mai asfaltat porțiuni mici de maxim 200m ambele benzi și in rest au cârpit gropile și au pus zmoală in crăpăturile din beton. Am preferat varianta Ghimpați pentru că GMaps îmi arăta coadă mare la Dragomirești Deal, coadă la ocolitoarea de la pasajul cu A0 și aceeași coadă și la pasajul Daia.

#12998
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,900
  • Înscris: 16.04.2007

Vizualizare mesajdreaQ, pe 23 iunie 2023 - 13:21, a scris:

Ma gandeam sa aleg traseul din poza, prin Veliko Tarnovo, e aiurea? Parca pe Obnova-Plevna era cam naspa drumul? Diferenta de timp/km nu e mare vad...

Vorbim de drumul spre Salonic.

Nu e deloc aiurea, noi l-am facut acum 2 ani si a fost mai mult decat OK. Am mers noaptea si a fost foarte liber.
Din ce am mai vazut pe FB, se pare ca si anul acesta asfaltul se prezinta bine.

#12999
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 01.03.2016

Vizualizare mesajkayman, pe 23 iunie 2023 - 14:14, a scris:

eu plec (din Buc.) ca omul normal, dupa mic dejun si cafea, deci niciodata inainte de 9 si cel mai des inspre 10
Eu sunt anormal. Nu-mi place să circul ziua, sunt pasăre de noapte. Îmi place mie să fiu singur pe autostradă, probabil sunt masochist?. Îmi place să mă prindă răsăritul in Grecia. Drumul din Bulgaria nu mă deranjează deloc atâta timp cât știu că ajung in siguranță la destinație.

#13000
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,900
  • Înscris: 16.04.2007

Vizualizare mesajVulpoiul-Jhon, pe 23 iunie 2023 - 15:43, a scris:

Eu sunt anormal. Nu-mi place să circul ziua, sunt pasăre de noapte. Îmi place mie să fiu singur pe autostradă, probabil sunt masochist?. Îmi place să mă prindă răsăritul in Grecia. Drumul din Bulgaria nu mă deranjează deloc atâta timp cât știu că ajung in siguranță la destinație.

Me too Posted image
Sa stau cu gandul ca o bere Vergina rece ma asteapta saraca tooocmai pana seara, ma face sa ma simt vinovat ...

Edited by cristiany, 23 June 2023 - 15:47.


#13001
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,902
  • Înscris: 22.12.2005
Da, si eu eram de noapte. M-a cam schimbat deunazi viata - nu prea mia e de mers noaptea - siguranta a scazut mult. gropi/carosabil nasol-rupt, animale (se pare ca a folosit pandemia la ceva) garla etc.
Avantajul de a merge singur si tare s-a cam "Scumpit".Poate ca masinile astea noi cu radar & co sa compensenze(n-am , nu comentez).
Ca motociclist e criminala Romania noaptea si nici Bg nu e departe.
Btw. astazi. via Bg, Lipnita. vorbit cu vamesul - cica nici 10 masini/zi.
Aproape 2 ore( de la bac /Ostrov si pana in Dobrici n-am intalnit NICIO MASINA! apoi cateva de Bg. pur si simplu a fost pusti de la Ostrov! Prin zona lipnita si pana pe 71 am zis ca s-a intamplat ceva. tipenie de om. Practiv raiul motociclistilor. Cand o sa am net bun voi pune poze.
Dincolo de minuntatul drum - nu l recomand pt cei care vor a ajunga la "mare", fie ca e Bg sau Gr. E drum de gustat aroma din aer, de la tei pana la lavanda, de oprit si de ras o bere receeee (plus ceva kababce la botul calului, pardon, al HOndei)la 38 grade si zambint bulgarilor prietenosi care sar pe tine sa te intrebe de moto. E un drum de imbatat mintea de jpg-uri cu natura pura - pana te integrezi in ea. E un drum de raschetat asfaltul (daca te pricepi, eu nu cine stie ce) prospat si de ars cauciuc si nu suflet(nici asa nu i prea iese - le cam ard impreuna)).
Zone de 60 si zone de x3 :).
CEva roadkill micut (nu-s eu de vina!:))
Trasisca benzina rosie de la Eko, e vreo 3 bgn insa jar manaca un 2 in V.

#13002
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 18.04.2007
Azi dimineață, in jur de 4:30, cam 14 min toată trecerea Ro - Bg.

#13003
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 18.04.2007
Kulata: 10:22 - ... ?  Stilul staying

#13004
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,902
  • Înscris: 22.12.2005
adica peste 2 ore si inca?

#13005
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,014
  • Înscris: 22.01.2008
Pai da. Sunt doua momente de aglomeratie maxima, dimineata devreme cand se strang toti plecatii la 12 si 1 noaptea, si undeva dupa pranz cand ajunge tura de 4-5am.

#13006
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,902
  • Înscris: 22.12.2005
Lasa l sa raspunda.

#13007
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 18.04.2007

Vizualizare mesajBrainie, pe 24 iunie 2023 - 10:37, a scris:

Kulata: 10:22 - ... ?  Stilul staying
10.22-14.15; 4 ore fara 7 min. Nou record personal.

#13008
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,902
  • Înscris: 22.12.2005
wtf!! Condoleante pt neuronii arsi. Concediu fain sa ai si sa uiti de asta. plm..au innebunit vamesii..

#13009
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 10.10.2011

Vizualizare mesajkayman, pe 24 iunie 2023 - 13:39, a scris:

Pai da. Sunt doua momente de aglomeratie maxima, dimineata devreme cand se strang toti plecatii la 12 si 1 noaptea, si undeva dupa pranz cand ajunge tura de 4-5am.

eu merg in grecia doar pe la sarbi dar pot sa iti spun ca e pos sa ai dreptate. in vama la intrare in grecia din macedonia, dimineata e delir, dupamasa literalmente gol. clar e acelasi fenomen ca si la bulgari.

#13010
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 18.04.2007
In "compensatie" nu am platit nimic la autostrăzi. Nu știu de ce. Nu erau barierele ridicate, te opreau puțin ( sau nu), apoi ridicau bariera. Se pare că sunt alegeri, dar noi nu votam. Părea că verifică numărul mașinii.

#13011
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,751
  • Înscris: 26.08.2008

Vizualizare mesajBrainie, pe 24 iunie 2023 - 20:16, a scris:

In "compensatie" nu am platit nimic la autostrăzi. Nu știu de ce. Nu erau barierele ridicate, te opreau puțin ( sau nu), apoi ridicau bariera. Se pare că sunt alegeri...
Am prins asa de doua ori: o data alegeri, alta data ceva ziuanationalapentrunustiuce.

Atentie, ca de zileleasteanationalepentrunustiuce se intra moka si la obiective (asa am vizitat Acropole si Delphi)
Pentru cine mananca pe paine muzee / situri arheologice conteaza!

Edited by BlueKing-69, 24 June 2023 - 21:59.


#13012
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 18.04.2007
Nici azi nu am platit soseaua, nici tunelul Preveza. Din păcate la feribot și cazare nu e  sărbătoare.

#13013
silpower

silpower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.01.2010
Va salut! Reiau ce a intrebat un alt utilizator: a fost recent cineva pe traseul Vidin-Vratsa-Sofia? M-ar interesa daca intre Mezdra si Rebarkovo se poate circula. Nu stiu cat de bun este Vratsa-Pavolche-Lyutibrod, pe care il recomanda ca ocol.
https://evz.ro/atent...ocolitoare.html

Si pana la urma exista un moment optim de trecere pe la Kulata spre sud?
Multumesc!

Edited by silpower, 25 June 2023 - 21:56.


#13014
zildan

zildan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 09.03.2004
A fost un amic din Craiova de 1 iunie prin  Montana la dreapta peste munte la Sofia si s-a intors pe drumul clasic prin Vratza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

ionut_blue

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate