Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13710 replies to this topic

#12781
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
La stația de încărcare?

#12782
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005
de care zici? Gr sau Bg?unde?

#12783
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
Am vazut spring si in bulgaria si in grecia. Si plugshare la intrebarea ta

#12784
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005
nu e pt mine ci pentru cei care merg in zone din subiect:)
sa vedem ce useri avem.

#12785
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Mai bine faceti topic separat pentru cei care tranziteaza cu buleftrice BG, prevad ca va fi un topic extrem de viu si de mare succes!
Ce se discuta pana acum de unde sa se alimenteze, cand exista autonomie... sa vezi de acum planuri si dezbateri.

#12786
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 07.01.2007
Este posibil sa-ti faci vacanta si pe la statiile de incarcare?

#12787
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 piciul, on 08 martie 2023 - 04:30, said:

Este posibil sa-ti faci vacanta si pe la statiile de incarcare?
Da, in Grecia cu siguranta. Bulgaria sta foarte bine la statii de incarcare rapide, mai ales pe ruta spre/dinspre Kulata

#12788
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005

 BlueKing-69, on 07 martie 2023 - 22:23, said:

Mai bine faceti topic separat pentru cei care tranziteaza cu buleftrice BG, prevad ca va fi un topic extrem de viu si de mare succes!
Ce se discuta pana acum de unde sa se alimenteze, cand exista autonomie... sa vezi de acum planuri si dezbateri.

neah. e mia bine aici ca are lumea de povesiti si de dat sfaturi. in plus e acelasi drum, nu ?:)

 piciul, on 08 martie 2023 - 04:30, said:

Este posibil sa-ti faci vacanta si pe la statiile de incarcare?

pai cum altfel? pana acum o faceam pe la peco-uri, acum schimbam  "conducta".tu nu alimentezi? uau:)

#12789
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 03.04.2017
Sa vezi cand se va sta la coada la incarcat😄

#12790
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 07.01.2007

 foxbat, on 08 martie 2023 - 09:27, said:

pai cum altfel? pana acum o faceam pe la peco-uri, acum schimbam  "conducta".tu nu alimentezi? uau:)

Nenea Foc nu cred ca exista cineva sa nu alimenteze pana si portavioanele atomice ale americanilor alimenteaza si ele,dar problema mea este ca nu mai am rabdare sa condu dar sa mai pierd si timp pentru alimentare atunci chiar ma las de soferie.Sa nu ma intalegi gresit ,imi plac masinile full electrice,chiar daca eu detin din acest an una full hybrida iar daca timpul de asteptare pentru incarcarea acumulatorilor ar fi fost undeva la aproximativ 10 min fara timpi pe care ii pierzi sa platesti combustibilul si o autonomie ceva mai maricica ma laudam si eu in parcare cu una,dar eu unul imbatranesc,imi pierd rabdarea ,am inceput sa ma bazez pe munca de lamurile cu colega de camera sa mai conduca si ea cel putin in linie dreapta acolo unde avem sosele de viteza si cand nu avem remorca dupa noi.
P.S. sper ca am intretinut putin acest topic cu randurile mele,iesirile mele incep odata cu sarbatoarea Pascala ,tu ai inceput? Posted Image

Edited by piciul, 08 March 2023 - 17:02.


#12791
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005
:)
te iei dupa turma de anti EVuri.
te stiam om serios:).
eu am inceput sa caut sa fac rost de "cascaval", de iesiri mai pe "low" , rulota, d'astea.
ma mananca rau de o Tr serioasa(de vizitat) ca e material mult rau acolo.dar acm cu nenorocirea asta si cu algerile "pe vine" nu stiu ce sa zic.
a, de Bg si d'astea locale, sigur. Viszlele mele sunt deja cu cetatenie dubla. pardon, tripla (prima e HU):)
btw. ce i cu nenorocirea asta la RCA=uri ca m-au ciuruit. si am B8..

#12792
st3fan19

st3fan19

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 02.03.2008

 dacrad2, on 08 martie 2023 - 10:57, said:

Sa vezi cand se va sta la coada la incarcat😄

Incarcat ce? Ceva paleti intr-un tir?
Io nu ma bag am o stare asa, ma ia cu frezoane, si mi se pune o lene pe oase.

M-am decis sa ma opresc la Veliko.
Este aproape. Circa 3-4 ore depinde de trafic.
Stiu zona si restaurantele. As hali un sushi.
Si o sa fiu si dupa mumca deci rupt in doua, no sa pot sa sustin prea mult drum.
Mersi de ideii.

 piciul, on 08 martie 2023 - 16:58, said:



cand nu avem remorca dupa noi.
Posted Image
Te lasa sotia si cu remorca? Sau nu stie, ie doar o prietena buna care este.

#12793
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 07.01.2007

 foxbat, on 08 martie 2023 - 18:00, said:

Posted Image
te iei dupa turma de anti EVuri.
te stiam om serios:).
eu am inceput sa caut sa fac rost de "cascaval", de iesiri mai pe "low" , rulota, d'astea.
ma mananca rau de o Tr serioasa(de vizitat) ca e material mult rau acolo.dar acm cu nenorocirea asta si cu algerile "pe vine" nu stiu ce sa zic.
a, de Bg si d'astea locale, sigur. Viszlele mele sunt deja cu cetatenie dubla. pardon, tripla (prima e HU)Posted Image
btw. ce i cu nenorocirea asta la RCA=uri ca m-au ciuruit. si am B8..

Nenea cand gasesti sau faci rost de cascaval da-mi si mie in privat metoda asta daca nu vrei sa o faci publica aici,cat despre asigurari nu stiu ce sa zic si pe mine ma rupt prin ianuarie dar trecem si peste valul asta.

@st3fan19
Suntem o familie "moderna" si pe deasupra bag multa "munca de lamurire",mai las eu mai lasa ea armonie sa fie Posted Image

Edited by piciul, 09 March 2023 - 04:29.


#12794
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005
caut si eu prietena care este.

#12795
radu90

radu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.06.2005
Eu sunt țipar electric. De fix un an.
Bulgaria am făcut-o de mai multe ori (Sozopol), iar in Grecia am fost in Thassos, unde ai nevoie de o singura încărcare intermediara, in Haskovo. In Thassos e suficientă o priza de 2kw de la cazare, pentru încărcare lenta peste noapte. Din Aprilie anul trecut, Lidl-ul din Thassos s-a dotat cu o stație DC de 25kw, care oferă încărcare gratis (eu fug de stațiile astea).
Incarcarea intermediara din Haskovo e chiar bine venită, la ora prânzului, e un parc si un restaurant lângă stație (perfect dacă ai si un copil in mașina), iar in 45 minute abia ai timp sa servești masa. Ce faci dacă stația e ocupată? Te muți la alta, sunt 3 de 50kwh in Haskovo.
Nu vreau o polemica BEV vs ICE. Clar electrica nu e pentru oricine, dar pentru mine este. In vara asta voi merge in Antalia, după care la întoarcere vom poposi mai multe zile pe coasta de vest a Turciei. Electric, evident.
Presupune planificare, dar asta făceam si când mergeam cu motorul sau cu rulota. Și o fac si când merg cu velierul, O am in ADN.

#12796
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005
Radu.si eu vreau asta.paote ne sincronizam(fi v oi incepator in EV).multam

#12797
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Faceți trenuleț electric? Ăsta este acceptat?

#12798
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,895
  • Înscris: 22.12.2005
exact. 2 locomotive. el cu cea mare. eu cu cea mica. asa mia invat si eu de la noua generatie cum merge treaba cu EV-urile

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate