Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy
 Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21
 Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...
 Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...
 

Ajutor alegere mouse.

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012
Salut, vreau sa cumpar un mouse si am 3 variante:
1)Mouse Logitech Gaming Mouse G300
2)Mouse Logitech Gaming Mouse G400
3)Mouse GigaByte High-performance Laser Gaming Mouse

De ce?

P.S.:Daca se poate recomandati-mi si altele(dar sa aiba magazin si in judetul Arad).
P.S.2:Maxim 250 roni!

#2
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
g400

#3
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Eu zic sa nu arunci o caruta de bani pe un mouse. Am asa ceva si cred ca te-ar multumi si pe tine http://www.pcgarage....abyte/gm-m6580/

Asta daca nu e ca in reclama aceea la duster "e prea ieftin pentru valoarea noastra" :)

#4
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011
tu vrei mouse pentru gaming sau un mouse de zi cu zi?

#5
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Am asa ceva http://www.pcgarage..../x-718bk-black/ si nu l-as schimba pentru nimic. In banii aia nu cred sa fie ceva mai bun.

#6
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011

View PostLucian_M, on 26 octombrie 2012 - 23:46, said:

Am asa ceva http://www.pcgarage..../x-718bk-black/ si nu l-as schimba pentru nimic. In banii aia nu cred sa fie ceva mai bun.
tot x7 am si eu, mi se pare super ok la pretul lui plus ca se comporta si bine la fps (l-as schimba doar pe un ss sensei da ala e 4 mil) :)

#7
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Deja la banii aia iei tableta :D.

Am mouse-ul din ianuarie, rezista excelent la munca de zi cu zi, iar in jocuri (shootere) e absolut super. Va fi schimbat NUMAI daca il ia zbenga.

#8
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011

View PostLucian_M, on 26 octombrie 2012 - 23:55, said:

Deja la banii aia iei tableta Posted Image.

Am mouse-ul din ianuarie, rezista excelent la munca de zi cu zi, iar in jocuri (shootere) e absolut super. Va fi schimbat NUMAI daca il ia zbenga.
Aici cam ai dreptate nu se merita sa dai 4 bulioane pe un mouse doar daca esti vreun gamer profesionist sau daca n-ai ce face cu banii.

#9
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Asa este. Insa cum la mine in casa nu ploua cu bani, caut sa imi iau lucruri utile, nu fancy/trendy. Consider c amai mult de 100 lei nu merita sa se dea pe un mouse. Iar eu raman fidel modelului cu fir, chiar daca pentru unii e cam incomod. La netbook am un Microsoft 1000, insa mediul de utilizare impune acst lucru. La pc- nu.

#10
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011
nici eu nu-s adeptul "mausului" fara fir, sunt mai retro si raman la cel cu fir :D

Sa revin la subiect, daca vrei un mouse bun la orice inclusiv gaming  iti recomand cu caldura un x7 ( calitate, aspect, se descurca bine in fps si e ieftin 70 lei). Daca nu iti place si vrei neaparat logitech dute pe g400 am auzit doar lucruri bune despre el (da e cam scump :D)

#11
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012
1)De asta ce parere aveti?:Mouse A4Tech Anti-Vibrate Laser Gaming Mouse
2)La ce ajuta anti-vibrate?
3)Am vazut ca in magazinul dataspot(ce-l din orasul meu) sunt mai multe mouseuri x7 asemanatoare intre ele. Care sa-l aleg?

#12
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
http://www.pcgarage..../x-718bk-black/
eu am de 2 ani varianta cu 2000 DPI a acestui mouse si inca se misca excelelnt(abia saptamana trecuta am inlocuit 1 banda uzata).

#13
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011

View Postburn_day, on 27 octombrie 2012 - 09:09, said:

1)De asta ce parere aveti?:Mouse A4Tech Anti-Vibrate Laser Gaming Mouse
2)La ce ajuta anti-vibrate?
3)Am vazut ca in magazinul dataspot(ce-l din orasul meu) sunt mai multe mouseuri x7 asemanatoare intre ele. Care sa-l aleg?
nu stiu la ce ajuta "anti-vibrate" cred ca la nimic...eu zic sa ramai pe asta : http://www.pcgarage..../x-718bk-black/ ramane best buy

#14
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
de asta ce parere aveti? nu stiu firma(desi scrie pe el national geographic) dar pare best-buy: http://www.pcgarage....weex/mi612-red/

#15
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Avem in cancelarie tastatura si mouse de la Sweex. Niste infectii.

#16
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011

View Postkim1, on 27 octombrie 2012 - 11:31, said:

de asta ce parere aveti? nu stiu firma(desi scrie pe el national geographic) dar pare best-buy: http://www.pcgarage....weex/mi612-red/
daca neaparat vrei un mouse wireless atunci e un best buy si nu arata rau Posted Image

View PostLucian_M, on 27 octombrie 2012 - 11:33, said:

Avem in cancelarie tastatura si mouse de la Sweex. Niste infectii.
pana astazi nici nu am auzit de Sweex..dar dupa spusele tale imi imaginez ca e un fel de Serioux poate mai rau Posted Image

#17
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu, e ceva mai ok decat Serioux.
La tastaturi- minimul posibil este Microsoft 400/600 (am 600-le si e foarte ok la banii pe care i-am dat- 43 de lei acum cateva luni). La mouse- minimul este a4tech, dupa care urmeaza firmele care ofera produse mai scumpe. Daca trecem de 130-150 de lei, deja vorbim de firme consacrate, insa eu am decis ca se poate face treaba si cu un mouse mai ieftinut (al meu a fost luat cu 52 lei, la oferta, pcgarage).
Cat despre sweex, as da banii pe altceva.

#18
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011
eu am trait 2 ani cu un mouse de la a4tech de 15 lei (forjat la maxim chiar si in cs). ce sa zic nu stia prea multe dar era solid pana cand a cedat  nu mi se mai aprindea pc-ul si credeam ca mi sa ars sursa asa ca am comandat una de pe emag dar teapa era mousul in scurt si aia era problema, asa ca am ramas cu o sursa care inca e in cutie. [ http://xpdrivers.es/photos/A/4/-/A4-Tech--MOP-35PU-1-pic.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate