Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

"Injghebare" copertina

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bambino_00

bambino_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.11.2005
Salut,

Iata o mica problema, pe care nu stiu exact cum sa o rezolv. Am o casa in renovare si extindere, si prin dispunerea accesului la beci de pe terasa, a desenului acoperisului dar si a unor usi de exterior, cred ca in timp voi avea o problema cu precipitatiile. Mai exact, ma gandesc la ploaia si ninsoarea care vor bate fix in usi si gaura de acces in beci, si ma gandesc sa le protejez cu o copertina sau pergola , care sa nu permita sa imi ploua si sa ninga pe golul pivnitei ( va avea un chepeng) si pana la pragul usilor. Tind spre o structura simpla de metal gen pergola, peste care sa dispun "ceva" care sa permita atat trecerea luminii ( pentru iluminarea camerei de pe colt si a bucatariei) , dar sa si opreasca ploaia si ninsoarea...ceva gen policarbonat , dar stiu ca vara se face foarte cald dedesubt si ca placile de policarbonat se deterioreaza repede.
O pergola normala nu imi convine pentru ca opreste precipitatiile, iar o copertina simpla acoperita cu tabla nu imi convine deoarece imi va lasa in umbra cele 2 ferestre de pe colt, de la bucatarie si dormitor.
Caut o solutie de acoperire pentru acest cadru de metal, care sa satisfaca pe cat posibil cele 2 conditii , si care sa si fie estetica ...si nu in ultimul rand accesibila, nu vreau sa bag multi bani in asta.

Atasez si planul, pentru a vedea cum sunt dispuse toate cele, plus o vedere frontala a extinderii.
MUltumesc pentru sugestii.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate