Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Cine sunt iluminatti, 666, si conspiratia mondiala, daca tot va intereseaza subiectul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006
am descoperit o carte: "Pawns in the Game"  William Guy Carr - ofiter de informatii britanic in timpul primului si al doilea razboi mondial

o gasiti si aici pe youtube
http://www.youtube.c...e...y Carr&aq=f

si daca cautati pe amazon gasiti si reviewur de la cititori acolo.

aceasta carte este una din cele mai bune introduceri pentru cei cvare vor sa stie mai mult despre conspiratia mondiala a societatilor secrete, illuminatti, masoni, apocalipsa, etc

cine nu e interesat de subiect mai bine se abtine, pentru ca realitatea descrisa de aceasta carte este destul de dura, si neplacuta.

cartea povesteste urmatoarele lucruri:

lumea e condusa de "dupa perdea" de un clan de criminali organizati in societati secrete (nu doar masoni), masoneria e doar o filiala. ei sunt cei care trag sforile din umbra

iluminatti si masonii nu sunt acelasi lucru. iluminatti au ca religie si zeu pe Lucifer (Satan), aducatorul de lumina.

(si nu este doar o traditie sau  o gluma astia chioar cred in asa ceva chiar daca voi nu)

masonii din gradele inferioare (sub 33) habar nu au de asta ei cred ca organizatia lor e de treaba... deabia cand ajung in gradele superioare sunt initiati treptat in religia Luciferica...

SCOPUL LOR  (numit ssi "marea lucrare" - "the great work") este eliminartea crestinismului , dar si a ateismului , si acapararea puterii absolute sub un singur guvern mondial, peste care o sa isi bage religia lor luciferica cu forta. acest stat va fi un stat totalitar asemantor cu statul bolsevic, sau cu inchizitia di evul mediu.

aceste forte au fost in spatele violentei revolutii franceze, si a celei bolsevice (Lenin si trotki erau initati in socetatrea secreta iluminatti), dar si in spatele celor doua razboaie mondiale si a multor alte razboaie (daca nu toate)


stati linistiti si cereti eliminarea coruptiei prin metodele statului de drept si nu a mitralierelor asa cum cer unii, ca aia in prima secunda cand ajung la putere intorc mitraliera in potriva voastra cum au facut cu revolutia bolsevica (care a fost infaptuita de poporul rus care a fost amagit de promisiuniole lui Lenin si de invidia fata de cei bogati), dar dupa aia cand Lenin sia consolidat puterea, a platit pentru naivitate


mai multe detelii gasiti in carte sau in varianta cartii de pe youtube
http://www.youtube.c...e...y Carr&aq=f

Edited by neo1234, 28 May 2009 - 06:47.


#2
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Si scopul topicului este...? daca vrei doar sa prezinti cartea respectiva exista un topic dedicat cartilor si filmelor.

eu sunt curios cum se face ca tu stii cui se inchina masonii de rang superior dar masonii de rang mai mic de 33 nu?

#3
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Posteu_unul, on May 28 2009, 08:02, said:

Si scopul topicului este...? daca vrei doar sa prezinti cartea respectiva exista un topic dedicat cartilor si filmelor.

eu sunt curios cum se face ca tu stii cui se inchina masonii de rang superior dar masonii de rang mai mic de 33 nu?

Daca nu cumva toti fraierii se vor ingramadi acum sa devina masoni ca sa fie initiati, dupa gradul 33, in religia lui Lucifer!

Edited by tudorel666, 28 May 2009 - 09:31.


#4
Parintele777

Parintele777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 10.12.2008

View Postneo1234, on May 28 2009, 07:37, said:

am descoperit o carte: "Pawns in the Game"  William Guy Carr - ofiter de informatii britanic in timpul primului si al doilea razboi mondial

aceasta carte este una din cele mai bune introduceri pentru cei cvare vor sa stie mai mult despre conspiratia mondiala a societatilor secrete, illuminatti, masoni, apocalipsa, etc

cartea povesteste urmatoarele lucruri:

lumea e condusa de "dupa perdea" de un clan de criminali organizati in societati secrete (nu doar masoni), masoneria e doar o filiala. ei sunt cei care trag sforile din umbra

iluminatti si masonii nu sunt acelasi lucru. iluminatti au ca religie si zeu pe Lucifer (Satan), aducatorul de lumina.

masonii din gradele inferioare (sub 33) habar nu au de asta ei cred ca organizatia lor e de treaba... deabia cand ajung in gradele superioare sunt initiati treptat in religia Luciferica...

SCOPUL LOR  (numit ssi "marea lucrare" - "the great work") este eliminartea crestinismului , dar si a ateismului , si acapararea puterii absolute sub un singur guvern mondial, peste care o sa isi bage religia lor luciferica cu forta. acest stat va fi un stat totalitar asemantor cu statul bolsevic, sau cu inchizitia di evul mediu.
Da! Asa este din nefericire si din cate mai stiu eu, ei il venereaza pe Lucifer pentru ca, asemenea satanistilor, au credinta gresita ca daca Lucifer va avea mai multi adepti decat sfintii lui Dumnezeu va putea la sfarsitul lumii sa-L detroneze pe Dumnezeu si sa conduca el lumea... :(

Asta e doctrina lor de baza ascunsa de ochii lumii...

Edited by Parintele777, 28 May 2009 - 09:46.


#5
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008
Poate ar trebui văzut ?i asta:

http://deconspiratii.blogspot.com/

De unii!

Edited by caroline_hi, 28 May 2009 - 16:16.


#6
arpisz

arpisz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,896
  • Înscris: 25.04.2008

View Postneo1234, on 28th May 2009, 07:37, said:

am descoperit o carte: "Pawns in the Game"  William Guy Carr - ofiter de informatii britanic in timpul primului si al doilea razboi mondial

o gasiti si aici pe youtube
http://www.youtube.c...e...y Carr&aq=f

si daca cautati pe amazon gasiti si reviewur de la cititori acolo.

aceasta carte este una din cele mai bune introduceri pentru cei cvare vor sa stie mai mult despre conspiratia mondiala a societatilor secrete, illuminatti, masoni, apocalipsa, etc

cine nu e interesat de subiect mai bine se abtine, pentru ca realitatea descrisa de aceasta carte este destul de dura, si neplacuta.

cartea povesteste urmatoarele lucruri:

lumea e condusa de "dupa perdea" de un clan de criminali organizati in societati secrete (nu doar masoni), masoneria e doar o filiala. ei sunt cei care trag sforile din umbra

iluminatti si masonii nu sunt acelasi lucru. iluminatti au ca religie si zeu pe Lucifer (Satan), aducatorul de lumina.

(si nu este doar o traditie sau  o gluma astia chioar cred in asa ceva chiar daca voi nu)

masonii din gradele inferioare (sub 33) habar nu au de asta ei cred ca organizatia lor e de treaba... deabia cand ajung in gradele superioare sunt initiati treptat in religia Luciferica...

SCOPUL LOR  (numit ssi "marea lucrare" - "the great work") este eliminartea crestinismului , dar si a ateismului , si acapararea puterii absolute sub un singur guvern mondial, peste care o sa isi bage religia lor luciferica cu forta. acest stat va fi un stat totalitar asemantor cu statul bolsevic, sau cu inchizitia di evul mediu.

aceste forte au fost in spatele violentei revolutii franceze, si a celei bolsevice (Lenin si trotki erau initati in socetatrea secreta iluminatti), dar si in spatele celor doua razboaie mondiale si a multor alte razboaie (daca nu toate)


stati linistiti si cereti eliminarea coruptiei prin metodele statului de drept si nu a mitralierelor asa cum cer unii, ca aia in prima secunda cand ajung la putere intorc mitraliera in potriva voastra cum au facut cu revolutia bolsevica (care a fost infaptuita de poporul rus care a fost amagit de promisiuniole lui Lenin si de invidia fata de cei bogati), dar dupa aia cand Lenin sia consolidat puterea, a platit pentru naivitate


mai multe detelii gasiti in carte sau in varianta cartii de pe youtube
http://www.youtube.c...e...y Carr&aq=f
desigur ca toata lumea vrea sa elimine crestinismul ... voi chiar aveti impresia ca va are cineva treaba ?
despre teorii de genul am o singura remarca ... VREU SA VAD DOVEZI ca si pentru dogmele crestine

#7
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Postneo1234, on 28th May 2009, 07:37, said:

.

SCOPUL LOR  (numit ssi "marea lucrare" - "the great work") este eliminartea crestinismului , dar si a ateismului ,

Dar pe atei de ce vor sa ii elimine? Parca ateii erau slujitori fileli ai intunericului?!

#8
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

View Posteu_unul, on 28th May 2009, 20:25, said:

Dar pe atei de ce vor sa ii elimine? Parca ateii erau slujitori fileli ai intunericului?!

Greșit! Majoritatea ateilor cuprinde obleți care îl slăvesc indirect pe Satan, căci ei nu cred în el, ca și existență, dar îl preamăresc prin faptele lor și prin modul de a trăi și comunica.
Iluminatti pretind devoțiune conștientă și deplină, fățiș, pentru Stăpânul Lumii, dumnezeul acestei lumi ( 1 Corinteni) - Satan Diavolul!

Edited by mossel, 28 May 2009 - 21:01.


#9
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Postmossel, on 28th May 2009, 21:59, said:

Greșit! Majoritatea ateilor cuprinde obleți care îl slăvesc indirect pe Satan, căci ei nu cred în el, ca și existență, dar îl preamăresc prin faptele lor și prin modul de a trăi și comunica.
Iluminatti pretind devoțiune conștientă și deplină, fățiș, pentru Stăpânul Lumii, dumnezeul acestei lumi ( 1 Corinteni) - Satan Diavolul!
Aha.....

Acum pun si eu o intrebare de oblete: cine sunt Iluminatii astia? hai sa ii deconspiram si sa ii lichidam.
Si daca au planuri din astea secrete cum de face ca stiti voi cu exactitate ce vor sa faca. Adica planurile sunt secrete. nu le stiu decat maharii iluminatii si toata lumea. :lol: :lol:  


Inca o intrebare de om prost de ce: Satan are asemenea planuri? Cat tupeu nesimtit are sa se opuna atotputernicului creator stiind ca asta va duce la nimicirea lui?

Edited by eu_unul, 28 May 2009 - 21:22.


#10
arpisz

arpisz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,896
  • Înscris: 25.04.2008

View Postmossel, on 28th May 2009, 21:59, said:

Greșit! Majoritatea ateilor cuprinde obleți care îl slăvesc indirect pe Satan, căci ei nu cred în el, ca și existență, dar îl preamăresc prin faptele lor și prin modul de a trăi și comunica.
Iluminatti pretind devoțiune conștientă și deplină, fățiș, pentru Stăpânul Lumii, dumnezeul acestei lumi ( 1 Corinteni) - Satan Diavolul!
sa ne intelegem ... folosind logica ta uimitoare rezulta urmatoarele ...
obletii de vikingi il venereaza indirect pe dumnezeu ca si tine de altfel ... pentru ca si ei il preamareau prin faptele lor omorand necredinciosi

prietene ce fumezi vreau si eu un kil :lol:

si acum o vorba de duh :lol:
cand absurdul iti este inradacinat in suflet (cum sufletul nu exista aceasta propozitie nu are sens) numai tigara iti alina setea

View Posteu_unul, on 28th May 2009, 22:21, said:

Acum pun si eu o intrebare de oblete: cine sunt Iluminatii astia? hai sa ii deconspiram si sa ii lichidam.

crezi ac ateii si crestinii pot sa lucreze impreuna pentru eliminarea acestui rau suprem ? :lol:

#11
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Postarpisz, on 28th May 2009, 22:33, said:

crezi ac ateii si crestinii pot sa lucreze impreuna pentru eliminarea acestui rau suprem ? :lol:
daca de asta depine supravietuirea noastra....


crestinii> masoni+atei+iluminati= armata raului
musulmani>crestini+atei+ masoni= armata raului
masoni>crestini+musulmani+iluminatii+atei= armata raului
iluminatii(wtf?)>masoni+crestini+atei+musulmani=armata raului

Btw, avem pe forum vreun iluminat din asta? vreau sa ii aud(vad) si opinia lui. De masoni nu intreb ca stiu ca sunt timizi.

Edited by eu_unul, 28 May 2009 - 22:36.


#12
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmossel, on 28th May 2009, 21:59, said:

Greșit! Majoritatea ateilor cuprinde obleți care îl slăvesc indirect pe Satan, căci ei nu cred în el, ca și existență, dar îl preamăresc prin faptele lor și prin modul de a trăi și comunica.
Iluminatti pretind devoțiune conștientă și deplină, fățiș, pentru Stăpânul Lumii, dumnezeul acestei lumi ( 1 Corinteni) - Satan Diavolul!

Ba tocmai ateii il slavesc mai tare pe Dumnezeu!

#13
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
:lol: buei copii... mergeti la culcare :lol:

de fapt eu va conduc pe toti chiar dac anu va dati seama :lol:

ce prostii de doi lei. nu zic ca nu suntem condusi de mai marii lumii, dar de aici pana la preaslavirea diavolului & other sh|t mai e cale lunga.

#14
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View Posteu_unul, on 28th May 2009, 20:47, said:

daca de asta depine supravietuirea noastra....


crestinii> masoni+atei+iluminati= armata raului
musulmani>crestini+atei+ masoni= armata raului
masoni>crestini+musulmani+iluminatii+atei= armata raului
iluminatii(wtf?)>masoni+crestini+atei+musulmani=armata raului

Btw, avem pe forum vreun iluminat din asta? vreau sa ii aud(vad) si opinia lui. De masoni nu intreb ca stiu ca sunt timizi.
Măi eu_unul, interesantă ecuație!
Da cum dreaq vine treaba? Adică, masoni nu-s atei iluminați? Sau iluminați sînt atei masoni? :D

#15
wqm

wqm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.04.2009

View Postneo1234, on 28th May 2009, 06:37, said:

am descoperit o carte: "Pawns in the Game"  William Guy Carr - ofiter de informatii britanic in timpul primului si al doilea razboi mondial

i mult despre conspiratia mondiala a societatilor secrete, illuminatti, masoni, apocalipsa, etc

cine nu e interesat de subiect mai bine se abtine, pentru ca realitatea descrisa de aceasta carte este destul de dura, si neplacuta.

cartea povesteste urmatoarele lucruri:

lumea e condusa de "dupa perdea" de un clan de criminali organizati in societati secrete (nu doar masoni), masoneria e doar o filiala. ei sunt cei care trag sforile din umbra

iluminatti si masonii nu sunt acelasi lucru. iluminatti au ca religie si zeu pe Lucifer (Satan), aducatorul de lumina.

(si nu este doar o traditie sau  o gluma astia chioar cred in asa ceva chiar daca voi nu)

masonii din gradele inferioare (sub 33) habar nu au de asta ei cred ca organizatia lor e de treaba... deabia cand ajung in gradele superioare sunt initiati treptat in religia Luciferica...

SCOPUL LOR  (numit ssi "marea lucrare" - "the great work") este eliminartea crestinismului , dar si a ateismului , si acapararea puterii absolute sub un singur guvern mondial, peste care o sa isi bage religia lor luciferica cu forta. acest stat va fi un stat totalitar asemantor cu statul bolsevic, sau cu inchizitia di evul mediu.

ma bag si eu la discutie :)

dar masonii peste rangul 33 ? ei stiu cam cum sta treaba cu fiecare rang urcat.
illuminatii - ei sunt lumintati de lumina de la Lucifer - mda, lumina din aia ca smoala

pai, de la ce incepem ?
eu incep cu Lucifer.

Vrea sa devina superior Lui Dumnezeu, apoi evident cade din rai alaturi de cei care l-au urmat.
din ingeri devin, diavoli, urati, mutilati, vicleni, rai, plini de ura fata de Dumnezeu etc. etc. etc. insa mai au o parte din puterile pe care le aveau atunci cand erau ingeri - putere inseamna un fel de Teleportare in spatiu, si sa influenteze gandurile oamenilor, soptidu-ne ce sa facem, adica sa pacatuim, pentru a-L supara pe Dumnezeu, sa ia diferite forme, de la animale, la Insusi Dumnezeu.

Acum incepem cu oamenii - incep sa se departeze de Dumnezeu, - deoarece asculta "poruncile" diavolilor, si isi fac idoli.
Idolul reprezentandu-l pe Lucifer sa zicem - ceremonii, bla bla bla, incep sa apara vrajitori, si sclavi ai diavolilor, care formeaza organizatii care il slujesc pe Lucifer.
de la organizatii, la organizatii, pana aici la masoni si illuminati.

am facut un fel de rezumat al istoriei [ asta consider eu, accept corectari de la cei mai avansati in cunostinte decat mine ] pe o perioada de cateva milenii.

toate chestiile gen : OZN, extraterestri, fantome, vieti anterioare etc. sunt create de aceste organizatii doar pentru a indeparta omul de la credinta.

uitati si un link cu o bucatica din planul lor : http://www.geocities..._pan/24prot.htm

#16
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Am vazut mai demult un documentar despre Illuminati (numiti si Purtatorii luminii). Acolo se spunea ca acestia au aparut prin secolul XVI-XVI fiind o organizatie formata din toate societatile secrete din vremea aceea. Ei combinau ritualurile secrete masonice cu misticismul islamic . Tot acolo,spuneau ca studentii si cei foarte pregatiti dpdv intelectual trebuiau plasati in spatele guvernelor,religiei,institutii finaciare ,mass-media etc
Cat de adevarat o fi .. nu stiu ce sa zic.Pare totusi plauzibil

#17
wqm

wqm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.04.2009

View Postcrank_, on 30th May 2009, 00:16, said:

.Pare totusi plauzibil

Foarte plauzibil.

insa, trebuie sa recunoastem ca-s isteti si oamenii astia, unii chiar foarte...

#18
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006
aha, deci va intereseaza masonii; ia deaici:

http://video.google....n | Schnoebelen

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate