Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 

Ghertoi la volan

- - - - -
  • Please log in to reply
4122 replies to this topic

#19
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Cum ziceam , iata marfa proaspata. Un nene cu un Subaru alb de Braila a blocat, din greseala sau din taranism un autobuz de ....JANDARMI! :lol:  :lol: S-au dat aia jos la el si a zbughit-o imediat dar pana a venit la masina au trecut vreo 10 minute..intre timp, blocajul intersectiei era total din cauza unuia cu o Skoda neagra care parcase in mijlocul drumului si autobuzele-rare, e drept- nu puteau sa vireze.Din FERICIRE, unul din autobuzele care trecusera deja  l-au scrijelit binisor asa ca o sa aiba de umblat in Service.
Am ditijat personal circulatia deviiind-o pe contrasens, ca se ne degajam din balamucul creat insa un nene ma tot freka la cap: chemati domne politia de Circulatie, s aia masuri.
Le-am zis ca nu am nici o legatura cu Circulatia, 'eu sunt la Omoruri domne"! :lol:  :lol: pe cuvant. S-a potoplit dupa aia.Il lua lumea la omor si trebuia sa anchetez... :lol:

Attached Files



#20
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ajientu Sandu strikes back.... Numa ca acu nu mai e de la circulatie sa te puna sa tragi pe dreapta si sa pregatesti actele, ci de la omoruri....
Skoda aia se putea rezolva usor, o imbrancea un autobuz un pic mai in fata (nu mult, 1m-2 acolo) si gata...
Auzi, da' ala nu cumva e pe mijlocul drumului parcat din cate imi amintesc eu zona?

#21
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Pai este chiar in mijlocul drumului, asa e. Daca opreste o masina, doua, mai merge dar de regula sunt cate 10 si atunci nu mai e loc pt viraj la dreapta, ca la stanga nici nu mai poate fi vorba! Trebuie sa faci manevre ca sa virezi la stanga.
Si Skoda a fost lovita de un autobuz , desigur. D-aia nu vroia sa se bage ala, sa n-o faca pulbere de tot.

#22
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Daca omul a cerut POZE in acest thread, va rog sa va conformati si sa nu OLUATI aiurea thread-ul. Poate cei ce se recunosc, vor avea mai mult BUN SIMT in viitor :(

#23
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
taranie la volan, pe soseaua bucuresti magurele, ma duceam la soacra-mea:

Attached Files



#24
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
asta e zoofilie nene, nu mai e taranie...
saraca lighioana, cu ce-a gresit oare? :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
TARE!!!

#25
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Prea adevarat frate: asta parca a fost taiata la montaj din filmul ala... Borat parca.

#26
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Haha cum sta inchis portbagajul  :lol: :lol:

#27
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 paul_kelso, on Mar 3 2008, 19:39, said:

Haha cum sta inchis portbagajul :lol:  :lol:
Mey, voi nu l-ati auzit pe Monitox sa incetati cu offtopicul si cu comentariile rauvoitoare si sa treceti la treaba?
Si in plus , in porkpagaj era Bigfoot, ala din Vrancea care a fost filmat acu cateva zile.E pe Youtube. Oamenii il duceau la targ, sa-l vanda da nu puteau sa-l puna pe bancheta si l-au bagat in spate,,normal ca au inchis porkbagajul,..daca sarea ala din masina  si pierdeau banu?

#28
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Uite aproape de Udriste, la 800m, foto1 mai toata lumea se k pe indicatoru obligatoriu INAINTE SAU LA DREAPTA si fac la stanga la greu,,,in 2 minute am vazut vreo 2 ML-uri si un BMW rosu(vezi foto 3). Proba ca indicatorul e cum zic eu e in poza 1.
Iar in cealalta poza e o depasire a tramvaiului pe stanga, blocare a tramvailului de o masina de SCOALA!!!!!!galbena care se vede in imagine, etc etc...
Daca stateam vreo 2 ore cred ca imi umpleam memoria telefonulu  cu 70 de mii de poze similare...

Attached Files


Edited by sanddy1964, 04 March 2008 - 19:06.


#29
delahaye

delahaye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 19.03.2007
Va ziceam pe alt topic ca e bananiera treaba in trafic... individul din poza (a doua masina, passat-ul de generatie noua), cum statea el asa in coloana, deschide discret usa si lasa sa cada pe asfalt... o coaja de banana! Imi pare rau ca pana am scos telefonul coloana s-a mai miscat cativa metri. Dar am martori. Se incadreaza la taranie la volan?

Attached Files



#30
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
se incadreaza dar aia e o jeta nu Passat :thumbup:
Attached File  DSC00111.JPG   164.42K   920 downloads
si aici o don'soara care s-a trezit tarziu ca trebuie sa faca stanga. :rolleyes:

Edited by v3lsatis, 06 March 2008 - 08:47.


#31
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Vin si eu cu o poze de prin Cotroceni, piata. Sunt doi: unul parcat pe trecerea de pietoni, celalalt, dupa cum se vede, pe trotuar.

Attached Files



#32
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu mi se pare ca ala e oprit la volan !
e cineva la volan si dupa bracajul rotilor mi se pare ca mergea pe prima banda si se pregatea sa depaseasca curul celui oprit pe trotuar...

#33
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
nu pot sa nu observ ca prostia romaneasca este mai mare chiar decat nesimtirea. voi observati ca bordura este coborata pentru a facilita urcarea masinilor pe trotuar exact in dreptul trecerii de pietoni? ca la noi la nimeni...

#34
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 erik, on Mar 6 2008, 12:53, said:

nu pot sa nu observ ca prostia romaneasca este mai mare chiar decat nesimtirea. voi observati ca bordura este coborata pentru a facilita urcarea masinilor pe trotuar exact in dreptul trecerii de pietoni? ca la noi la nimeni...
Nu e pentru masini, e pentru carucioare :)

#35
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

 erik, on Mar 6 2008, 12:53, said:

nu pot sa nu observ ca prostia romaneasca este mai mare chiar decat nesimtirea. voi observati ca bordura este coborata pentru a facilita urcarea masinilor pe trotuar exact in dreptul trecerii de pietoni? ca la noi la nimeni...


bordura este coborata pentru a facilita accesul scaunelor cu rotile, a carucioarelor de copii, nu pentru a facilita accesul ghertoilor pe trotuar

#36
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

 bani002, on Mar 2 2008, 12:22, said:

Aseara pe la 23 un nesimtit(sau nesimtita) parcase un Grand Cherokee nou pe Dr. Felix astfel incat a blocat circulatia tramvaielor. Sunt curios daca o sa fie al treilea dosar penal pentri obstructionarea mijloacelor de transport in comun, avand in vedere ca era o droaie de polistitsti p-acolo si se pregateau sa ii traga masina. Din pacate n-am poze.

l-am vazut si eu... era politia pe acolo deja dar retardul nu...:) oricum e general valabil pe doctor Felix cu parcarile aiurea... era a doua faza pe saptamana aia...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate