Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Ghertoi la volan

- - - - -
  • Please log in to reply
4122 replies to this topic

#37
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007

View Postspare-me, on Mar 6 2008, 12:42, said:

nu mi se pare ca ala e oprit la volan !
e cineva la volan si dupa bracajul rotilor mi se pare ca mergea pe prima banda si se pregatea sa depaseasca curul celui oprit pe trotuar...

Da, mergea pe loc citind ziarul. Tocmai traversasem pe la trecerea aceea de pietoni, ocolind focusul si passatul. Si era acolo si cand traversasem in sens invers cu vreo 15 minute inainte, cu rotile bracate in acest fel.

#38
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ma...n-am dat cu parul ca n-a mde unde sa stiu...am incercat si eu sa ofer o explicatie...tu care-ai vazut si ai trecut pe acolo nah, stii mai bine ce si cum

#39
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007
Nu sunt genul care sa posteze de dragul de a se afla in treaba (cel putin nu aici).
Alta, in acelasi loc, aceeasi trecere de pietoni. Se poate observa ca avea 2 locuri de parcare putin mai in fata. Soferul peugeotului (B xx BEN) coborase de la volan cu 1 minut inainte de a face eu poza si locurile libere erau asa si cand s-a oprit el pe trecerea de pietoni.
Attached File  ben.JPG   307.01K   810 downloads

Edited by jay333, 07 March 2008 - 13:21.


#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Nu aici a lovit-o Orban pe fata aia? Dupa care a platit-o in aur ca sa nu faca parnaie?

#41
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004

View Postsanddy1964, on Mar 7 2008, 16:23, said:

Nu aici a lovit-o Orban pe fata aia? Dupa care a platit-o in aur ca sa nu faca parnaie?

macar a platit, desi n-avea nici pe dracu fata - nu ca americanii care macelaresc oameni ca in carmaghedon si nu raspund nimanui...

#42
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la orban altele ii erau pacatele.. ca de exemplu faptul ca mai mult ca sigur ca in momentul accidentului era baut :) ca aia l-a durut pe el de fapt :)

#43
delahaye

delahaye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 19.03.2007

View Postjay333, on Mar 6 2008, 12:38, said:

Vin si eu cu o poze de prin Cotroceni, piata. Sunt doi: unul parcat pe trecerea de pietoni, celalalt, dupa cum se vede, pe trotuar.

Am observat ca in ultima vreme apar din ce in ce mai multi soferi care habar n-au de parcare laterala, lasand masina pe "diagonala" intre 2 masini parcate paralel cu trotuarul, bineinteles cu blocarea totala a accesului pentru pietoni (acolo unde trotuarul este ingust). Cine face asa, sper sa nu se supere, dar eu ca pieton folosesc trotuarul cam pe unde stiu eu ca e. Cum ar veni, o iau direct peste masina. E adevarat, intr-o zi bara unei masini vechi a cedat sub greutatea mea dar, cum ziceam, n-o sa se supere proprietarul dintr-atat.

View Postsanddy1964, on Mar 7 2008, 16:23, said:

Nu aici a lovit-o Orban pe fata aia? Dupa care a platit-o in aur ca sa nu faca parnaie?

Nu, nu aici.

#44
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006
Nu vreau sa iau apararea celor care ocupa si trotuarul, si o jumate de banda printr-o singura manevra de parcare la 45°, dar precum bine stii, trebuie sa treci cu o lungime de masina de locul unde vrei sa parchezi. Degeaba semnalizezi dreapta, pui avariile, (orice), taranul din spatele tau tot nu rezista sa nu se infiga la 20cm in spatele tau. Parca de-a dracu, sa nu poti tu parca lateral.

Sau de ce nu; se infige el pe trotuar .... la 45° desigur.

#45
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postdelahaye, on Mar 8 2008, 12:21, said:

Am observat ca in ultima vreme apar din ce in ce mai multi soferi care habar n-au de parcare laterala.
E adevarat, intr-o zi bara unei masini vechi a cedat sub greutatea mea dar, cum ziceam, n-o sa se supere proprietarul dintr-atat.
Dupa cum a spus si Nightshift mai sus - nu totdeauna poti parca lateral cu spatele din motive diverse, cum ar fi unul care se opreste la juma' de metru in spatele tau.
Cat priveste atitudinea ta, te incadrezi perfect in titlul topicului!  :puke:

#46
cama

cama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.01.2007
am si eu 2 taranisti care au parcat fix in intersectia a 2 strazi , in fata unui centru comercial din Ploiesti


Attached File  DSC00151.JPG   996.6K   754 downloads

#47
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Alea sunt ramase din timpul saptamanii acolo, cand e plina intersectia, cred...si oricum, oamenii par liberali... :lol:  :lol: nu taranisti :rolleyes:

#48
Tyby_G

Tyby_G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 21.01.2008
Un TARAN ieri la ora de varf in una din cele mai mari si aglomerate intersectii din Galati. Omu cu masina noua, Kia Cee'd cu folii pe scaune si nr. rosii, probabil abia coborat din CARUTA , circula nestingherit de pe o banda pe alta fara semnal, fara nimic....... fara OGLINDA !!!!!!!!  :cursing:  :death:

Attached Files



#49
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
:lol:  :lol:

pai daca s-o fi incurcat omu in butoane, ca si ragalia aia, e un fel de culme a tehnologiei... :lol: daca avea oglinzi care se pliaza electric????De unde sa stie cum se desfac?

#50
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
vad ca cea din stanga e ok.. nu cred ca sunt electrice

#51
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Iti zic eu ce patise omul cu oglinda, sa nu il mai faci taran degeaba: avea geamul de la ea furat. Am tot vazut in ultima vreme, oameni care circula cu ele pliate si ma minunam si eu cat de fraeri pot fi. Dupa o privire mai atenta, rezulta faptul ca ei nu aveau  oglinda, ci doar carcasa. Probabil ca asta e ultima moda...

#52
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007
uitati aici parcare. pana nu pleaca desteapta de acolo, caci da, e o ea, nu mai iese nimeni de pe trotuar. si sunt vreo 15-20. asa s-a gandit ea sa parcheze: jumate pe trecerea de pietoni jumate pe trotuar...

Attached Files



#53
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostGoofy, on Mar 10 2008, 00:24, said:

sa nu il mai faci taran degeaba:
Ia uita-te mai bine in geam sa vezi ca se reflecta imaginea oglinzii(a geamului NEFURAT :naughty: ) IN GEAMUL LATERAL AL MASINII... :lol:  :lol:
Si omu era taran prin faptul ca mergea aiurea, parca,...nu ca are oglinda pliata...reciteste postul cu pricina... :lol:

Apropos de A6-le ala(RS6??), tocmai de balene din astea va luati si voi???Trebuia sa zic din titlu ca nu e voie sa se critice Audiurile :inlove: Va puteti lua doar de cei mici, NU SI DE CEI  MARI!
Cred ca aia de pe straduta pot iesi pe la capatul celalalt fara probleme, plus ca aia statea acolo 10minute, si se ducea in treaba ei, ceilalti aveau prelata pe masina sau oglinzile pliate, la ora aia nu mai plecau ci stateau pana dimineata cred... ma rog, frumoasa masina...cum o fi fost tarancuta din ea??? :proud:

Edited by sanddy1964, 10 March 2008 - 07:57.


#54
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View PostTyby_G, on Mar 9 2008, 16:20, said:

Un TARAN ieri la ora de varf in una din cele mai mari si aglomerate intersectii din Galati. Omu cu masina noua, Kia Cee'd cu folii pe scaune si nr. rosii, probabil abia coborat din CARUTA , circula nestingherit de pe o banda pe alta fara semnal, fara nimic....... fara OGLINDA !!!!!!!!  :cursing:  :death:

Pai ce vroiai sa consume oglinda asa repede... :huh: ???
Aia o depliaza peste 2 saptamani cel mai devreme iar plasticele de pe scaune cand face anu' tigaia!!!!

PS:Un exemplu(sugestiv) de zdreanta cu conserva la purtator care se crede Schumi sambata cand se duce la XXL :chair: .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate