Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 

Blocarea botiilor de pe Facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,861
  • Înscris: 13.07.2011
Dragi colegi am si eu o problema. Detin o pagina pe Facebook cu aproximativ 200 de urmaritori pentru un club amator de un sport. De aproximativ 2 luni de zile, cand postez ceva (lucru care se intampla odata pe saptamana cand facem ceva anunturi), apar o gramada de boti care comenteaza cu un text asemanator, cu linkuri catre diferite siteuri neserioase si asa mai departe. Pana in prezent i-am blocat manual si le-am sters comentariile, dar din nou si nu stiu ce sa mai ma fac ca sa blochez cumva botii astia.

Pe Google nu gasesc nimic in legatura cu asa ceva. Aveti vreo idee ce este de facut?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,390
  • Înscris: 01.12.2001
Schimba din setări sa nu permiți comentarii.
Sau pui la "reguli" ceva cuvinte cheie sau acele linkuri.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,861
  • Înscris: 13.07.2011
Comentarii trebuie sa permit, abonatii sunt in generali membri clubului de sport si isi mai spun si ei cu parerea, sau propun modificari, etc.

La keywords am pus si linkuri si alte rahaturi, si tot apar cu noi texte. Deja ma enerveaza la maxim.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Sau faci grup privat, pot posta doar cei carora le dai accept, la fel ii poti ejecta de pe grup.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,861
  • Înscris: 13.07.2011
Grup privat avem pe Whatsapp, faza este ca trebuie sa mai si intram in legatura cu alte cluburi sa mai discutam de pe pagina noastra oficiala cu ei si asa mai departe. Face lucrurile putin mai complicate stiu.

#6
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,619
  • Înscris: 12.06.2010
Pagina noua. Mutat continutul important si participantii. Grup privat de la bun inceput.

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postbusiness11, on 05 ianuarie 2021 - 20:08, said:

faza este ca trebuie sa mai si intram in legatura cu alte cluburi sa mai discutam de pe pagina noastra oficiala cu ei si asa mai departe.
De ce de pe o pagina de facebook(care poate fi oricand clonata)?! Nu mai exista telefon sau e-mail in 20-21?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Report la FB, mai multi moderatori. Daca vrei sa ai profil public cu comentarii active. In rest au scris colegii  mai sus.

#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005
Eu am o pagina asemanatoare, dar cu alt obiect de activitate.
In general astia nupot intra in grup daca cineva nu le da accept. Iar inainte de a da accept e bine sa se verifice cand s-a creat contul lu respectivul, cati prieteni are si ce grupuri mai e inscris. Asa iti dai seama daca e bot sau nu..

#10
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007

View Postbumpocbum, on 05 ianuarie 2021 - 22:47, said:

Report la FB, mai multi moderatori. Daca vrei sa ai profil public cu comentarii active. In rest au scris colegii  mai sus.
da, facebook deja e o latrina comunistoida

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate