Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

plaje ''non turistice''

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011
Salut ,
  In iulie-august programam o calatorie de doua sau trei saptamani cu auto in Turcia.Traseul ar trebui sa fie in mare urmatorul Edirne - Istanbul - Ankara - Cappadocia  - coasta Mediteranei (Antalya,Marmaris, Izmir ) - Canakkale - Edirne.
  Dorim sa alternam zilele in care sa vizitam obiective istorice cu zile in care sa pierdem vremea la plaja.Cat de aglomerata este costa Mediteranei ? Se mai gasesc plaje care sa nu fie invadate de sezlonguri si umbrele ?
  Exista vreo zona pe coasta care sa nu fie turistic foarte dezvoltata unde am putea sa ne oprim cateva zile ?

Multumesc anticipat.

#2
ty_ty

ty_ty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.08.2006
Încearcă Patara... lângă Fethiye

#3
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Daca ajungi in Kusadasi, mergi in Milli Park. E o rezervatie naturala imensa, cu vreo 6-7 plaje salbatice la distanta de 5-7 km una de cealalta, cu cat mergi mai departe cu atat e mai salbatic. Am fost si e superb. Uite o poza de pe google, asa e si in realitate. Jos e plaja, sus e munte, unii merg la plaja altii la drumetii montane, e foarte frumos. Eu am mers pana la a patra plaja, parca, mersesem deja vreo 25km si m-am oprit. Era o plaja cu pietricele, ce-i drept, dar mai erau doar vreo 2-3 persoane pe plaja aia care era destul de mare. Bine, exista si reversul medaliei, daca iti e frica de hoti, insa Turcia e stat politienesc si nu prea am auzit de probleme, e politie peste tot in zonele turistice.

http://prntscr.com/7dfs5l

#4
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
in sezon in milli park e mai aglomerat ca la eforie Posted Image

da, patara este o opțiune bună

ar mai fi iztuzu și tot în zona dalyan dacă o iei pe un drum forestier ajungi la asi koyu
plajele astea sălbatice nu le găsești mergînd pe drumurile bătute și oricum nu mai sînt multe locuri sălbatice, totul s-a marketat

Edited by rottweiler2007, 07 June 2015 - 06:13.


#5
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011
Multumesc pentru raspunsuri !

Alte propuneri ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate