Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

plaje ''non turistice''

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011
Salut ,
  In iulie-august programam o calatorie de doua sau trei saptamani cu auto in Turcia.Traseul ar trebui sa fie in mare urmatorul Edirne - Istanbul - Ankara - Cappadocia  - coasta Mediteranei (Antalya,Marmaris, Izmir ) - Canakkale - Edirne.
  Dorim sa alternam zilele in care sa vizitam obiective istorice cu zile in care sa pierdem vremea la plaja.Cat de aglomerata este costa Mediteranei ? Se mai gasesc plaje care sa nu fie invadate de sezlonguri si umbrele ?
  Exista vreo zona pe coasta care sa nu fie turistic foarte dezvoltata unde am putea sa ne oprim cateva zile ?

Multumesc anticipat.

#2
ty_ty

ty_ty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.08.2006
Încearcă Patara... lângă Fethiye

#3
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Daca ajungi in Kusadasi, mergi in Milli Park. E o rezervatie naturala imensa, cu vreo 6-7 plaje salbatice la distanta de 5-7 km una de cealalta, cu cat mergi mai departe cu atat e mai salbatic. Am fost si e superb. Uite o poza de pe google, asa e si in realitate. Jos e plaja, sus e munte, unii merg la plaja altii la drumetii montane, e foarte frumos. Eu am mers pana la a patra plaja, parca, mersesem deja vreo 25km si m-am oprit. Era o plaja cu pietricele, ce-i drept, dar mai erau doar vreo 2-3 persoane pe plaja aia care era destul de mare. Bine, exista si reversul medaliei, daca iti e frica de hoti, insa Turcia e stat politienesc si nu prea am auzit de probleme, e politie peste tot in zonele turistice.

http://prntscr.com/7dfs5l

#4
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
in sezon in milli park e mai aglomerat ca la eforie Posted Image

da, patara este o opțiune bună

ar mai fi iztuzu și tot în zona dalyan dacă o iei pe un drum forestier ajungi la asi koyu
plajele astea sălbatice nu le găsești mergînd pe drumurile bătute și oricum nu mai sînt multe locuri sălbatice, totul s-a marketat

Edited by rottweiler2007, 07 June 2015 - 06:13.


#5
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011
Multumesc pentru raspunsuri !

Alte propuneri ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate