Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

sunete ciudate

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#1
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008
de curand m-am intors dintr-o mica excursie in afara bucurestiului in care m-am lovit de o mica ciudatenie. mai exact este vorba despre niste sunete ciudate aparute la inscriptionarea unui film pe dvd
prima oara am avut impresia ca este vorba despre niste sunete "desprinse" din  film dar care se derulau la o viteza foarte mare si am incercat cu tot felul de programe sa micsorez viteza insa rezultatul a fost acelasi. mai exact sunetele nu au ABSOLUT NICI O LEGATURA cu filmul respectiv si nu am nici cea mai vaga idee cum au ajuns pe dvd-ul respectiv  

sunetele din atasament nu au suferit nici un fel de procesare tehnica in afara compresiei si a arhivari!!!

L.E in zona respectiva in care s-a intamplat fenomenul au mai fost semnalate aparitii ciudate de fantome, mirese zburatoare, etc

Attached Files


Edited by skygate, 15 October 2009 - 18:10.


#2
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postskygate, on 15th October 2009, 18:50, said:

de curand m-am intors dintr-o mica excursie in afara bucurestiului in care m-am lovit de o mica ciudatenie. mai exact este vorba despre niste sunete ciudate aparute la inscriptionarea unui film pe dvd
prima oara am avut impresia ca este vorba despre niste sunete "desprinse" din  film dar care se derulau la o viteza foarte mare si am incercat cu tot felul de programe sa micsorez viteza insa rezultatul a fost acelasi. mai exact sunetele nu au ABSOLUT NICI O LEGATURA cu filmul respectiv si nu am nici cea mai vaga idee cum au ajuns pe dvd-ul respectiv  

sunetele din atasament nu au suferit nici un fel de procesare tehnica in afara compresiei si a arhivari!!!

L.E in zona respectiva in care s-a intamplat fenomenul au mai fost semnalate aparitii ciudate de fantome, mirese zburatoare, etc


cam pe la 1 minut se aud un fel de soapte ( sau ca si cum ar sufla in microfon ) ^_^ , la fel si  la sfarsitul inregistrarii. In rest , in unele momente ,mi se pare ca se aude  ca si cum ar fi o muzica data pe foarte repede...

Da ce ai facut , ai filmat acolo unde ai fost ?

#3
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009
OMFG WTF???
se aud niste ciudatenii...Doamne..

#4
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008

View Posttiestodj20, on 15th October 2009, 19:55, said:

cam pe la 1 minut se aud un fel de soapte ( sau ca si cum ar sufla in microfon ) ^_^ , la fel si  la sfarsitul inregistrarii. In rest , in unele momente ,mi se pare ca se aude  ca si cum ar fi o muzica data pe foarte repede...

Da ce ai facut , ai filmat acolo unde ai fost ?
nu!!! pur si simplu am inscriptionat un film de pe laptop pe un dvd pentru ca acesta nu este echipat cu tv out si doream (eu si inca doi prieteni) sa vizionam filmul pe un  tv lcd de 107 proaspat achizitionat prin intermediul unui dvd player. asta dupa ce am facut un gratar in curtea casei.

sunetele la viteza mai mica nu suna deloc ca o muzica! am incercat deja cu un program specializat

Edited by skygate, 15 October 2009 - 19:04.


#5
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 27.06.2009
ma ia cu fiori cand ascult chestia asta in slowmotion cu windows media player 11 . parca sunt niste voci dar mie frica sa le ascult pana la capat

#6
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Ca sa pastrez atmosfera.... :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t7MSsdrVH80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Happy night   :confuzzled:

#7
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009

View Postdjbiti1, on 15th October 2009, 20:03, said:

ma ia cu fiori cand ascult chestia asta in slowmotion cu windows media player 11 . parca sunt niste voci dar mie frica sa le ascult pana la capat
si eu la fel...numai 10 secunde am ascultat.
unu a ascultat doar 30 secunde  B)

#8
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008

View Postdjbiti1, on 15th October 2009, 20:03, said:

ma ia cu fiori cand ascult chestia asta in slowmotion cu windows media player 11 . parca sunt niste voci dar mie frica sa le ascult pana la capat
gandeste-te ce soc am avut noi cand le-am auzit prima oara! cand am vizionat filmul am avut si un sistem audio genius 5.1 si ala dat aproape la 40% din volum

L.E in seara aceea am dormit cu lumina aprinsa, pregatiti sa fugim din casa aceea in orice moment  :D

Edited by skygate, 15 October 2009 - 19:11.


#9
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 27.06.2009

View Postdjbiti1, on 15th October 2009, 20:03, said:

ma ia cu fiori cand ascult chestia asta in slowmotion cu windows media player 11 . parca sunt niste voci dar mie frica sa le ascult pana la capat
:ermm: :bigeyed:

#10
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009
dude e o farsa ceva??? eu nu pot nici 10 secunde sa ascult :))) si m-am mai uitat la filme din astea...am 17 ani :D

Edited by LOLZ, 15 October 2009 - 19:12.


#11
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008

View PostLOLZ, on 15th October 2009, 20:11, said:

dude e o farsa ceva??? eu nu pot nici 10 secunde sa ascult :)))
nu omule! nu este o farsa! nici daca as fi vrut nu as fi reusit sa fac asa ceva. daca este cineva interesat ii pot da filmul complet!

#12
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009

View Postskygate, on 15th October 2009, 20:14, said:

nu omule! nu este o farsa! nici daca as fi vrut nu as fi reusit sa fac asa ceva. daca este cineva interesat ii pot da filmul complet!
ce marime are?? poti da portiunea?

#13
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008

View PostLOLZ, on 15th October 2009, 20:15, said:

ce marime are?? poti da portiunea?
este impartit in doua parti. fiecare parte are cca. 700MB.

de cata ori vreau sa ascult, incepe sa-mi pocneasca mobila prin casa  :samui:  :fear:

Edited by skygate, 15 October 2009 - 19:20.


#14
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009

View Postskygate, on 15th October 2009, 20:16, said:

este impartit in doua parti. fiecare parte are cca. 700MB.
cam mult..
avi cumva?? dar cate minute are??  :rolleyes:

#15
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Cred ca e soacra miresei zburatoare...

#16
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View Post934, on 15th October 2009, 20:19, said:

Cred ca e soacra miresei zburatoare...
Pana s-au obisnuit...
Mno.........

#17
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008

View PostLOLZ, on 15th October 2009, 20:18, said:

cam mult..
avi cumva?? dar cate minute are??  :rolleyes:
aprox. 1 ora fiecare parte si sunt in format avi. ciudateniile apar la sfarsitul filmului adica in partea a doua a filmului si chiar nu stiu cum de au ajuns acolo

poate reuseste careva sa inteleaga ceva din sunetele acelea. eu unul nu am reusit! nu e muzica ........ doar gemete si soapte!

Edited by skygate, 15 October 2009 - 19:25.


#18
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009

View Postskygate, on 15th October 2009, 20:22, said:

aprox. 1 ora fiecare parte si sunt in format avi. ciudateniile apar la sfarsitul filmului adica in partea a doua a filmului si chiar nu stiu cum de au ajuns acolo

poate reuseste careva sa inteleaga ceva din sunetele acelea. eu unul nu am reusit! nu e muzica ........ doar gemete si soapte!
sigur nu aveai prieteni beti prin spate?????  :lol: nu era vreo petrecere de tzigani pe acolo??

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate